Jump to content

jealbreak yaparken ınternet baglatısı sart mı?

Rate this topic

Recommended Posts

İspw dosyasını Extras bölümünde gösterirseniz gerek kalmaz...

5.0.1 ıphone 4 mevcut surum ispw dosyası gostermeden kurulabılecegını soyluyo arkadaslar..onu gostermeden kurulması mumkun degıl oyle mı? bırde sey soracagım herkes farklı farklı bırsey soyluyor kafam ıyıce karıstı surum 5.0.1 (9A405) MODEL: MC603ZP MODEM FIRMWARE :04.11.08 BU CIHAZ YURTDISINDAN GELMIS IMEI KONTROL ETTIGIMDE PASAPORT KAYITLI OLDUGUNU GORUYORUM.. SIM KARTIMI KESTIM TAKTIM KULLANIYORUM SIM KILIDI VAR MIDIR YADA SOYLE SOYLEYEYIM I TUNES UZERINDEN 5.1 E GUNCELLESEM DIREK YINE HATTIMI TAKIP KULLANABILIRMIYIM YOKSA CESITLI ISLEMLER MI YAPMAM GEREKIYOR..YOK ALINDIGI YERIN SIM KARTINI TAKIP ACTIVE ETMEK VS VS UMARIM ANLATABILMISIMDIR SORUMU :)

5.0.1 ıphone 4 mevcut surum ispw dosyası gostermeden kurulabılecegını soyluyo arkadaslar..onu gostermeden kurulması mumkun degıl oyle mı? bırde sey soracagım herkes farklı farklı bırsey soyluyor kafam ıyıce karıstı surum 5.0.1 (9A405) MODEL: MC603ZP MODEM FIRMWARE :04.11.08 BU CIHAZ YURTDISINDAN GELMIS IMEI KONTROL ETTIGIMDE PASAPORT KAYITLI OLDUGUNU GORUYORUM.. SIM KARTIMI KESTIM TAKTIM KULLANIYORUM SIM KILIDI VAR MIDIR YADA SOYLE SOYLEYEYIM I TUNES UZERINDEN 5.1 E GUNCELLESEM DIREK YINE HATTIMI TAKIP KULLANABILIRMIYIM YOKSA CESITLI ISLEMLER MI YAPMAM GEREKIYOR..YOK ALINDIGI YERIN SIM KARTINI TAKIP ACTIVE ETMEK VS VS UMARIM ANLATABILMISIMDIR SORUMU :)

Jailbreak yaptigimizda cihaza kurmak istedigimiz iOS icin bloblar gereklidir, ve eger siz manuel ispw gostermez iseniz veya internet baglantiniz yoksa, redsn0w hata verir.

Ayni sey tethered-boot yapmak istedigimiz zamanda gecerlidir.

Ya orijinal ispw, yada internet baglantisi...

Arkadaslariniz bunun aksini soyluyor ise, gemiye bindirip okyanusun ortasinda denize atin diyorum.

Cihazinizda GEVEY/Ultrasn0w/JB vs olmadan Turk SIM karti kullaniyor iseniz sorun yok, simkilitsizdir.

Istediginiz gibi guncelleme yapabilirsiniz, benim gibi.

Ancak cihaz yeni ve onceden JB yapilmamis ise, SHSH olmadigi icin tekrar 5.0.1'e donemezsiniz.

Ayrica 5.1 de Jailbreak mevcut ancak cihazi kapattiginizda her defasinda PC'ye baglayip 2dk.lik islem ile acmaniz gerekir.

5.0.1'de o sorun yok, birkere Jailbreak yapmis iseniz olay bitmistir... Dolayiisyla tecrubeniz yok ise simdilik 5.0.1'de kalmanizi tavsiye ediyorum...

Umarim anlatabilmisimdir:)

Jailbreak yaptigimizda cihaza kurmak istedigimiz iOS icin bloblar gereklidir, ve eger siz manuel ispw gostermez iseniz, redsn0w hata verir.

