Jump to content

İphone reset atmak

Rate this topic

Recommended Posts

Şey önceki açtığım konulardaki gibi adam bana iphone 4 gsm detirdi dedim sadece sorunu menüye giremiyor, şimdi bana iphone 4 gsm reset atmak için ne yapmam gerek artı ios versiyonu biraz eski olsunki yani tetheretsiz olan (yani iphone açılması için illaki bilgisayara bağlanmaması için sadece normal iphoneler gibi) yani ios'u nerden indirip cfw yapabilirim tetheretsiz eski versiyon örnek olark ios 4 falan ?

5.1 şuan en son sürümdür,shsh kaydına gerek kalmadan yükleyebilirsiniz.

5.1 den düşük sürümleri yüklemek için o sürümlerin shsh kaydı olması gereklidir.(önceden alınması gereklidir)

http://www.iphoneyardim.net/iphone_genel/40261-tinyumbrella_shsh_kaydi_nasil_alinir_shsh_kaydi_varmi_nasil_sorgulanir.html

Şey bana tinyUMBRELLA bunun indirme linkini verirmisiniz lütfen ? artı hangi ios sürümler tetheretsizdir ? artı orjinal ios indirdikten sonra direk yüklesem olurmu eğer olmassa nasıl cfw yapabilirim onu anlatırmısınız ? artı neden shsh kaydı almak gerek ? artı shsh kaydı alımak yani nasıl kayıt alınır ? anlatırmısınız ?

http://cache.firmwareumbrella.com/downloads/tinyumbrella-5.10.09.exe tinyumbrella burdan indirebilirsiniz. Sol tarafta iphone isminize tiklayin. Sag tarafta save shsh butonu cikmasi lazim. Nasil shsh kaydi alindigini ustte arkadas paylasmis zaten. Su anda 5.0.1 surumle untethered jb yapabilirsiniz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Size öncelikle shsh kaydı gereklidir.Yani tinyumbrella ile kayıt varsa pc ye kaydedip,onunla firmware olusturup yükleyeceksiniz.

Tinyumbrellayı bir şekilde,başka pc de falan çalıştırıpkontrol etmeniz gerekli.

Sim kilitli telefona Orjinal firmware yüklemeyin,telefonu kilitlersiniz.

Tamam bir dosyayı girerek sildim :) ve yeniden shsh kaydettim oldu, şimdi orda yani verdiğiniz linkte

iFaith çalıştırıp Build Signed İPSW tıklayıp çıkan ekranda dönmek istediğiniz SHSH dosyasını gösterin. Daha sonra imzalamak istediğiniz iOS için orijinal FW gösterin. Böylece masaüstünde SHSH imzalı yeni FW oluşturalacak.

diyor ordaki orjinal fw yi ilk önce custom yaptıktan sonramı gösteriyim ?