Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
Hasanarz

Yeni AppleTV 3. Nesil İncelemesi (İphoneyardim.net)

Rate this topic

Recommended Posts

İphoneyardim net ailesi olarak Blogumuzdada yer verdiğimiz ve Yeni İpad ile lansmanı yapılan 3. Nesil AppleTV 'yi tanıtacağız , AppleTV her nekadar Ülkemizde filim kiralama amaçlı kullanılamassa bile kullandığımız yöntemler sayesinde Apple Tv olmazsa olmazlardan olmaya başladı , Apple TV' yi Türkiye'de ne amaçlı kullanabiliriz sorusuna gelirsek , artık cevap çok açık olamaya başladı diyebiliriz, artık Apple ürünlerinden İphone ,İpod ,İpad veya Mac Bilgisayara sahip olan herhangi bir Apple kullanıcısı HD'li TV'ye bağlamak için Apple Tv 'yi satın olabilir , Apple Tv ile ne yapabiliriz

1- Apple TV ile Youtube ,Vimeo ve Bir çok benzeri sosyal ağ sitelerine girebiliriz

2- Apple Tv ile Pc deki Müzikleri dinleyebiliriz

3-Apple Tv Airplay Mirroring özelliği sayesinde artık İphone4S ,İpad2 ve Mountain Lion sayesinde Mac'ıni Ekran görüntüsünü dahi tv'ye aktarabiliyoruz , Mirroring özelliği İpad2 ,İphone4S ve Mac' te geçerli oluyor , İphone4 , İpad1 ve İpod Touch4G'den ise sadece Airplay özelliğini kullanılıyor, Apple Tv alırken buna dikkat etmeniz gerekebilir.

4- Apple Tv'deki iCloud sayesinde iphonenizle çekeceğiniz resimler anında televizyonunuzda görebilirsiniz

5- ve daha bir çok özelliği ve bir çok cihazlara bağlanıp , media merkezi gibi kullanabiliriz

Peki Apple TV 3'ü 2. Nesilden Farklı Kılan Neler Var ...

Apple Tv 3 Özellikleri

1080P FullHD video çıkışı

A5 Yeni Tek Çekirdekli işlemci

512Mb Ram

Apple Tv 2. Nesil

720P Video çıkışı

A4 işlemci

256MB ram

A5 işlemci ve 512mb ramı yeni AppleTv gayet hızlı kılıyor.

3qhpu.jpg

3qjbv.jpg

3qjcw.jpg

apple-appletv12-channels-lg.jpg

Edited by Hasanarz

amerikadaki fiyatları 99 dolar artı vergidir

Gayet guzel bir anlatim olmus. Paylasim icin tesekkurler.

Bir sorum olcak. Abd den getirmeyle burdan alma arasinda fiyat disinda bir fark var mi

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

fiyat dışında bir fark yok, fakat Apple Tv 3 yeni çıktığı için Türkiye'de hemen bulamayabilirsiniz

fiyat dışında bir fark yok, fakat Apple Tv 3 yeni çıktığı için Türkiye'de hemen bulamayabilirsiniz

ben sandım burdan aldınız yani türkiyeden :)

ayin 16 sinda çıkan bir çihazdır , bana Ameridan geldi

Peki fiyatlari ne turkiyedeki tahmini

Peki fiyatlari ne turkiyedeki tahmini

kesin bir bilgim yok ama Türkiye'ye getirilirse 300 -400 tl arası olabilir diye düşünüyorum

2. nesil apple tv lerde 99 dolardan satisa sunuluyordu, turkiye piyasasindaki degeri 250 ile 300 arasindaydi...

buna jailbreak uzakta sanırım bu aralar ugramaz :( aldık ipad iphone baglayıp oynamak için peh kuzu gibi yatıor evde :(

dostum herhangi bir bilgisayarın var ise itunes üzerinden çeviricilerle altyazı ekleyip film izleyebilirsin ben kullanıorm herhangi bir media player a ihtiyacım da kalmadı

buna jailbreak uzakta sanırım bu aralar ugramaz :( aldık ipad iphone baglayıp oynamak için peh kuzu gibi yatıor evde :(

dostum herhangi bir bilgisayarın var ise itunes üzerinden çeviricilerle altyazı ekleyip film izleyebilirsin ben kullanıorm herhangi bir media player a ihtiyacım da kalmadı

Açıklarmısın

<>MUSTAFA<>

Geçenlerde bilkoma bu Apple Tv 3 le ilgili meail atmıştım. Bana cevabi maillerinde "AppleTV içeriği henüz Türkiye için açılmadığından malesef Türkiye'de satışını gerçekleştirememekteyiz." diye yazmışlar. Alacağım bir yer arıyorum.

