Jump to content

[Tam Şarj ve Kullanım Süreleri] HERKES İNCELESİN VE FİKRİNİ SÖYLESİN..

Rate this topic

killer_black

Recommended Posts

Arkdaşlar Herkes Bu Konu Hakkında İlgli Bilgi Verirse İyi Olur,Böylece Ortalamanın Ne Olduğunu ve Cihazlarımızın Batarya Durumlarının Ne Durumda Olduğunu Ortaya Çıkarıp Güncel Bilgi Sahibi Olabiliriz.

İlk ben başlayayım.Sizde bilgi verirseniz sevinirim.

Not:Bilgi sahibi olan arkadaşlar,sizde üstteki yanıtlar hakkında iyi yada kötü diye bilgi verirseniz çok makbule geçer.Teşekkürler..

F.U iPhone 4 (4.2.1)

c3ae7559-aad3-e9be.jpg

• Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bir de şarj ettiğin yer de önemlidir. Bilgisayardan mı prizden mi şarj ediyorsun? Bu önemli. Prizden şarj etmek çok önemli. Ayrıca %20 yi görmedikçe telefonu şarj etme. %100 dolmadan da telefonu prizden çıkarma. Ben hep dikkat ederim buna. Ayrıca haftada en az 1 kere şarjı tamamen bitir. Arka planda kalan uygulamaları da kapat. Boşuna RAM den yemesin. RAM~Şarj süresi

Sent from my iPhone using Tapatalk

Güvenc beni korkutma hoca bu nedir böyle hay mas. :) Bizde mi skntı var anlamadım.Burak cihazı full aktif kullandm kardesim wifi hep ack surekli mesaj oyun ve aynı zamanda ipod yada online radyo.Ara sıra düşünmüyor değilim bataryayı çok mu hırpaladım diye?

Arkadasın bu süreyi yapması için full mp3 dinlemiş olması gerekir uygulama oyun ile bu süre imkansız ! Aksini iddiaa eden varsa iPhone umu hediye edecem :D

Sent from my iPhone using Forum Runner

Pil süresi sayısız değişik etkene bağlıdır. Ekran ışığı, wifi, 3g, oyunlar, filmler... Yani 14-23 gibi yüksek kullanım süreleri mp3 dinleme gibi çok düşük şarj tüketimlerinde gerçekleşir. 3G kullanımı ile 4-5 saat arası dayanırsa bile çok iyi... Herşeyden biraz kullanımlarda benim şarj 6-7 saat kullanım sunuyor. 8 aylık cihaz. Ama benimde 12 saati ve 3-4 saati gördüğü günlerde oldu.

Pil süresi sayısız değişik etkene bağlıdır. Ekran ışığı, wifi, 3g, oyunlar, filmler... Yani 14-23 gibi yüksek kullanım süreleri mp3 dinleme gibi çok düşük şarj tüketimlerinde gerçekleşir. 3G kullanımı ile 4-5 saat arası dayanırsa bile çok iyi... Herşeyden biraz kullanımlarda benim şarj 6-7 saat kullanım sunuyor. 8 aylık cihaz. Ama benimde 12 saati ve 3-4 saati gördüğü günlerde oldu.

Kesinlikle katılıyorum kardeşim aynı durumdayız.

Burçin hanım kullanımda yaptığınz işlemlerden bahsedebilir misiniz biraz?Sizinki de oldukça iyi.Ekran ışığından tutun diğer tüm kullanımlara kadar bilgi verirseniz seviniriz.

Burçin hanım mı profilde erkek resmi var :D

Sent from my iPhone using Forum Runner

Kullanima bagli yuksek dedigin sey hic elinden dusurmeden kullanmaksa.. 5 saat :D

Yok ara araysa normali 1, 1,5 gün gider ki bende öyle oluyor.

9-10 saat kullanım yapıyorum bunun 6 saati oyun. 1 saat muzik 1 saat video 1 saat internet mail vs.

Usta,oyun & uygulama & wifi & müzik & radyo & safari bunlar yüksek kullanımdayken ne kadar gider normal olarak bir süre verirsek? 'ip4 ios 4.2.1'

Kullanima bagli yuksek dedigin sey hic elinden dusurmeden kullanmaksa.. 5 saat :D

Yok ara araysa normali 1, 1,5 gün gider ki bende öyle oluyor.

9-10 saat kullanım yapıyorum bunun 6 saati oyun. 1 saat muzik 1 saat video 1 saat internet mail vs.

Benimki normal görünüyor o zaman :D Millet beklemede bir gunu kesin gecmis tutuşmuştum :D Peki batarya değişim ne kadar surede yapılmalı,pek bi işe yarar mı? (Yani illaki yarar da bu süreleri %40-50 artırır mı?)