Jump to content

Programların boyutunun sürekli artması

Rate this topic

chaosx

Recommended Posts

Arkadaslar, telefonda genel menüsünde, kullanıma geldigimde boyutu çok küçük olan Facebook' un bile 1.1 gb asma yolunda olduğunu gördüm. Diğer programlar da aynı sekilde. Bunlar için bir cozum yok mu? Cihazim ip4 5.0.1 16 gb topu topu 3 gb yer kaldı.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by chaosx

Restore,backup yüklemeden deneyin...

Yapma yahu, o kadar mı uğraşmam gerek :/ basit bir yolu yok yani. Ayrıca ben yine Facebook vs yükleyeceğim yine aynı olmayacak mı? Çünkü ben zaten restore yaptığımda backup yapmadım.

Uygulama ve oyunlar sadece cihaza çıktıklarında ki boyutta kalırlar daima.Ne 1 kb az ne 1kb fazla..Facebook gibi bir uygulamanın 1.1 gb göstermesi gerçekten bayağı ilginç ve ilk defa görüyorum böyle bir hatayı.Bu durumdan ancak restore ile kurtulabilirsin bunun dışında asla backup yükleme cihaza.

Bu arada tekrar Facebook vs. yüklersen boyut hatası olmayacaktır.

RealThought | Tapatalk

Orada yanlışlık yapmıştım 16 gb cihazım. Mesajda da düzelteyim :) Sagol uyardığın için. :)

Facebook önbelleğinde resimleri filan saklıyor. Eğer JB'li ise var-mobile-Applications--Library-Caches'i tamamen silebilirsiniz.. Hatta ben arada direk Library'i de silerim... :)

Eğer JB'li değilse iTools programı ile oluyor galiba.. :)

• 8 months later...
Facebook önbelleğinde resimleri filan saklıyor. Eğer JB'li ise var-mobile-Applications--Library-Caches'i tamamen silebilirsiniz.. Hatta ben arada direk Library'i de silerim... :)

Eğer JB'li değilse iTools programı ile oluyor galiba.. :)

Hocam var>mobile>library>caches a gidiyorum direk klasoru silsem bir sorun olurmu yoksa içindekilerin tümünü tek tek silmelimiyim? Bunun sonucunda birsey olmaz değil mı? Sadece cookie gibi birsey sanırım bu?

Hocam var>mobile>library>caches a gidiyorum direk klasoru silsem bir sorun olurmu yoksa içindekilerin tümünü tek tek silmelimiyim? Bunun sonucunda birsey olmaz değil mı? Sadece cookie gibi birsey sanırım bu?

Kardesim okismi silmen bi ise yaramaz ki orada user applarinin cachesi yok dikkat ettiysen bana kalirsa var mob app facebook icinde silmen gereken seyler

By"Se7"

Ne demek kardesim senin rahatlaman demek bnm rahatlamam demek yarm olur sen bana yardim edersin :) bu arada ifile sol alt koseden ayarlara gidiriosun dosya yoneticisi kismindan uygulama isimlerini ac de isimlerde duzelik kardesim hayrli aksamlar

By"Se7"

Sagolasin dostum. Ayrıca verdigin ek bilgi icin de teşekkürler, yeni birsey öğrendim. :)