Jump to content

''Telefon'' simgesi silindi

Rate this topic

Recommended Posts

iFunBox programıyla uygulama atmaya çalışıyordm fakat o sırada ıtuneside açmışım karıştırırken ekrana beyaz simgeler geldi 4-5 tane bende onları sileyim derken sanırım telefon simgesinide sildim

şimdi geri getiremiyorum aramalarıma bakamıyorum

ne yapmam gerekiyor ?

Resimler bşka bi konudan alıntı fakat aynı olay başıma geldi

2kwwv.jpg

2kx4j.png

Edited by SiMaO

Biliyormusunuz gecenlerde ayni olay baska bir arkadasin basina gelmisti:) MobileSMS.app silmisti:)

Ve malesef restore yapmasi gerekmisti.

Konuyu okudugumda uzuldum cunku aslinda restore gerekmiyordu.:)

Ve hatta bunu kanitlamak icin bende aynen silmis, Kimene! adli arkadasin kendi MobileSMS.app bana gondermis ve bunu cihaza entegre etmistim. Ve hatta YouTube a atmistim:)

Yapmaniz gereken cihaziniz icin Mobile.app kurmaniz. Sanirim cihaziniz 3GS 5.0.1?

Sonra izin ayarlarini degistirip cihazi Reboot yaparsiniz.

Birazdan konuyu bulursam linkini atarim ama simdilik Restore veya Reboot yapmayiniz:)

Eger spotlight´da arama yapinca cikiyorsa icon hala orda demektir. 3gs kullanirkende sıkça başıma gelen bir olaydı bazı iconların kendiliğinden kaybolması. SBsettings´de more/hiden bölümüne girip telefon iconu kapalimi acikmi bakmak lazim. Eger ordan kapali degilse ve spotlight´da çıkıyorsa o zaman ifile´de ilgili dizine girip telefon icon´unu kopyalamak yeterli olacaktır zannedersem

Biliyormusunuz gecenlerde ayni olay baska bir arkadasin basina gelmisti:) MobileSMS.app silmisti:)

Ve malesef restore yapmasi gerekmisti.

Konuyu okudugumda uzuldum cunku aslinda restore gerekmiyordu.:)

Ve hatta bunu kanitlamak icin bende aynen silmis, Kimene! adli arkadasin kendi MobileSMS.app bana gondermis ve bunu cihaza entegre etmistim. Ve hatta YouTube a atmistim:)

Yapmaniz gereken cihaziniz icin Mobile.app kurmaniz. Sanirim cihaziniz 3GS 5.0.1?

Sonra izin ayarlarini degistirip cihazi Reboot yaparsiniz.

Birazdan konuyu bulursam linkini atarim ama simdilik Restore veya Reboot yapmayiniz:)

evet 3GS 5,0,1 Telefonum

Eger spotlight´da arama yapinca cikiyorsa icon hala orda demektir. 3gs kullanirkende sıkça başıma gelen bir olaydı bazı iconların kendiliğinden kaybolması. SBsettings´de more/hiden bölümüne girip telefon iconu kapalimi acikmi bakmak lazim. Eger ordan kapali degilse ve spotlight´da çıkıyorsa o zaman ifile´de ilgili dizine girip telefon icon´unu kopyalamak yeterli olacaktır zannedersem

Spotlight ? bulamadım böyle birşey kurmam mı gerekiyor.

SBsettings´de more/hiden SBSettings'de böyle bi yer bulamadım ? sanırım bende türkçe

tşkler bi inceliyeyim

Bakıyorum şimdi linke benim telefon simgesi silindi bu linkteki arkadaş gibi işaretledim benim hangi dosyayı bulmam gerekiyor ?

Ayni cevaba 3den fazla vidyo konulmuyormus???

Neyse:)

Test tamamdir:rolleyes:

Bu gereksiz, ama tecrubeye deger islemi kendi cihazim ustunde denedim, basarili:) (Zaten boyle olacakti sirf kanitlamak icin:D)

iFile uzerinde denenmis, stock MobilePhone.app silinip tekrar kImENE! arkadasin kendi cihazindaki MobilePhone.app yuklenip uygulama tekrar sorunsuz kurulmustur. Acilmadan kapanma vs. bu gibi sorunlar soz konusu olmadi:D

Burda once MobilePhone.app siliyorum - henuz Respring yapmadan once uygulama hala calisiyor -Respring yaptigim icin DisplayRecorder kapanir.

>http://www.youtube.com/watch?v=Nlo0IOFNRdc]Removing MobilePhone.app - YouTube

Burda gordugunuz gibi acilista Telefon uygulamasi yok. kimENe! arkadasin yolladigi MobilePhone.app editlenmeden oldugu gibi iFile uzerinden cihaza kuruyorum. Burda onemli olan permissions ayarlarinin vidyodaki sekilde ~775 olmasi ki bu sekilde sisteme uygulamayi gerektigi sekilde kullanmasi icin yetkiyi veriyoruz aksi taktirde uygulama acilmadan kapanir... - Tekrar Respring...

Re-installing MobilePhone.app after Respring... - YouTube

Sonuc - telefon uygulamasi basarili sekilde tekrar yuklendi ve sorunsuz calisiyor:)

https://www.youtube.com/watch?v=jyCmaxVhHHo

Bu tur uygulamar kurulduktan sonra acilmadan kapanmamasi icin ~775 yani permissions ayarlari su sekilde olacak yoksa ya elmada kalir yada acilmadan kapanir:)

USER - Read, Write, Execute

GROUP - Read, Write, Execute

WORLD - Read, Execute

olay bu:)

Videolar Açılmıyor ?

