Jump to content

iphone 3gs versiyon yükseltme

Rate this topic

mndmusab

Recommended Posts

merhaba.iphone kullanmaya yeni başladım.arkadaşımdan aldığım(o da yurtdısından getirdi) ve şu an kullandığım iphone 3gs nin versiyonunu yükseltmek istiyorum.şu anki sürüm 3.1.3 ve itunesdan yükselttiğimde kilitleneceğini söylüyorlar.ne yapmam gerekiyor?anlaşılır bir şekilde yazarsanız sevinirim zira iphone hakkında hiçbir bilgim yok denebilir.jb ve unlock nedir biilmiyorum.

model no: MC139DN

modem firmware: 05.12.01

Merhabalar. Oncelikle cihazinizin modem firmware inin yukselmemesi icin bu linkteki surumu indirin. http://hotfile.com/dl/143586602/3c1362e/sn0wbreeze_iPhone_3GS-5.0.1-9A405.ipsw.html iTunes un son surumunu kurun. http://www.apple.com/itunes/ Sonra da iReb programini indirin. http://ih8sn0w.com iTunes un son surumunu kurduktan sonra cihazinizi iTunes a takın. iTunes taki sol pencerede cihazınızın adı yazar. Adın ustune ters tiklayip Yedekle (Back up) deyin. Bu Kisiler, Fotograflar vs. yedekleyecektir. Eger Kisiler den baska yedekleyecek bir seyiniz yoksa App Store dan MyContacts Backup yukleyip Kisileriniz mail olarak atip daha sonra yeni yuklediginiz versiyonunuzda maili acip geri yukleyebilirsiniz. (Sadece kisileri yedeklemenizi tavsiye ederim) Simdi iTunes u kapatin ve iReb programini acin. iPhone 3Gs i secin. Orda bazi geri sayimlar var fakat onlarla ugrasmayin, benim dedigimi yapin. 10sn boyunca ana ekran ve kilit tusuna basin. 10sn bastiktan sonra elinizi kilit tusundan cekin fakat ana ekran tusundan cekmeyin. Ana ekran tusuna 10sn daha basin. iReb bazi islemler yapicak ve cihaziniz pwned DFU moda giricek. Sonra iTunes u acin. Cihaziniz DFU modda(kurtarma modu) diye uyari vericek. OK deyin ve devam edin. Bilgisayarinizin sag shift tusuna basarak Restore(Geri Yukle) a tiklayin. Karsiniza bir dosya secme penceresi cikicak. Burdan ilk linkte indirdiginiz dosyayi secin. iTunes birtakim islemler yapicak ve cihaziniz jailbreakli ve 5.0.1 (en guncel surumdur ve 3Gste gayet iyi calisiyor) yuklu acilicak. Sonra Cydia ya girin. ultrasn0w yukleyin. Telefonu kapatip acin ve sebeke de gelicek. Hata alırsanız yazin yardimci olurum.

• 8 months later...