Ayni sey tethered-boot yapmak istedigimiz zamanda gecerlidir.

Ya orijinal ispw, yada internet baglantisi...

Arkadaslariniz bunun aksini soyluyor ise, gemiye bindirip okyanusun ortasinda denize atin diyorum.

Cihazinizda GEVEY/Ultrasn0w/JB vs olmadan Turk SIM karti kullaniyor iseniz sorun yok, simkilitsizdir.

Istediginiz gibi guncelleme yapabilirsiniz, benim gibi.

Ancak cihaz yeni ve onceden JB yapilmamis ise, SHSH olmadigi icin tekrar 5.0.1'e donemezsiniz.

Ayrica 5.1 de Jailbreak mevcut ancak cihazi kapattiginizda her defasinda PC'ye baglayip 2dk.lik islem ile acmaniz gerekir.

5.0.1'de o sorun yok, birkere Jailbreak yapmis iseniz olay bitmistir... Dolayiisyla tecrubeniz yok ise simdilik 5.0.1'de kalmanizi tavsiye ediyorum...

Umarim anlatabilmisimdir:)

hıc jaılbreak yapılmamıs cıhaza shsh kaydını bugun aldım ben (aslına bakarsanız ne oldugunu tam anlamıs degılım ama :) ) her yerde alın dıyordu bende aldım toplam 1.5 mb fılan bıdosya ılerıde belkı lazım olur dedım attım flashıma :) sımdı ı tunes uzerınden 5.1 gecmek ıstıyorum ben aslına bakarsanız jaılbreakta tamamen merak oyle cokta lazım degıl benım ıcın :) ne yapmamı tavsıye edersınız? ı tunesten guncelle dedıgım an gunceller ve hıc sorun yasamam degılmı?

hıc jaılbreak yapılmamıs cıhaza shsh kaydını bugun aldım ben (aslına bakarsanız ne oldugunu tam anlamıs degılım ama :) ) her yerde alın dıyordu bende aldım toplam 1.5 mb fılan bıdosya ılerıde belkı lazım olur dedım attım flashıma :) sımdı ı tunes uzerınden 5.1 gecmek ıstıyorum ben aslına bakarsanız jaılbreakta tamamen merak oyle cokta lazım degıl benım ıcın :) ne yapmamı tavsıye edersınız? ı tunesten guncelle dedıgım an gunceller ve hıc sorun yasamam degılmı?

Daha onceden JB yapilmamis cihazlar icin sorgu/query ile TinyUmbrella uzerinden SHSH alabiliyoruz, ancak Apple 5.0.1 imzalama donemini kapatti ve bu birkacgun oldu. Siz bugun nasil alabildiniz bilemicem:)

Tedbir amacli, herseyden once iTunes'te solda navigasyon panelinde cihaziniza sag tiklayip backup/yedekle tiklayin.

Sonra guncelle tiklamaniz yeterli. iTunes daha once 5.1 ispw indirmemis ise oncelikle bunu indirir - yaklasik 800MB -geriye yaslanin ve bekleyin:)

Jailbreak daha sonra isterseniz kurarsiniz. Benim icinde cok onemli degil ancak ozellikle IntelliScreenX ve Plugication adli modifiyeler icin Jailbreak yapiyorum...:)

TinyUmbrella uzerınden son versıyonunu ındırdım save shsh dedım belgelerıme bı dosya kaydettı dedıgım gıbı 1.5 mb fılan boyutunda bı dosya dogru mu acaba? icloud a yedekleme yapmıstım ben yarım saaat kadar once yenıden ı tunes uzerınden yapmama gerek var mı? gece gece senıde mesgul edıyorum kusura bakma :(

Iyide belki o dosyanin icinde tavsan vardir hic bakmayi dusundunuzmu?:):) .shsh uzantili olur ve herhangi iOS adi gecer.