MobilePhone.app dosyasını nerden bulucam ben biri upload edebilir mi ? (telefon 3gs 5,0,1)

Spotlight ? bulamadım böyle birşey kurmam mı gerekiyor.

SBsettings´de more/hiden SBSettings'de böyle bi yer bulamadım ? sanırım bende türkçe

Spotlight ana menüde en bastaki arama yeri.. Oraya telefon yaz bakalim..

SBsettings´i acinca en solda more yazar ona bas ayarlar acilir. Asagi dogru in orada hide diye bir yer var. Oraya gir, orada iconlarin gizlenme ayari yapiliyor. Belki icon gizlenmistir sadece..

NFS.rar 2shared - download

Şimdi...

Aynı dosyadan hem normal dosya sisteminde,hemde jailbreakli sistemin içinde var,ama ikiside aynı..

http://img160.imagevenue.com/img.php?image=604338437_NFS22_122_229lo.jpg

http://img294.imagevenue.com/img.php?image=306043607_NFS_122_555lo.jpg

İTOOLS ile hangi yoldakini silmişseniz klasörü oraya atın.....(ifunbox ile aynı yol bulunmuyor)

Teşekkür ederim en azından başka benim gibi sorunla karışalaşanlar için konu dursun :)

Ben restore ettim dayanamadım çünkü 4-5 tane dosya silmiştim o yüzden ilerde oluşacak sorunlar yüzünden restore ettim

NFS ve diğer arkadaşlara yardımlarından dolayı teşekkür ederim

Teşekkürler erkadaşlar ama sorunu çözemeyince restore ettim daha kolay geldi bana çünkü 2 gundur restore etmek ile jb yi ezberledim 15 dakikada hallettim :)

Sizde diger arkadas gibi hemencik pes ettiniz yani:D

Iyiki vidyoyu kaldirmisim ozaman:)

En azindan tecrube edinmis oldunuz:)

Sizde diger arkadas gibi hemencik pes ettiniz yani:D

Iyiki vidyoyu kaldirmisim ozaman:)

En azindan tecrube edinmis oldunuz:)

Aynen biraz pes etmiş oluyorum ama beyaz 5 tane daha dosya silmiştim ben ilerde bşka sorunlarda çıkar diye

En azından restore ve jb'yi unutmadan yapayım dedim :)

Arada olan bana oldu yani.....:) Neyse...ifunbox,itools,iphone browser,pc suite...Bu programlarla bilen veya bilmeyen birisi iphonenin içine girse,bu sistemi normal birinin yapmadığını hemen anlar:)

Arada olan bana oldu yani.....:) Neyse...ifunbox,itools,iphone browser,pc suite...Bu programlarla bilen veya bilmeyen birisi iphonenin içine girse,bu sistemi normal birinin yapmadığını hemen anlar:)

sizide uğraştırdım ama kbakmayın yazmayı unuttum buraya belki olmaz diye :/

En azından öğrenmiş olduk belki o beyaz simgeleri silmeye kalkan biri olur bu konuyu bulurda yeni konu açmazlar :)

• 1 month later...

evet..

şimdide benim başıma geldi"mobilephone.app" uygulamasını yanlışlıkla ifile den sildim..

restore etmeden halledebileceğimi forumdan ögrendim ama mobilphone app uygulamasını nerden bulacağımı ve nasıl telefona atacağımı bilmiyorum.yardım ederseniz sevinirim...

Bir arkadaş yoldaş edecek,ifunbox veya İTools ile telefona atacaksınız.

Bence restore edin.

Mobilephone Telefonda birden fazla bulunmaktadır.(normal yazılım ve jailbreak için)

yine merhaba

bir arkadş yoldaşlık yapacak ama, şu ana kadar yapmadı benim mail adresim vakifm@hotmail.com

üstad sizden rica etsem de siz bana yoldaşlık yapsanız. o zaman hiç kaybolmam...

sevgiler

Tlfnun modeli ve iOS sürümünü yazsan en azından yardımcı olmak isteyen bosuna uğraşmış olmaz :) misal bende ip4 ve iOS 5.1 var is görürse yardımcı olurum

 İTapatalk 

Tlfnun modeli ve iOS sürümünü yazsan en azından yardımcı olmak isteyen bosuna uğraşmış olmaz :) misal bende ip4 ve iOS 5.1 var is görürse yardımcı olurum

 İTapatalk 

üstad

bende 4s var

ios 5.0.1

yahu halledemesek bile hemen cevap vermen bile büyük bir nezaket

saol

Dostum.....Oradaki yoldaş yazısı "upload" olacaktı...Ne alaka derseniz telefondan yazdığım için otomatik yazım yapmış :)

Neyse...dediğim gibi restore etmenizi tavsiye ederim.

evet..

şimdide benim başıma geldi"mobilephone.app" uygulamasını yanlışlıkla ifile den sildim..

restore etmeden halledebileceğimi forumdan ögrendim ama mobilphone app uygulamasını nerden bulacağımı ve nasıl telefona atacağımı bilmiyorum.yardım ederseniz sevinirim...

İfilede çöp kutusuna bak eğer ifile ayarlarindan çöp kutusunu actiysan ordadir yoksa bı arkadas upload eder oraya var/stash/application icine atarsin

Sent from my iPad using Tapatalk HD

İfilede çöp kutusuna bak eğer ifile ayarlarindan çöp kutusunu actiysan ordadir yoksa bı arkadas upload eder oraya var/stash/application icine atarsin

Sent from my iPad using Tapatalk HD

çöp sepetini kullanı açmışım

ama çöp sepeti nerde byulamıyorum...

bulursam o dosyayı nasıl geri yüklüyeceğim onu da bilmiyorum.