Geçenlerde bilkoma bu Apple Tv 3 le ilgili meail atmıştım. Bana cevabi maillerinde "AppleTV içeriği henüz Türkiye için açılmadığından malesef Türkiye'de satışını gerçekleştirememekteyiz." diye yazmışlar. Alacağım bir yer arıyorum.

Sahibinden.com üzerinden elden veya get ile satın alabilirsin ben ordan aldım.

Sahibinden.com üzerinden elden veya get ile satın alabilirsin ben ordan aldım.

Sahibinden.com da genelde ikinci el satılıyor diye biliyorum. Get ile satın almayı ilk defa duyuyorum. Bu Get ile satın almayı biraz açabilir misiniz?

Sıfırda mevcut ilan açıklamalarında yazıyor. GET ( güvenli elektronik ticaret ) demek. GET ile satın aldığın tüm ürünler. Sahibinden.com sorumluluğu altındadır. Satın aldığın ürünün parası ilk önce havuza atılır. Satıcıya msj gider. Xxxx kullanıcı ürünü satın aldı. Kargoya vermiz gerekiyor der. Satici urunu kargoya verdikten sonra. Kargo bilgilerini girer. Kargo eline ulaştıktan sonra ilanda belirtilen ürün ise sende gelen kargoyu onaylarsın. Para satıcının hesabına geçer. Eğerki farklı bir ürün geldiyse. Kargoyu onaylamazsın. Tekrardan geri gönderip kargo bilgilerini sahinden.com girersin. İade etmiş olursun. Bir şeyi belirtmekte fayda var. Kesinlikle vede kesinlikle havale ile ürün almayın sonra sizde dolandırılanlar sınıfına girersiniz.

/>http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ev-sinemasi-apple-tv-1080p-iphone-imac-ipad-airplay-hdmi-mac-media-player-88484108/detay

<>MUSTAFA<>

Sıfırda mevcut ilan açıklamalarında yazıyor. GET ( güvenli elektronik ticaret ) demek. GET ile satın aldığın tüm ürünler. Sahibinden.com sorumluluğu altındadır. Satın aldığın ürünün parası ilk önce havuza atılır. Satıcıya msj gider. Xxxx kullanıcı ürünü satın aldı. Kargoya vermiz gerekiyor der. Satici urunu kargoya verdikten sonra. Kargo bilgilerini girer. Kargo eline ulaştıktan sonra ilanda belirtilen ürün ise sende gelen kargoyu onaylarsın. Para satıcının hesabına geçer. Eğerki farklı bir ürün geldiyse. Kargoyu onaylamazsın. Tekrardan geri gönderip kargo bilgilerini sahinden.com girersin. İade etmiş olursun. Bir şeyi belirtmekte fayda var. Kesinlikle vede kesinlikle havale ile ürün almayın sonra sizde dolandırılanlar sınıfına girersiniz.

Apple TV 1080P - iphone imac ipad airplay hdmi mac media player - sıfır Apple Media Player Fiyatları sahibinden.com'da - 88484108

<>MUSTAFA<>

Bilgilendirme için teşekkürler.

beyler ben aldım fakat ınternete nasıl baglayacam bu aletı modemın yanındamı olması gerekıyor kabloyla baglanıyor sanırım degılmı

Beyler biri bakmiyormu buraya tvden app store id ce sifremi goriyorm kabul etmiyor sebeb n olabilirr :(

Beyler biri bakmiyormu buraya tvden app store id ce sifremi goriyorm kabul etmiyor sebeb n olabilirr :(

Ayarlar/Genel/Sıfırla var

Bu şekilde sıfırlayıp, açışışta şifre girebilirsiniz.

Arkadaşlar, Apple Tv 3 aracılığı ile OS X Maontain Lion masaüstü ekran görüntüsünü TV ye aktarabilen var mı?

Appletv 3 nasil televizyon izleye birim acaba

Apple Tv 3 ile şu anda sadece iTunes içersinede var olanlar izlenebiliyor.