Sizin i4 ve 5.0.1 istiyor iseniz xxxxx.iPhone 3,1 - 5.0.1 vs gibi olmalidir. Ve SHSH baslica >10kb olacagini sanmiyorum. Sizin 1.5MB mp3 olmasin?:)

iCloud ile aldiysaniz sorun yok.

Bu arada kullanici adinizi merak ettim, gerci merak edilecek bir yani yok cok tuhaf ama isterseniz buyrun; http://www.iphoneyardim.net/sohbet_odasi/50627-uye_isminizin_anlami.html

Ve bu arada guncelleme esnasinda cihaz acip kapanabilir ve uzun surebilir... Geriye yaslanin ve bitmesini bekleyin.

Ardindan kurulma ekrani belirir ve dil secip WiFi ile kurabilirsiniz...

:):)

xxxxxx-iphone3,1-5.1.shsh shsh dosyası dıyor sonra 2 ayrı klasor var .cache icinde ıse lib-win jar file dıgerı .known_devices ıcınde e0bed7b68c367db67c.......... quıcktıme preferences dosyası var olmus mu :) sana da eglence cıktı gece gece :) kafa bul bakalım :) harbıden bu olmus mu acaba?

5.1? TinyUmbrella'nin 5.1 icin guncellendigini biliyordum ama 5.1 icin henuz SHSH alinacagini bilmiyordum...

Eger 5.0.1 icin TinyUmbrella SHSH almadiysa bugunden itibarende artik alamaz, tekrar 5.0.1 donemezsiniz. Ama bu sorun olmamali...

5.1 sorun degil, isterseniz bu surumdede JB kurarsiniz, benim gibi:)

Universite numarasi:D Kolay olsun diye sanirim:)

Bu arada, biraz tebessumlu olmam sizin icin sakincali degil degilmi?:):)

cahıllıgıme ver :) gerı donmek ıcın shsh sart dıyor herkes shsh yı al dıyor ben kendımce okuma yazmayı yenı ogrenen cocuklar gıbı bırseyler yaptım ve tınyumbrella yı

actım save shsh dedım hic hata vermedı bı dosya kaydettı belgelerıme az once yazdıgım dosyaları verdı bana :) artık nedır tam bılmıyorum :):)

5.1 ın sarj suresı 5.0.1 e gore nasıl pekı? aklım unıversıtede kaldıgı ıcın sanırım :) guzel yıllardı :)

cahıllıgıme ver :) gerı donmek ıcın shsh sart dıyor herkes shsh yı al dıyor ben kendımce okuma yazmayı yenı ogrenen cocuklar gıbı bırseyler yaptım ve tınyumbrella yı

actım save shsh dedım hic hata vermedı bı dosya kaydettı belgelerıme az once yazdıgım dosyaları verdı bana :) artık nedır tam bılmıyorum :):)

5.1 ın sarj suresı 5.0.1 e gore nasıl pekı? aklım unıversıtede kaldıgı ıcın sanırım :) guzel yıllardı :)

Yok nedemek...:)

Hayir, sadece geri donmek isterseniz gerek olurdu ama artik bu imkaninizda yok. Ayrica kaydettigi dediginiz sekilde ise 5.1 icin SHSH'dir, bu dosyadan haric hicbiri onemli degildir. Digerleri TinyUmbrella'nin kullandigi cerez, Java eklentisi ve TinyUmbrella'nin tuttugu logdur.

5.1'de batarya icin ayrica "iyilestirilme" oldu, bunu ben yada herhangi biri degil, Apple acikladi. Dolayisiyla kimseyi dinlemenize gerek yok, aciklamanin kaynagi elinizdeki cihazin ureticisinden:)

Elbette herkez 5.1'de batarya icin yorum yapabilir ama bu kullanima gore kisitlidir. Bende 10 saat gidiyor ise sizde 5 saat...Fark edebiliyor.

