Jump to content

Lion 10.7 Kurduktan Sonra...

Rate this topic

Recommended Posts

Bir acemi olarak bu gün serviste bilgisayarima ssd harddisk taktirdim ve haliyle formatlattim. icine recovery entegre ettigini söylediler serviste. Bende Paragon'u yuklerken etkinlestiremedim ve bir daha lisans ekranina gelemedigim icin ( bunu harici harddiskimi görmüyor diye yüklemeye calistim. ) bi format atiym dedim recovery den hemde biraz biseyler görüp ögrenirim. Alt tusuna basili tuttum karsima 2 secenek cikti ordan recovery sectim yaklasik 1 saat falan sürdü. masaüstü geldi fakat bütün dosyalar yerli yerinde. hicbirsey silinmemis. isin daha ilginc tarafi gormeyen harddiskimi gördü. fakat saat simgesinin oldugu yerde kullanici adimi "musa" yazmistim o cikti saat simgesinin yaninda. isim görüldü fakat bu seferde forumlarda saat simgesi yani kullanici adi kaldirma gibi etiketler arayip kaldirmaya calistim bi neticeye varamadim. Simdi format atmasam da olur diyorum. ayrica Lion 10.7 iso halinde var bende onu ayni win7 dvd sini cd ye ceker gibi mi cekecegiz dvd ye?

Sizi rahatsiz ettim yardimci olabilirseniz cok tesekkür ederim. olamazsaniz da tesekkür ederim:)

Recovery Partition'u seçtiyseniz ve burdan sistem yüklemeye kalktıysanız, cihazınız internetten gerekli dosyaları temin etmiştir. Bir saat sürmesi bundan dolayı.

Mac OS X işletim sisteminin bir özelliğide, sistem yeniden yüklenirken sizin dosyalarınızı yaptığınız ayarları v.s ne varsa hiç ellemeden yüklemesidir. Yani siz Disk Utility - Disk İzlencesi'ne girip SSD yada HDD'yi silmesseniz, Mac OS sizin dosyalarınızı hiç ellemeden üzerine sistemi kurar.

Spotlight'ın yanındaki kullanıcı adınızı kaldırmak istiyorsanız, Sistem Tercihleri => Kullanıcılar ve Gruplar hemen sol altta Oturum açma'ya tıklayın. Ve kilidi kaldırın(o da sol en altta) daha sonra ok'la gösterdiğim yerdeki tik'i kaldırın...

[ATTACH]8926[/ATTACH]

post-46233-13786391321139_thumb.jpg

Edited by hrfat