Jump to content

iphone 4s telefonum pasaport kaydı yapmadığım halde mcks de kayıtlı gözüküyor

Rate this topic

geku

Recommended Posts

merhaba

telefonu alalı 15 gün kadar oluyor ayın 9 unda imei niz kayıtlı değildir diye uyarı geldi bende pasaport arıyordum bugün bi kontrol için girdim imei kontrol sitesine iphonumun kayıtlı olduğunu gördüm ?

bu normal bir şey mi bilgisi olan varmı

kayıt ettirmedim yurtdışından gelmiş bir ürün haliyle sıfır olduğu ve kayıtsızdır diye mesaj geldiği için ürünün kayıtsız olduğunu düşünüyorum

ama .:MCKS-Mobil Cihaz Kayt Sistemi:. sitesinde imei mi girince ürün kayıtlıdır diye bilgi veriyor.

acaba ürün kapanana kadar böyle mi yazıyor

Aslında şimdiye kadar telefonun kilitlenmesi gerekiyordu.. Ya yazdığınız imei nosunda hata var yada sistem bı hata yapıp sizi kaydetmiş :) biraz daha bekleyin bakalım genelde en fazla 3 hafta sürer kapanması.. Benim 9 gun icinde kapandı mesala..

iPhone'dan gönderdim :)

sorgulamada aynen aşağıdaki gibi yazıyor şimdi bu telefon kayıtlı mı değilmi bilgisi olan varmı acaba ?

yardımcı olursanız sevinirim

IMEI SORGULAMA

IMEI : xxxxxxxxxxxxxxx

Durumu : IMEI numarası kayıtlı

Kaynak : Yolcu beraberi kaydedilen cihaz

�retici : Üretici: Apple Pazar Adı: iPhone 4S (xxxxx) Model Bilgileri: iPhone 4S (xxxxx)

Sorgulama Tarihi 18.03.12

ben size daha farklı bir kötü senaryo yazayım.

bu ürünler yurtdışından geldikten sonra kontrol amaçlı bazı satıcılar kutularını açıyorlar.

(şahsen temin ettiğim getiren arkadaş ile bu şekilde çalışıyoruz kutusundan açıyoruz imei leri vs cihazlarda bi yamuk durum varmı die vs.)

ama bazen cihazları yerine koyarken kutular karışabiliyor.

cihazların kutuları karışınca dolayısıyla cihazların imei no ile kutulardaki imei no farklı oluyor.

örnek vermek gerekirse ahmet ve mehmet adında iki alıcı bu iki kutusu karışan cihazları satın alıyor.

mehmet kaydı ben sonra hallederim diyor.

fakat ahmet cihazını hemen kayıt işlemine veriyor.

kaydeden kişi çok detayına bakmadan kutudaki imei nosunu baz alıyor ve kaydı yapıyor.

ama halbuki mehmet in cihazını kaydetmiş oluyor. vs. vs.

kaydedilen Pasaport sahibi isteği üzerine sistemde kayıtlı imei nosu silinebilir.

isteği üzerine yeni bir imei kaydettirebilir.

durum böyle işte.

buna benzer bir durum olma ihtimalide yüksek.

daha önce başımıza bir kez geldiği için paylaşmak istedim.

Edited by lanetedenlanetbulur

ben size farlı bir kötü senaryo yazayım.

bu ürünler yurtdışından geldikten sonra kontrol amaçlı bazı satıcılar kutularını açıyorlar.

(şahsen temin ettiğim getiren arkadaş ile bu şekilde çalışıyoruz) kutusundan açıyoruz imei leri vs cihazlarda bi yamuk durum varmı die vs.)

ama bazen cihazları yerine koyarken kutular karışabiliyor

aynu bu konudaki gibi bir durum yaşadığımız için daha iyi dikkat etmeye başladık.

cihazların kutuları karışınca dolayısıyla cihazların imeisi farklı kutular farklı oluyor.

örnek vermek gerekirse ahmet ve mehmet adında iki alıcı bu iki kutusu karışan cihazları satın alıyor.

mehmet kaydı ben sonra hallederim diyor.

fakat ahmet cihazını hemen kayıt işlemine veriyor.

kaydeden kişi çok detayına bakmadan kutudaki imei nosunu baz alıuyor ve kaydı yapıyor.

ama halbuki mehmet in cihazını kaydetmiş oluyor. vs. vs..

durum böyle işte.

buna benzer bir durum olma ihtimalide yüksek.

daha önce başımıza bir kez geldiği için paylaşmak istedim.

Bu da dier bi ihtimal kutusuna bak bi imei eslesiormu