Jump to content

Apple Garanti dışı Değişim

Rate this topic

Recommended Posts

Selamlar,

Bilenler bilir, Amerika'da özellikle, garanti süresi dolmuş yada garanti kapsamayacak şekilde tamir edilemez hasar oluşmuş ipHone lar için "Out of Warranty Replacement" ( Garanti dışı değişim ) adlı bir uygulama var.

Örneğin telefon artık tamir edilemeycek durumda ise, gidiyorsunuz Applestore a, ben bunu verip yenisini almak istiyorum diyorsunuz, eski cihaz+ 200 $ verip, aynı modelin refurbush ( tamir edilip yenilenmiş ) halini alıyorsunuz.

Bu konuda tecrübesi olan varmı bilmiyorum, ancak yabancı forumlarda bu işin çok basit ve çabuk hallolduğunu okumuştum.

Buna istinaden İstanbul'da tüm "benim" diyen servisleri dolaşan, hatta bu foruma sponsor olan servisi dahil dolaşıp, sonunda hiçbir çözüm bulunamayan ipHone 4ü Amerika'ya gönderdim bir arkadaşla.

Applestore a gitti,değişim yapmak istediğini söylemiş, satış temsilcisi telefonu alıp bakmış incelemiş, simkart yuvasındaki tepsi ve şarj yuvasının yanında bir vida eksik olduğu için olmaz demiş.

Benim bildiğim, bu kadar küçük ayrıntılar, üstüne para verip değişim yapmak konusunda önemli olmamalı.

O yüzden bu konuda tecrübesi olan ve başından bu değişim geçmiş arkadaşlar varsa, beni yöndlendirebilirlermi.

Telefon hala Amerikada, önce Los Angeles 'te değişim yapılmaya çalışıldı olmadı, şimdi New York'ta denenecek tekrar.

Bu konuda fikir ve tecrübelerinizi paylaşırsanız memnun olurum.

kosullari okumak lazim ama apple dan bahsediyosak o konuda isinize yine gedik koyacaklardir kesin telefona kendilerinden baska kimsenin dokunmasini istemiyo ki adamlar ki bi home tusu bozuldu diye yeni telefon veren bi sirketten bahsediyoruz sonucta insAllah degistirirlerde kurtulursunuz :) ama dedigim gibi kesinlikle onun kosullari vardir sonucta telefon tamir ederken bozulmustur gel 200$ ver tikir tikir calisan telefon al ki batarya falan da degistiriyolar telefonun refurbish de olsa 0 gibi cihaz sadece ne biliyim temizlik hastasi falan degilseniz benden onceki nasil kullandi hastaligina tutulmazsa harika..hocam herhangi bi telefoncudan orasi nasildir bilmiyorum ama bi vida bulamaz mi arkadasiniz basiniz agrimasin tekrar :)

Dum Dum Tapatalk Dum Tapatalk tarafından ritim eşliğinde gönderildi.

Cihazda vida eksikliği büyük sorun burada benim arkadaşın cihazını göndermiştik "teleservice" vidası yok cihaz açıldığı için garanti dışı die geri iade göndermişti, vidanın birtanesini takmayı unutmuş telefoncu arkadaş.

Alıyorum Satıyorum bölümünde bir arkadaş bu işi yapıyordu yurtdışı cihazların servis işlerini yapıyoruz diye mesajını okumuştum istersen bir araştır o bölümü belki bir fikri olur yardımcı olabilir görüşmekte fayda var diye düşünüyorum, bende şimdi bakım eğer bulursam linkini eklerim.