Jump to content

Telefon buldum !!

Rate this topic

Recommended Posts

Samsungun bi modeli arkadaşlar içinden hat çıkmadı telefonda da numara yok! Sakat bi durum olabiliri diye telefonu kapattım ama sahibi varsa bulmak istiyorum ! karakola vermek istemiyorum kimsenin ilgilenmedigini duymuştum ne yapabilirim acaba,tavsiyeleriniz nelerdir?

Samsungun bi modeli arkadaşlar içinden hat çıkmadı telefonda da numara yok! Sakat bi durum olabiliri diye telefonu kapattım ama sahibi varsa bulmak istiyorum ! karakola vermek istemiyorum kimsenin ilgilenmedigini duymuştum ne yapabilirim acaba,tavsiyeleriniz nelerdir?

karakola ver dostum haram mal çıkar vermezsen iphone bozulur ha :)

Arkadaşlar kullanacak olsam sizden neden tavsiye isteyeyim ? Tek derdim sahibi bulmak belki bilmediğim bi yöntem vardır diye size danışmıştım...Karakol'a kesinlikle vermiycem arkadaşlarımdan sallamadıklarını telleri beklettikleri belli bi süre sonra ise kendilerinin kullandıklarını duydum ! En mantıklısı ihtiyaç sahibi birine vermek olacak sanırım,allah kursağımdan haram lokma geçirmedi çok şükür,aklınız da soru işarati kalmasın :)

Boyle bir konu gecenlerdede vardi ama cihazi bulan arkadas geri donus yapmamisti:)

Cihazda hicbir bilgiye ulasamiyorsaniz, en yakin karakola teslim edersiniz. Bu secenek degil.

Polis ister arastirir, ister acik artirmaya cikarip ucreti yardim kurulusuna aktarir. Ister cebe atar, istersede yeni sunnet edilmis 25 yasindaki kuzenine hediye eder...

Siz gerekli yere ulastirarak sorumluluktan kurtuluyorsunuz. Bu sorumluluk hem yasal, hem vicdani...

:):)

Acaba birsey yapmaya karar verdinizmi? Son durum nedir?

Merak ettim:)

fikir verirken olaya şu açıdan yaklaşmak lazım;

acaba sizin cihazınız bu şekilde kaybolsaydı ne yapaılmasını isterdiniz?

bulanın kullanmasını mı?

satıp parasıyla hayır yapmasını mı?

telefon parası olmayan birine mi vermesini ?

yada karakola vererek tutanak tutturması ve geç de olsa savcılığa dilekçesi verilen cihazınızın bulunarak size verilmesi mi?

Karakola götür veya savcılığa dilekçe ver.Telefonun IMEI v.s numarasını adam biliyorsa oda karakola v.s başvuracak ve olay çözülecek :) Satıp parasıyla hayır işi yapsanda nekadar hayırlı olur bilemem.Çünkü onu alan adam telefon çok üst model bir şey değilse ne zorluklarla aldı belki taksitle aldı , borç v.s aldı bilemezsin.Resmi yoldan halletmek en mantıklısı.Arkadaşta zaten telefonu satmak , kullanmak işinde değil sahibini bulma peşinde.

Guest Silinmiş Üye

Açık öz ve basit şekilde tavsiyem eğer polisin cebe atacağından korkuyorsan (polisteki imaja bak ne hale gelmişiz allah yardımcımız olsun) bulunduğun bölgedeki adliyeye git cumhuriyet savcısını gör ve aynen şöyle söyle sayın savcım ben bir cep telefonu buldum ama polisin cebine koyup kullanacağını bildiğimden polise gitmeden direk size geldim lütfen beni polisle uğraştırmadan bunun sahibini bulun de gerisine karışma savcı onun sahibini bulur.

Savcı operatörlere bir yazı gönderir ve o cihazın imei numarasından hangi kartın takılıp kullanıldığı hattın kime ait olduğu bilgisi savcıya ulaşır ve cihazın sahibi bulunur.