Jump to content

iphone 4 suya düştü

Rate this topic

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar

İphone 4 cihazım oğlum tarafından tuvaletin deliğine atıldı :) cihaz sıvı teması olduğu için genpa yerine başka bir özel servise verdim. Cihaz hiç açılmıyordu ama saolsunlar tamir etmişler ancak herşeyi çalışmasına karşın şebeke bulmuyor. bir çok şebeke entegresi denemişler ama olmamış. Yanlız dikkatimi çeken ios 5 yüklemişler telefona . benim delefonuma daha önce ios 4.3. jailbreak yapmıştım cydia yüklemiştim. Bu konulardan pek anlamıyorum forumumuzda yer alan anlatımlara baka baka yapmıştım. Şimdi konuları incelerken ios 5 yüklenince şebeke yok mesajı alaındığına dair bazı konular okudum. Acaba diyorum benim telefonuma servis ios 5 yüklediği içinmi şebeke bulmuyor yoksa gerçektende donanımsal bir arıza mı var. Bu konu hakkında bilgisini esirgemeyenlere şimdiden çok teşekkür ederim konunun içinden bir türlü çıkamadım . ( bu arada genpaya da verdim telefonu direk değişim dediler 1702 tl istediler birde iç ve dış imei farklıymış bu nedemekse şimdi başka bir özel servise verdim haber bekliyorum)

1702TL ne için istediler? Korkunç bişey. Bu ücret ile ikitane kutusunda simkilitsiz i4 alırsınız. Yurtdışında. Üzüldüm...

Cihaz simkilitsiz degilmi?

iOS 5 yüklendiği için şebeke komple gitmesi normal değil. Sebeke gidip gelme olsa belki diyecem ama hiç sanmıyorum.

Ve diğer arkadaslar simkilitli oldukları için iOS 5 yükler ise şebeke gelmez çünkü basebandlari yükselir ancak sizin cihaz simkilitsiz ise alakası bile olamaz.

Servisten haber bekleyin eğer bir seyler çıkartamaz iseniz bu forumda "tamir edilmeyen iCihazlarinizi ne yapıyorsunuz" adındaki konuya bakın derim...

Her türlü bol şans...

Guest Silinmiş Üye
1702TL ne için istediler? Korkunç bişey. Bu ücret ile ikitane kutusunda simkilitsiz i4 alırsınız. Yurtdışında. Üzüldüm...

Cihaz simkilitsiz degilmi?

iOS 5 yüklendiği için şebeke komple gitmesi normal değil. Sebeke gidip gelme olsa belki diyecem ama hiç sanmıyorum.

Ve diğer arkadaslar simkilitli oldukları için iOS 5 yükler ise şebeke gelmez çünkü basebandlari yükselir ancak sizin cihaz simkilitsiz ise alakası bile olamaz.

Servisten haber bekleyin eğer bir seyler çıkartamaz iseniz bu forumda "tamir edilmeyen iCihazlarinizi ne yapıyorsunuz" adındaki konuya bakın derim...

Her türlü bol şans...

Dostum genpa cihazı kilitli olmaz simfree dir.

Cihazı sıvı teması gördüğü için garanti dışına çıkmıştır genpa onun için 1700 tl istemiştir tabiki uçuk bir rakam.

Arkadaşın soruna gelirsek bence sorunu donanımsal yazılım ile ilgisi yok ayrıca genpa arkadaşa iç imei ile dış imei fatklı demişse bunun anlamıda şudur cihaz daha önce açılmış ve anakartı değişmiş demektir arkadaş cihazını hangi servise verdi ise o servise çok dikkat etsin bence.

Tapatalk

Dostum genpa cihazı kilitli olmaz simfree dir.

Cihazı sıvı teması gördüğü için garanti dışına çıkmıştır genpa onun için 1700 tl istemiştir tabiki uçuk bir rakam.

Arkadaşın soruna gelirsek bence sorunu donanımsal yazılım ile ilgisi yok ayrıca genpa arkadaşa iç imei ile dış imei fatklı demişse bunun anlamıda şudur cihaz daha önce açılmış ve anakartı değişmiş demektir arkadaş cihazını hangi servise verdi ise o servise çok dikkat etsin bence.

Evet donanımsal görünüyor elbette zaten konu suya düşürme ise hersey şüpheli. Arkadas diğer konularda iOS 5 ve şebeke sorunundan bahsettigi için ornek verdim.

1702 biraz abartılı o fiyata neden yeni cihaz vermeyipte onarmaya çalışıyorlar anlamadım.

Bu arada açıklaman için teşekkür ederim Genpa simkilit durumunuda öğrenmiş oldum.:)

Guest Silinmiş Üye
Evet donanımsal görünüyor elbette zaten konu suya düşürme ise hersey şüpheli. Arkadas diğer konularda iOS 5 ve şebeke sorunundan bahsettigi için ornek verdim.

1702 biraz abartılı o fiyata neden yeni cihaz vermeyipte onarmaya çalışıyorlar anlamadım.

Bu arada açıklaman için teşekkür ederim Genpa simkilit durumunuda öğrenmiş oldum.:)

Dostum istedikleri para cihaz tamiri icin değil zaten değişim ücreti yani bozuk cihazı alıp yerine yeni cihaz veriyorlar buda yeni cihaz satmanın başka bir yolu artık milleti ne zannediyorlarsa kim i4'e 1700 tl verir 1500 tl ye i4s almak varken genpadaki yöneticilerde nasıl bir mantık nasıl bir beyin nasıl bir ticari zeka var anlamış değilim milleti toptan keriz zannediyorlar galiba.

Tapatalk

Dostum istedikleri para cihaz tamiri icin değil zaten değişim ücreti yani bozuk cihazı alıp yerine yeni cihaz veriyorlar buda yeni cihaz satmanın başka bir yolu artık milleti ne zannediyorlarsa kim i4'e 1700 tl verir 1500 tl ye i4s almak varken genpadaki yöneticilerde nasıl bir mantık nasıl bir beyin nasıl bir ticari zeka var anlamış değilim milleti toptan keriz zannediyorlar galiba.

Tapatalk

Genpa dakiler moron olduğu için olmasın insanları salak sanıyorlar ama asıl salak kendileri.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.