Ancak 5.1'i cogumuz batarya sorunu icin bekledik diyebilirim:) Dolayisiyla batarya icin 5.1 e gecebilirsiniz, birkacimizda bu sorun olmus olabilir. Biz, genel olarak bakmamiz gerekir...'Majority wins'...:)

Oyle yada boyle, zaten 5.1'e gececeksiniz:) Buyrun diyorum...

Keske bende "guzel yillardi" diye bilsem. Suan hala bogusuyorum:):)

Yok nedemek...:)

Hayir, sadece geri donmek isterseniz gerek olurdu ama artik bu imkaninizda yok. Ayrica kaydettigi dediginiz sekilde ise 5.1 icin SHSH'dir, bu dosyadan haric hicbiri onemli degildir. Digerleri TinyUmbrella'nin kullandigi cerez, Java eklentisi ve TinyUmbrella'nin tuttugu logdur.

5.1'de batarya icin ayrica "iyilestirilme" oldu, bunu ben yada herhangi biri degil, Apple acikladi. Dolayisiyla kimseyi dinlemenize gerek yok, aciklamanin kaynagi elinizdeki cihazin ureticisinden:)

Elbette herkez 5.1'de batarya icin yorum yapabilir ama bu kullanima gore kisitlidir. Bende 10 saat gidiyor ise sizde 5 saat...Fark edebiliyor.

Ancak 5.1'i cogumuz batarya sorunu icin bekledik diyebilirim:) Dolayisiyla batarya icin 5.1 e gecebilirsiniz, birkacimizda bu sorun olmus olabilir. Biz, genel olarak bakmamiz gerekir...'Majority wins'...:)

Oyle yada boyle, zaten 5.1'e gececeksiniz:) Buyrun diyorum...

Keske bende "guzel yillardi" diye bilsem. Suan hala bogusuyorum:):)

cok tsk ederım gercekten :) sende dıyeceksın emınım goz acıp kapayasıya gecıyor okudugun sehrı kendı sehrınmıs gıbı sahıplenıyorsun suan bunu hıssedemeyebılırsın ama ılerıde yolun duserde o sehre gıdersen kendı memleketıne gelmıs hıssı uyanır ınsanda :) bolum nedır?

cok tsk ederım gercekten :) sende dıyeceksın emınım goz acıp kapayasıya gecıyor okudugun sehrı kendı sehrınmıs gıbı sahıplenıyorsun suan bunu hıssedemeyebılırsın ama ılerıde yolun duserde o sehre gıdersen kendı memleketıne gelmıs hıssı uyanır ınsanda :) bolum nedır?

Bu guzeldi:):)

Toplumsal bilimler/Global ekonomi...:) Igrenc diyebilirim ama ayni zamanda ilginc:)

Sizin?

:)

soylemesı de zormus senın bolumun :) kucukken gordugum en bılgılı en saygılı herseyı bılen bıze her konuda yardımcı olan bı ogretmenımız vardı..onu model almısım kendıme ıstemeden ve bende suan onun gıbı olmaya calısıyorum :) harıka bı duygu bu benım ıcın.. suan senın yaptıgının bır benzerı yanı.ogrenmek ısteyen ınsanlara sabırla bırseyler ogretmeye calısmak ve ogrendıgını gordugunde ıse o hazzı yasamak....

soylemesı de zormus senın bolumun :) kucukken gordugum en bılgılı en saygılı herseyı bılen bıze her konuda yardımcı olan bı ogretmenımız vardı..onu model almısım kendıme ıstemeden ve bende suan onun gıbı olmaya calısıyorum :) harıka bı duygu bu benım ıcın.. suan senın yaptıgının bır benzerı yanı.ogrenmek ısteyen ınsanlara sabırla bırseyler ogretmeye calısmak ve ogrendıgını gordugunde ıse o hazzı yasamak....

Buda güzeldi:):)

Allah gönlümüze göre versin.:) Tanıştığımıza memnun oldum.

İzninizle cekiliyorum bayağı geç oldu, size kolay gelsin. Güncelleme sonucunu sonra paylaşırsınız. İyi geceler...

:)