Jump to content

OS X 10.8 Mountain Lion Developer Preview 2 Yayınlandı...

Rate this topic

Recommended Posts

mountainliondeveloperpr.jpg

Mountain Lion Developer Preview 2, Apple tarafından geliştiricilere yayınlandı. Torrent dosyası ektedir.

Bu sürümde GameCenter, notlar gibi uygulamalar dahil bir çok iyileştirme yapılmış. Orjinal metni aşağıya yapıştırıyorum.

Known issues include the following:

• 32-bit kernel extensions are not supported in Mountain Lion

AirPlay mirroring is not supported with the with the current version of the Apple TV software

Game Center

The Game Center Server environment is set to Sandbox. Existing Sandbox accounts may be used, or you may create a new account

In the Sandbox environment:

Game & Friend Recommendations are not supported

Friends can view games in common but not friends’ other games

Photos are not supported

No email vetting and friend requests to un-vetted email addresses are allowed

No support for out of network friend requests is provided

Game matchmaking versioning restrictions are more relaxed

Some of the Game Detail information does not display (Game Provider, Pricing, etc.) in this Developer Preview

Search is not functional

No badges shown for Friend Requests

Peer-to-Peer GameKit API is not supported

Leaderboards, Achievements, or Players may be displayed incorrectly. To resolve this issue quit Game Center and re-launch

The new Notes application does not currently import the following types of notes:

Microsoft Exchange

Notes existing in sub-folders of IMAP accounts

Local notes in an “On My Mac” account

Notes in these accounts will be available in Mail

Notes shared via Messages may not include note content

Screen Sharing may not work between OS X Mountain Lion and Snow Leopard or earlier OS X releases in this Developer Preview

AppleScript is not fully functional in this Developer Preview

AppleScripts used to launch Applications which are not already open will time out

AppleScripts may not be able to send AppleEvents to Mail

DVD Player may not launch after inserting a DVD on some systems

DVD Movie Playback does not work on certain NVIDIA GPUs

Horizontal metrics for Apple SD Gothic Neo are narrower than in AppleGothic. Applications localized to Korean may experience text layout underflow in multi-line text strings

Video content with displays that use HDCP may experience graphics corruption on certain NVIDIA GPUs

Enabling display rotation causes kernel panic on certain NVIDIA GPUs

Signing into Setup Assistant with your AppleID does not sign you into iCloud

NSDocument-based applications which use auto-save & iCloud entitlements will be opted into the new Document Library automatically. The option to disable this is not currently available

Kernel, kexts, and zones are now based at unpredictable addresses at each boot. The addresses in the kernel symbol table are unslid, and will not accurately reflect a running system. Provided that Xcode 4.4 gdb is used, KASLR is transparent to kernel debugging

To temporarily disable KASLR, set “slide=0″ in the boot-args

Panics may occur when a Port Multiplier or PCI eSATA drive is attached

While booted into the Recovery Partition, you may be unable to connect to WiFi networks

Safari does not function in the Recovery Partition

Restoring from network backups in the Recovery Partition may fail

OS X 10.8 Mountain Lion Developer Preview 2.torrent.zip

Edited by mustafaeren

Sağolasın, mustafacım... Torrent sevmem ancak mecbur tabii:) Yalnız çok iyi iniyor, 970 KB... Bunu DP1 in üzerine kurarsak sorun olmaz herhalde, değil mi ? Sıfırlamayalım, ML yi...:)

Saygılar...

sen de sagol Turgay, ilk gun biraz yavas iniyırdu ama indiren cogaldıkca hız da artmış demek ki :)

Ben sıfırdan kurdum. gayet te güzel oldu :) Reeder uygulaması 10.8 uyumlu değil, ona canım sıkıldı sadece. bir de bu gamecenter mereti iphone' daki hesabımı gamecenter hesabını görmeyip yeni oluşturmamı istiyor :confused:

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk

Sağolasın, kardeşim... Ben sıfırlamayayım. Baya bir uygulama kurmuştum. Zaten DP... İnşAllah sorun çıkmaz...

Saygılar...

Üstad sıfırlamadan ML üzerine nasıl kurulacağından biraz bahseder isen benim gibi üzerine kurmak isteyenlere yardımcı olmuş olursun.

Cevabınızı bekliyorum.

Üstad sıfırlamadan ML üzerine nasıl kurulacağından biraz bahseder isen benim gibi üzerine kurmak isteyenlere yardımcı olmuş olursun.

Cevabınızı bekliyorum.

Akşam üstü denedim ve sorunsuz bir şekilde kuruldu. dmg dosyasını ML de iken açtım ve içindeki kurulumu başlattım. Kopyalama bittikten sonra yeniden başlatma istedi ve sonra kurulum ekrabnı geldi. Yaklaşık 25 dakika sonra kurulum tamamlandı ve yeniden başlattım. Açıldığında, yüklediğim hiç bir uygulama ve yaptığım hiç bir ayar değişmemişti. Bu şekilde sorunsuz kurabilirsiniz. Şimdilik sıfırlamaya gerek yok.

Saygılar...

Sıfırlamada da bir fark olacağını sanmıyorum.

Saygılar...

Üstad ML de iken kurulumu başlatıyorum. Bu disk GUID bölüntü tablo düzenini kullanmıyor. Bölüntü düzenini değiştirmek için disk izlencesini kullanın diye bir uyarı veriyor. Halbuki ben disk biçimlendirirken 10.7.3 Lionda disk izlencesini kullanmıştım. Lion kurulu diski ise aktif olarak görüyor.

