Jump to content

İphone 4S 32GB 3G ve Şarj Sorunu ve Sbsettingde bir uyarı

Rate this topic

MoB1881

Recommended Posts

[ATTACH]8615[/ATTACH]

Pil çabuk bitiyor diye konuları araştırıyordum, bir arkadaş sorunu olan kişiye SBsettings de Mobile Substrate Addons da neler var diye sormuş, bende merak ettim, bu uyarıyı gördüm. Türkçeye çevirdim ama tam anlamadım bu konusa ilk olarak yardım rica ediyorum.

buna bağlı olarak telefonum gerçekten bir günde bitiyor.

SBSetting den 3g yi kapatmaya çalışıyorum kapanmıyor gibime geliyor

Bunun için Auto3G yi yükledim ama bu programında düzgün çalışmadığını konuşmuş arkadaşlar,

Gerçekten de öyle, wifi, 3G hatta datayı kapatıyorum telefonum hala internete bağlı anlamıyorum.

Acaba Auto3G yi kaldırmalımıyım, birde hangi program ne kadar şarj bitiriyor bunu bilmemin bir yolu varmı ?

Tabi bu uyarı ne anlama geliyor onuda söylerseniz aşağıda yazılı olarak ta veriyorum.

(this toggles mobile substrate addons. disabling addons like winterboard may make the iphone reboot randomly, a few minutes later. this screen is provided for debugging memory or compatibility problems. you should only use this for debug purposes. never uninstall a dylib in disable state. always enable it prior to uninstalling.)

post-57682-13786391219055_thumb.jpg

Bu hiçbir şeyi etkilemez o Mobile Substare eklentileri tweak'lerin arkaplanda çalışması için gerekli olan dylib dosyalarıdır.Yani disable konuma getirilmeleri ne cihazın kapanıp-açılabileceği nede bazı bağlantı fonksiyonlarının düzgün çalışmayacağı nede başka bir performans hatasına neden olacağı anlamına gelir.O üstteki uyarının asıl amacı bilmeden disable konuma getirilirse bazı tweaklerinde çalışmayacağıdır.Yani aldığın hataların MobileSubstare ile bir alakası yok.

RealThought | Tapatalk

Bu hiçbir şeyi etkilemez o Mobile Substare eklentileri tweak'lerin arkaplanda çalışması için gerekli olan dylib dosyalarıdır.Yani disable konuma getirilmeleri ne cihazın kapanıp-açılabileceği nede bazı bağlantı fonksiyonlarının düzgün çalışmayacağı nede başka bir performans hatasına neden olacağı anlamına gelir.O üstteki uyarının asıl amacı bilmeden disable konuma getirilirse bazı tweaklerinde çalışmayacağıdır.Yani aldığın hataların MobileSubstare ile bir alakası yok.

RealThought | Tapatalk

Bu bir hata degil uyarı zaten. Ayrica bilmem okudun mu ama bunlarin kapatilmasi cihazinizin duzenli olarak kapanip acilmasina sebep olabilir diyor. Yani kısaca bunlarla oynamayın.

Bu bir hata degil uyarı zaten. Ayrica bilmem okudun mu ama bunlarin kapatilmasi cihazinizin duzenli olarak kapanip acilmasina sebep olabilir diyor. Yani kısaca bunlarla oynamayın.

Hatadan kastım o uyarı değil arkadaşın bağlantı konusunda yaşadığı şeylerdi hoş zaten yazımda bunuda belirttim bu arada MobileSubstare dylib dosyalarının ne olduğunu biliniyorsa istenildiği kadar oynanılabilir.Cihazda kapanma hatta düzenli bir kapanmaya yol açmaz...Bende 3-4 şey disable konumda fakat böyle bir şey yaşamadım,mesala.

RealThought | Tapatalk

Hatadan kastım o uyarı değil arkadaşın bağlantı konusunda yaşadığı şeylerdi hoş zaten yazımda bunuda belirttim bu arada MobileSubstare dylib dosyalarının ne olduğunu biliniyorsa istenildiği kadar oynanılabilir.Cihazda kapanma hatta düzenli bir kapanmaya yol açmaz...Bende 3-4 şey disable konumda fakat böyle bir şey yaşamadım,mesala.

RealThought | Tapatalk

Sen bilgili olabilirsin ama ben arkadas icin dedim.

WinterBoard gibi herhangi addon kullanıyorsan silmeden önce acik/enabled/aktive edilmiş olmalı.

Sebebi;

Cihaz: Ev

Addon: çöp

Aktive: kapı açık

Deaktive: kapı kilitli

Kapı açık ise (aktive) çöpü (addon) dışarı çıkarıp çöp tenekesine atarsın. Ev (cihaz) temizlenir.

Kapı kapalı ise (deaktive) çöpü (addon) dışarı çıkaramaz, zorla camdan atayım (manuel) derken çöpün eve dökülür. Ev (cihaz) kirlenir (Safe Mode) dolayisiyla temizlik gerektirir (Restore)

Çöpü çıkarmadan önce kapının açık oldugundan emin ol:)

Hepsi bu...