Appletv 3 nasil televizyon izleye birim acaba

Jb olmadan şuan tv izleme sanşınız. Yok sadece yabancı filmlerin. Frangmanlarini izliye bilirsin. Veya satin alabilirsin. Apple tv3 jb çıktığında bir çok özelligi kullana biliyorsun.

<>MUSTAFA<>

Jb olmadan şuan tv izleme sanşınız. Yok sadece yabancı filmlerin. Frangmanlarini izliye bilirsin. Veya satin alabilirsin. Apple tv3 jb çıktığında bir çok özelligi kullana biliyorsun.

<>MUSTAFA<>

tahminen uzun surer bu jb cikmasi ? peki itunes uzerinden nasil bakiyoruz hangi kanallar var diye

aslinda biriniz bana yardimci olursaniz sevinirim apple tv yi sadece internet uzerinden tv seyretmek icin aliacaktim cunku yurt disinda yasiyorum ve kaldigim yerde canak anten yasak bu yuzden bir cozum ariyorum bu iptv ile ilgili

istedigim iptv destekli bir cihaz (bu konuda hic bir bilgim yok ) bu cihaza kendim ekleyecegim internet yayin linkleriyle televizyon seyretmek

bir kac kisiye sordum cihaz (dreambox) ve 20 kanal icin baslangic 380€ istedi ve yillikta 150 €

digiturk web almak istedim oda burda yok

bu konuda bana yardimci olursaniz cok sevinirim kafam cok karisti

tahminen uzun surer bu jb cikmasi ? peki itunes uzerinden nasil bakiyoruz hangi kanallar var diye

aslinda biriniz bana yardimci olursaniz sevinirim apple tv yi sadece internet uzerinden tv seyretmek icin aliacaktim cunku yurt disinda yasiyorum ve kaldigim yerde canak anten yasak bu yuzden bir cozum ariyorum bu iptv ile ilgili

istedigim iptv destekli bir cihaz (bu konuda hic bir bilgim yok ) bu cihaza kendim ekleyecegim internet yayin linkleriyle televizyon seyretmek

bir kac kisiye sordum cihaz (dreambox) ve 20 kanal icin baslangic 380€ istedi ve yillikta 150 €

digiturk web almak istedim oda burda yok

bu konuda bana yardimci olursaniz cok sevinirim kafam cok karisti

Bu Apple Tv 3 ü ben de aldım. Şu anda iTunes içersinde olan müzik, video ve fotoğraflara bakabiliyorsun. Bir de iPhone 4s varsa onun ekranını tv ye aktarabiliyorsun. Senin istediğin gibi bağımsız internet üzerinde tv seyretme gibi bir olay yok. Bende dreambox ta var, ama ben ikisini bir araya hiç getiremedim. Yani senin anlıyacağın Apple Tv 3 JB çıkmadıkça sadece iTunes içeriğini görüntülemeye yarıyor. Başka bir işe yaramıyor.

Arkadaşlar merhaba

Apple tv 3 hala kırılamadı biliyorum ama gece ilginç bir site buldum,Japonlar bir çözüm bulmuş ve ben test ettim çalışıyor. Apple tv de verilen dns ayarını değiştirdiğiniz zaman mevcut "fragmanlar" menüsünün içeriği değişiyor.ve içeriğine 1000lerce full izlenebilen film geliyor ancak hepsi japonca alt yazılı.

Ben şuanda kullanıyorum içerikler gayet başarılı.ayrıca istediğiniz tv kanalları stream adreslerini girerek ekleyebiliyorsunuz ( henüz bu kısmını yapmadım yeni kurcalayacak vaktim oldu) bu yöntemi xbmc yöntemiyle birleştirimezmi acaba merak ediyorum? Çünkü altyazı olduğu takdirde apple tv 3 jailbreak gerek kalmayor.oldukça başarılı yapmışlar.

Yöntem şu şekilde ;

Apple tv ağı açıyorsunuz, dns adresinizi silip yerine 210.129.145.150 adresi yazıyorsunuz daha sonra ana menüye geliyorsunuz.fragmanlara girdiğinizde japonca bir siteye açılıyor.burada ilk siradakiler film yayın siteleri.alttaki sırada kı lerden birinden de üye olup stream tv kanallarını ekliyorsunuz.ilgilenen arkadaşlar bi baksın siteyi daha çabuk çözebiliriz sanırım.ben suan bukadarını çözebildim.kaynağı aşağida veriyorum.

Free live TV and video playing on Apple TV3 by DNS setting without jailbreaking | 爱辛集网志