Jump to content

GEVEY/Ultrasn0w - Baseband Korumali DOWNGRADE - Kesin - Denenmistir!

Rate this topic

Ramon

Recommended Posts

CUSTOM FW VE IFAITH ILE IMZALI FW OLUSTURMA TECRUBENIZ YOKSA LUTFEN UZAK DURUNUZ!

AKLINIZDA SORU ISARETLERI VARSA LUTFEN ISLEMDEN ONCE SORUNUZ!

ASLA GEVEYLI CIHAZINIZA YANLISLIKLA ORIJINAL FW KURMAYINIZ!

YAPACAGINIZ HATALARDAN BEN SORUMLU DEGILIM!

iFAITH IMZALI IPSW BASEBAND KORUYOR

Islem

iFaith ile SHSH imzali 5.0.1 olusturmak icin http://www.iphoneyardim.net/jailbreak_amp_unlock/49903-ios_5_1den_ios_5_0_1_downgrade_-_kesin-_denenmistir.html

iFaith ile imzalanmis 5.0.1 olusturduktan sonra cihazinizi PWNED DFU moda alip bu yeni FW'yi iTunes uzerinden kurabilirsiniz.

Boylece 5.1'den Baseband korunmus sekilde 5.0.1'e inmis olacaksiniz.

Test

1-) 5.0.1 ve 04.11.08 yuklu cihaz (Sizin cihaziniz herhangi Baseband olabilir, test amacli bu cihaz 04.11.08)

15rkzuv.png

2-) sn0wbreeze ile Baseband korumali FW ile 5.1 yukledim - Baseband ayni....

2he8q5e.png

3-) iFaith ile 5.0.1 imzali FW olusturup tekrar 5.1'den 5.0.1'e Downgrade... Baseband ayni...

wrhsvp.png

Edited by Ramon

İFAİTH ile signed dosyası oluşturmak baseband yükseltmiyordu,biliyorduk ama deneyemiyorduk :)

Önemli olan bunun denenmesi idi

Teşekkürler.

Evet, ben Geveyli degilim. Ama aramizda binlerce Geveyli var. Ve herseferinde "Ben bay Gevey, nasil Baseband yukseltmeden Downgrade"?

Kimse dediginiz gibi denemedi, yada paylasmadi....Aramizda binlerce Geveyli olmasina ragmen..

Sorun degil, ben sizin yerinize denerim...

Kardes imei numarasini vs. Editle istersen sorun cikabilir :)

Ramon resimdeki bilgiler senin cihaza aitse IMEI'ini ucurmus olabilirler... kaldir bence.
kardeş bence de resimleri editle herkes iyi niyetli değildir imeini kopyalarlar filan. teşekkürler

Tesekkur ederim!!!

O IMEI ORDA KALACAK.

Bu konuda sizin kadar tecrubem yok, acaba bana benim cihazin IMEI nasil ucuracaksiniz anlatabilirmisiniz?

Benim IMEI kim ne yapsin? Bir baska cihazin IMEI degistirmek istediklerinde son iki numarasi degistirilebilir...

iCihazlarda IMEI ise degismiyor...

Cihaz arkadasimin, kendisi buyuruyor ; "Cani sIkILaN benim IMEI ezberlesin" Kendisi ve cihaz yurt disinda, sorun yok. Klon yapip her ne sebeble TR'de kafaniza gore sirf is olsun diye bir baska cihaza (IMEI'si degisebilen) bu IMEI kopyalarsaniz sizin sorununuz, cihaz ve kullanici yurt disinda. Sorun yok.

Lutfen siz kendi IMEI'lerinizi genele atmayiniz.

iPhoneYardim ana sayfa icerigi harika gorunuyor!!!

:):)

yukarıdaki yazılardan anlaşılan

İFAİTH ile signed dosyası oluşturulduğunda baseband yüklemiyor sanırım gönül rahatığı ile 5.0.1 dönebilirmiyiz.

Evet evet.... :)

• 2 weeks later...
Arkadaşlar var mı başka simkilitli cihazı İFAİTH ile hazırlanmış imzalı fw ile restore yapan.

Hani Ramonda sorun çıkmamıştır bizde çıkar, restore yapmaya fena tırsıyorum.

Biliyormusunuz, sirf kullanicilarin usenecegini dusundugum icin bu konuyu acmadan once test yapmak istedim.

Ama hala useniyorsaniz, birsey diyemiyorum.

