Jump to content

Unlock Sim Kart Problemi !!

Rate this topic

Recommended Posts

Merhaba,

yaklaşık 1 yıl önce bi telefoncuda kırdırdığım jailbreakli 3gs imi dün gece kendi başıma ios 5.0.1 a yükseltmek istedim ve jailbreaki başarılı bi şekilde yaptım, yani sanırım. Ama basebandi korumam gerektiğini bilmiyodum ve oda 06.15 e yükseldi ve telefon yurt dışından alındı, sim lock ı vardı ve tekrar aktif hale geldi. ultrasnow 1.2.5 yükledim bunun içinde cydia dan ama şimdide telefon sim kartı görmüyor sanırım. taktığımda ne sim kartın şifresini soruyor nede operatörü buluyor sürekli bir arama halinde ve şimdide servis yok diyor. Acilen yardım ederseniz çok sevinirim, teşekkürler !

Edited by Undine

Evet 4.0.1 di hiç güncellememiştim telefoncum yapmayın daha üst versiyonu yok jailbreakın henüz demişti ama baya bi zaman geçti artık güncellemek istedim kendim yaparım diye düşündüm önce itunestan 5.0.1 e update yaptım sonrada jailbreak

Ve şimdi telefonu bi kapayıp açayım dedim ama apple logosunda takıldı kaldı :S

tamam o zaman şimdi ipad baseband yükliycem redsnowdan, o sırada cydiayı yüklememe gerek yok dimi tekrardan sadece basebandi seçeyim ? ve daha sonra tekrar ultrasnowdan unlock yapmama gerek var mı tekrardan?

iPad baseband zaten olmuş sadece cydia yüklemeniz gerekiyor. Çünkü redsn0w ile unlock yapmak için cydia gerekli arkadasım.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Evet 4.0.1 di hiç güncellememiştim telefoncum yapmayın daha üst versiyonu yok jailbreakın henüz demişti ama baya bi zaman geçti artık güncellemek istedim kendim yaparım diye düşündüm önce itunestan 5.0.1 e update yaptım sonrada jailbreak

Ve şimdi telefonu bi kapayıp açayım dedim ama apple logosunda takıldı kaldı :S

Elma logosunda kaldıysa, telefonu dfu mod'a alıp geri çıkarın, büyük ihtimal düzelecektir.

Evet oldu teşekkürler,

cydia zaten yüklü bende sadece redsnowda yükleme yaparken seçeneklerde install cydiayıda seçmem gerekir mi ona karar verememiştim ?

Cydia zaten yüklü ise tekrar birşey yüklemenize gerek yok. Cydiaya girip alttan manage' e tıklayın, source girin sag yukarıdan edit'e tıklayıp sol yukarıdan add'e tıklayın ve http://repo666.ultrasn0w.com kaydedin. (Ultrasn0w'un o harfi sifirdir) bu eklemeyi yaptıktan sonra search kısmından " ultrasn0w " aratın ve install yapin. Telefonu kapatıp açtığınızda hat gelecektir.

Edited by chaosx

Olması gerek bir yanlışlık vardır bende 3Gs de bu adımları yapıyorum ve öyle kullanıyorum. Ancak son yaptığımda ultrasn0w u yüklediğim halde hat gelmemişti. Kaldırıp tekrar yükledim düzeldi bir dene istersen.

Dediğiniz herşeyi yaptım adım adım ama hala olmuyor :S kaç kere ipad baseband i yükledim kaçk kere ultrasnowu kaldırıp geri yükledim artık unuttum gerçekten olmuyor.. :S restore yapıp mı yapsam bende yarar mı işe ? Bende simkart yok diye hata falanda vermiyor kartıı takıyorum ama kartın şifresini bile sormuyor hiç bi şekilde bi uyarı vermiyor deli olabilirim..

Hattı başka telefona tak pin kodunu kaldır,

Daha sonra restore et,

Restore ettikten sonra etkinleştirmeyi dene büyük ihtimal olmıycak (en azından doğru yerde oldugunu görmek için dene derim ben)

Daha sonra Redsn0w ile resimli anlatımı var ordan bakarak yap fakat ilk başta sadece cydia'yı seç (ipad basebandı seçme ben denedim olmadı)

Daha sonra telefon açılıcak hattı tak (sim kod olmasın)

cydiadan ultrasn0w'u indir dene,

eğer olmazsa Tekrar ;

Redsn0w'dan bu sefer Sadece İpad... 'i seçerek yükleme yap,

Bu seferde olmazsa ultrasn0w'u silip tekrar yükle olması gerekiyor,

Ben aynı anlattığım şekilde yaptım az önce şuan sorunsuz kullanıyorum..

• 2 weeks later...

Ya tam sonuna gelirken itunesta telefon bağlantısı kesildi gibilerinden bi hata veriyor ve restore olmuyor günler oldu hala böyle ve geçen gün telefoncuya götürdüm 5.1 için beklemen lazım server daha açılmadı falan dediler sürümünü düşürceklerdi onuda ben istemedim...

Sonunda restore oldu telefonn !!! ama sim kart olmadığı için itunestan ayarlanamıyor sanırım burda jail breake i yapmam gerek..?

Hangi sürüme restore ettiniz ???

Aktivasyon ekranındaysanız,redsnow ile jailbreak yapınız.

bende 3gs var yut dışından alınma ben yanlışlıkla değil salak gibi bilerek ıtunesten ıos 5 yukledım dun akşam telefon kılıtlı pozısyonda nasıl bu cıhazı kullamılır hale getırebılırım

İpad bb yükleyerek unlock etmeniz gerekli...

Hangi sürüme restore ettiniz ???

Aktivasyon ekranındaysanız,redsnow ile jailbreak yapınız.

Evet o ekrandayım ve şuan jailbreak yapmaya çalışıyorum ama rebootta bir hata veriyor bende anlamadım :S firmwarele ilgili bişiler diyor 5.1 sürüm