Edited by ErvAciK

Üstad ML de iken kurulumu başlatıyorum. Ama bu diske kuralamaz diyor. 10.7.3 Lion diskini görüyor. Onu da değiştirmek istemiyorum. Yani ML nin kendi yüklü olduğu disk pasif, görmüyor. Sen nasıl gösterdin.

Kurulumu Mountain Lion da iken çalıştırdım ve diğer bölüntülere gerek kalmadan direk Mountain Lion bölüntüsünü gördü, seçtim ve kurulum başladı. 10.7.3 değil de Mountain Lion yüklü bölüntünün aktif olması hatta ilk onu görmesi lazım...

Saygılar...

Kurulumu Mountain Lion da iken çalıştırdım ve diğer bölüntülere gerek kalmadan direk Mountain Lion bölüntüsünü gördü, seçtim ve kurulum başladı. 10.7.3 değil de Mountain Lion yüklü bölüntünün aktif olması hatta ilk onu görmesi lazım...

Saygılar...

Malesef Mountain Lionda iken deniyorum. Sadece 10.7.3 Lion diskini aktif olarak görüyor.

Mac i boot ta recovery den açın ve tüm disklerin izinlerini onarın. Daha sonra tekrar deneyin.

Saygılar...

Üstad seni uğraştırdım, kusura bakmayınız. Ben aslında Hackintosh kullanıyorum. Yanlış yerden devam ettim. Hackintosh ta bir türlü bu DP2 yi kuramadım. O yüzden.

Üstad seni uğraştırdım, kusura bakmayınız. Ben aslında Hackintosh kullanıyorum. Yanlış yerden devam ettim. Hackintosh ta bir türlü bu DP2 yi kuramadım. O yüzden.

Kadir hocam, kurulu olan disk mbr olarak bölündüyse bu sorun olur. Dp1 diski hazırlar gibi dp2 diski hazırlayın ve osx86.net adresinden dp2 mbr patch indirip dosyaları degistirin. Sonra format atmadan, varolan dp1 üzerine kurulum deneyin.

Kadir hocam, kurulu olan disk mbr olarak bölündüyse bu sorun olur. Dp1 diski hazırlar gibi dp2 diski hazırlayın ve osx86.net adresinden dp2 mbr patch indirip dosyaları degistirin. Sonra format atmadan, varolan dp1 üzerine kurulum deneyin.

Mustafa Bey Teşekkürler,

Akşam bir deneyim.

İMZDL den ındırmeye çalışıyorum ancak hemen kesılıyor acaba toorent dısında başka ındırebılcegım yer varmı?

En hızlı ve sorunsuzu torrent, dostum... 1 MBps ile indirdim... Linklere gerek yok.

Saygılar...

sorunumu birde burda dile getireyim. öncelikle dp1 sürümünü kurdum sorunsuz bir biçimde. tek dezavantajı sadece 32 bit'te çalışıyor olması idi. bu sefer dp2 sürümünü indirdim ve dp1 sürümünü hazırladığım gibi aynı şekilde dp2 sürümünüde hazırladım. fakat dantesieg arkadaşımızın dediğine göre dp2'den sonra sadece 64 bit olarak başlayabiliyormu. ben dp1 sürümünde de 64 bit'te başlatmak istediğimde restart yapıp duruyordu. ancak 32 bit modda kurulum yapabildim. şimdi ise dp2'de ne yazık ki 64 bit başlatamıyorum ve yine aynı şekilde restart yapıp duruyor. ve 32 bit olarak başlatmak istediğimde ise başlar gibi olup hemen yine boot ekranına dönüyor. sorunum nedir tam olarak anlamış değilim. yardımlarınızı bekliyorum.

sorunumu birde burda dile getireyim. öncelikle dp1 sürümünü kurdum sorunsuz bir biçimde. tek dezavantajı sadece 32 bit'te çalışıyor olması idi. bu sefer dp2 sürümünü indirdim ve dp1 sürümünü hazırladığım gibi aynı şekilde dp2 sürümünüde hazırladım. fakat dantesieg arkadaşımızın dediğine göre dp2'den sonra sadece 64 bit olarak başlayabiliyormu. ben dp1 sürümünde de 64 bit'te başlatmak istediğimde restart yapıp duruyordu. ancak 32 bit modda kurulum yapabildim. şimdi ise dp2'de ne yazık ki 64 bit başlatamıyorum ve yine aynı şekilde restart yapıp duruyor. ve 32 bit olarak başlatmak istediğimde ise başlar gibi olup hemen yine boot ekranına dönüyor. sorunum nedir tam olarak anlamış değilim. yardımlarınızı bekliyorum.

Hackintosh mu kullanıyordun? Evlerde, chameleon 1820 sürümü kurarak bostancı etmeyi denermisin?

Mustafa Bey, Dp1 diski hazırlar gibi DP2 diski hazırladım. MountainLion_DP2_MBR_Patch.tar dosyasını da indirdim. System dosyası çıktı. Bunu da hazırladığım DP2 diski içindeki System dosyası içersindeki ile değiştirdim. Ama DP1 üzerine nasıl kurulum başlatacağımı beceremedim.

Arkadaslar bende yeni bi kullanici olarak ; 10.7.3 ü kurmaya calistim bu gün recovery den kurdum fakat hicbir dosya silinmedi ustte saatin orda kullanici adim göründü nasil format attim anlamadim? nasil atmam gerekiyor diski silerek ? bir yardimci olur musunuz daha önce hic kurmadim

Hatta söyle diyeyim : core i7 2.2 15.4" modelini kullaniyorum . arti olarak ram'i 8gb yaptim ve 120 ssd taktim. sistemim orjinal . hangisini atiym hangisini kurayim?