Jump to content

İphone aktifleştirilmiyor !!!

Rate this topic

@))

Recommended Posts

Merhaba Arkadaşlar

ben bir hata yaptım ben iPhone'yi iTunes e bağladım yükseltilsinmi dedi bende evet dedim....

>indirdi kurdum (DFU modsuz )!

>ve bana sorduklarını cevapladım (seçtim)

>bunları sordu (Dil - Ülke veya Bölge - bir ağ seçin)

>bir ağ seçin deyince (wi-fi veya iTunes le ) itunes i denedim şu hatayı verdi

Resmi = ( http://www.upload.gen.tr/uploads9/5ukqitpj/Ekran_Al__nt__s__.JPG )

sonra Aktivasyon kartı diye bir şey öğrendim RESMİ ( http://images.gittigidiyor.com/3123/IPHONE-Aktivasyon-Karti__31233339_0.jpg )

Aktivasyon kartıyla denedim Yeniden dene hatasını aldım

VE....

Bu gün TAm 10 teknik servis i dolaştım

ve bana bunları dediler

= iphone un aktifleşmiyor (yeniden dene ) yazıyor

=biz bunu yapamayız dediler

=yeniden sürüm indirmen gerek yeniden yüklemen gerek dediler (50 tl'ye)

BEn;

nasıl yapabilirim özellikle yeniden yüklemeyi...................

bilen varsa cevabını bekliyorum ??????????????????????????

Telefonunuz aktivasyonda kalmış.

BURADAN redsnowu indirin.

Programı çalıştırıp telefonu dfu moda almanızı isteyecek...''install cydia''....bölüminde işaretleme yapmadan next yapın telefon açılacaktır

Bu arada iiphone 4 ise itunes üzerinden güncellemişsiniz,telefon simkilitli ise ki öyle,kötü senaryoya hazır olun

Herkes bildigi kadar bilgisini paylasior senin cozumun dfu mod ama sunu soluyum dfu moda programla alinior ama denemedin deneyip oldu diyen olmadi diyen arkadaslar var forunda arat bulursunp programi dfu mod a alma

---

I am here: http://maps.google.com/maps?ll=41.089265,28.867310

Ewet aclcak

Konu ile alakalı değil fakat ben restore etmeden önce sim kartı taktığımda telefon kendi kendine reset atıyordu yani kullanırken veya dururken birden ekran kararıyo elma işareti kalıyodu 5 dkka öle duruyodu sonra normal menu ekranı geliyordu 5 dakikada bir böyle oluyordu telefon..

Sonsa sim kartı çıkarınca butun gun kullandım çalışıyordu ? Acaba ne gibi sorun vardır bu yüzden restore etmiştim telefonu daha beter yaptım :)

kardeşler Alemsiniz bu konu üzerinden kendi sorununuzu hallediyorsunuz HELAL.....

Sonuçta aynı sorundan bendede var bende birkaç soru sordum bilgili arkadaşlar cevabını yazdı.

Yazdıkları cevapları okusan aynı sorun sendede var çözüme ulaşacaksın böyle yorum yapacağına ;)

Sanki tohumuna para verdin konunun.

Konu ile alakalı değil fakat ben restore etmeden önce sim kartı taktığımda telefon kendi kendine reset atıyordu yani kullanırken veya dururken birden ekran kararıyo elma işareti kalıyodu 5 dkka öle duruyodu sonra normal menu ekranı geliyordu 5 dakikada bir böyle oluyordu telefon..

Sonsa sim kartı çıkarınca butun gun kullandım çalışıyordu ? Acaba ne gibi sorun vardır bu yüzden restore etmiştim telefonu daha beter yaptım :)

Anlayamadim hocam ya;(

simao Ben şaka Yaptım senin sorunun farklısı bende var önemli olan sitenin ikimizde faydası olması

Konuyu açtıgında yaptığın açıklamanın aynı sorunu bendede var sen yazmışsın ben sormasam sende aynı soruları sorucaktın o yuzden hem ikimizin sorunu çözülsün hemde daha sonradan arama yapanlar bulursa kafada soru işareti kalmadan sorunlarını çözsünler diye hemde kendi sorunumu çözmek için yazdım

Anlayamadim hocam ya;(

Özel mesaj attım hocam :)

Elinizdeki sim kartı kullanabilmeniz için ' 1' iPhone harici bir cihaz + 1'Program + 1Server ' bunlarla işlem yapıp öyle cihazı aktif yapabilirsiniz, Yani anlayacağınız eski kartlar gibi tak çalıştır değil.

Ve birde mutlaka hangi ulke ve operatörden çıkmış bilmeniz gerek.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Etkinleştirme yapmaya çalışıyorum fakat ;

screenshot20111227at155.jpg

Bu ekrana kadar normal geliyor burda ok dedikten sonra

iphonehata.jpg

Böyle birşey çıkıyor evet de desem hayırda desem ''next'' ileri gidemiyorum...

Cihazınız 3gs ise ilk resimde iPhone 4 dosyasını gösteriyorsunuz, Resmi tam göremiyorum ama Firmware dosyasını bir daha kontrol edin.

İlk resmi bu alttaki linkten aldım ben

http://www.iphoneyardim.net/jailbreak_amp_unlock/42027-ios_5_0_1_untethered_jailbreak_cikti_lutfen_ilk_mesaji_dikkatlice_okuyalim.html

Burdaki redsnowu indirdim bide en altta : iOS 5.0.1 Download için:

iPhone, iPod, iPad and Firmware/Software Download

Burdan indirdim dosyanın adıda : iPhone2,1_5.0.1_9A405_Restore

Onu gösteriyorum dosyadan

Redsnow b3 b4 b5 felan var onlar bişeyi ifade ediyor mu acaba ben 4 indirmişim sanırım,

Telefon 3gs