Her ne sebeble size supheli gorunuyorsa, sn0wbreeze ile Bb korumali Custom FW'ye redsn0w ile SHSH ekip kurabilirsiniz.

Eger buda size supheli geliyorsa, cihazinizi satiniz.

Islem;

iFaith ile imzaladigimiz FW'ler, ayni zamanda Baseband koruyor.

Ancak bunlara ragmen siz hala useniyorsaniz ozaman;

sn0wbreeze ile olusturdugunuz Custom No_BB FW'yi redsn0w kullanarak imzalayabilirsiniz.

Belirteyim bu iFaith ile ayni isi goruyor ancak sizin gonul rahatliginiz icin....

Redsn0w calistirip Extras bolumunden SHSH BLOBS secin.

Cikan ekranda Stitch secenegine tiklayin. Burda herhangi (Custom dahil) FW'ye SHSH ekebiliyoruz.

Stitch ekraninda IPSW tiklayip sn0wbreeze ile olusturdugunuz Custom No_BB 5.0.1 gosteriniz. Kabul edecektir.

Sonra Local tiklayip, TinyUmbrella ile aldiginiz 5.0.1 SHSH dosyasini gosteriniz.

Islem PC islemcinize gore uzun surebilir. Yeni, Baseband korunmus ve imzalanmis Custom iOS 5.0.1 FW elde edeceksiniz.

Bunu artik iTunes'ten kurabilirsiniz, tabi cihazi PWNED DFU moda almis ve hosts dosyasini editledikten sonra.:)

Aklinizda herhangi soru isaretleri varsa veya islem esnasinda takilirsaniz tekrar donebilirsiniz...:)

Arkadaşlar iyi akşamlar.. Elimde iphone 4 ios 5.0.1 yükselmiş bb 04.11.08 olan cihazım var. Daha önce gevey ile kullanıyordum. Fakat yanlışlıkla 5.0.1 yükselince malesef kullanamadım. dowmgrade yapsak besband düşermi SHSH kaydım var

Malesef.

04.11.08 Gevey/ultrasn0w guncellemesini beklemelisiniz.

Ben olsam, elbette; simkilitli cihazi ya satar yada denize atardim. Bagista yapabilirdim.

iPhone'u iPod olarak kullanmak bana biraz agir gelir...:)

• 2 weeks later...

CUSTOM FW VE IFAITH ILE IMZALI FW OLUSTURMA TECRUBENIZ YOKSA LUTFEN UZAK DURUNUZ!

AKLINIZDA SORU ISARETLERI VARSA LUTFEN ISLEMDEN ONCE SORUNUZ!

ASLA GEVEYLI CIHAZINIZA YANLISLIKLA ORIJINAL FW KURMAYINIZ!

YAPACAGINIZ HATALARDAN BEN SORUMLU DEGILIM!

iFAITH IMZALI IPSW BASEBAND KORUYOR

Islem

iFaith ile SHSH imzali 5.0.1 olusturmak icin http://www.iphoneyardim.net/jailbreak_amp_unlock/49903-ios_5_1den_ios_5_0_1_downgrade_-_kesin-_denenmistir.html

iFaith ile imzalanmis 5.0.1 olusturduktan sonra cihazinizi PWNED DFU moda alip bu yeni FW'yi iTunes uzerinden kurabilirsiniz.

Boylece 5.1'den Baseband korunmus sekilde 5.0.1'e inmis olacaksiniz.

Test

1-) 5.0.1 ve 04.11.08 yuklu cihaz (Sizin cihaziniz herhangi Baseband olabilir, test amacli bu cihaz 04.11.08)

15rkzuv.png

2-) sn0wbreeze ile Baseband korumali FW ile 5.1 yukledim - Baseband ayni....

2he8q5e.png

3-) iFaith ile 5.0.1 imzali FW olusturup tekrar 5.1'den 5.0.1'e Downgrade... Baseband ayni...

wrhsvp.png

merhaba,

furum da aradım bulamadım

aynı anda JB+BB+SHSH imzali 5.0.1 olusturabilirmiyim.

merhaba,

furum da aradım bulamadım

aynı anda JB+BB+SHSH imzali 5.0.1 olusturabilirmiyim.

bu soruya cevap verdiğimi hatırlıyorum yoksa yanlış mıyım :)

malesef dediğim gibi ifaith orjinal ipsw ister BB+SHSH tamam jb 5 dknizi almaz :D