Jump to content
Sign in to follow this  
JaY

Zip ve Rar Uzantılı Dosyaların Açılması ve Kullanılması !!

Rate this topic

Recommended Posts

Kullandığınız web browser nedeniyle bazı .ipa veya .ipsw dosyaları .zip halinde iner.

Öncelikle İnternet Explorer yada Firefox kullanmanızı tavsiye ederim.

İnternet Explorer kullanıp FW ve İpa dosyası indirmek:

20090904145209.jpg

20090904145303.jpg

Burda yapmamız gereken öncelikle Vista ve Wİn7 kullananlar için :

Resimde görünen Düzenle butonuna basarak Klasör ve Arama seceneğini kullanarak menüyü acmak ve açılan menude Görünüm sekmesine gecerek.

20090904145729.jpg

20090904145931.jpg

20090904145953.jpg

Açılan menüde Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle seceneğinin yanındaki kutunun işaretini kaldırmak.

Daha sonra indirdiğimiz dosyamızın uzantısını ipsw olarak değiştiriyor cıkan uyarıyada evet diyerek işlemimizi sonlandırıyoruz.

20090904150314.jpg

20090904153740.jpg

artık indirdiğimiz fw yi restore ve jb işlemlerinde kullanabiliriz.

Firefox ile kullanıp FW ve İpa dosyası indirmek:

Aynı şekilde indirme bağlantısına tıkladıgımız zaman karşımıza gelen pencerede

20090904150627.jpg

Resimdeki gibi mesaj alıyorsak o zaman ön tanım kısmını değiştirip itunes e cevirmeliyiz.

20090904150643.jpg

Yada direk sabit diske kaydet seceneğini kullanmalıyız.

20090904150705.jpg

Bu anlatımlar tüm dosyalar (Firmware ve ipa) için gecerlidir..

Uygulama dosyalarının uzantısını ipa yaparak kullanabilirsiniz.

Ancak bazı dosyalar gercekten zip li olabilir bunlar sitelerin kendi server lerine yuklenen dosyalardır.

Bu tür dosyaları Winzip yada Winrar programlarıyla acıp kullanabilirsiniz.

Xp için dosya uzantısını değiştirmek

Xp kullanan arkadaşlar da görünen resimde Araçlar/klasör seceneklerini kullanarak uzantı değiştirmek için gerekli menüye ulaşabilirler.

20090904152334.jpg

Herkeze kolay gelsin.

Anlatım ve Resimler için UğurAsl@n'a Teşekkürler.

Edited by JaY

Rica ederim.Bu konuyu acman iyi olmuş.

iPhone2_1_4.2.1_8C148a4.2.1Custom_Restore_1.ipsw

Uzantısın böyle yaptım ama zip değişmedi neden?

zipin içinde ipsw varmı? açınca ne çıkıyor.

ayrıca pcde itunes var dimi?

zipin içinde ipsw varmı? açınca ne çıkıyor.

ayrıca pcde itunes var dimi?

PC itunes var

ve tıkladığımda içinden

2 dmg dosyası

2 plist

1 n88

1 klasör

çıkıyor

396 mb dosya

PC itunes var

ve tıkladığımda içinden

2 dmg dosyası

2 plist

1 n88

1 klasör

çıkıyor

tamam şu anda o dosya .ipsw dosyası,şimdi onu kullanabilirsin,zaten ipswler ve ipalar rarla açılıyor,yani şu anda sorun olmamamsı gerekir.

duzenleye basınca secenekler var ordan;

1790y8.png

Not: sonra dosyanın uzantısını .ipsw diye tekrar değiştirin ..

tamam şu anda o dosya .ipsw dosyası,şimdi onu kullanabilirsin,zaten ipswler ve ipalar rarla açılıyor,yani şu anda sorun olmamamsı gerekir.

Peki ben onu neden ipsw dosyası olarak göremiyorum?

görmem gerekmiyor mu?

Peki ben onu neden ipsw dosyası olarak göremiyorum?

görmem gerekmiyor mu?

evet normalde görmen gerekir,pcyi kapatıp tekrar aç istersen,çünkü uzantıyı değiştirdiginde sana sorar sende evet dersen görüntüsü itunes görüntüsü alır,ya pcde bir sorun var,yada uzantı yanlış,tekrar kontrol et. boşluk vs olmasın.

yapamıyorum ben anlatılanları da benim uzantılardı ipsw var ama uygula demiyor :/ benimki xp klasör seçeneklirinden dosya türlerine giriyorum buranan hangi uzantiyi seçersem seçeyim uygula gelmiyor bi türlü neden bu şekilde yapıyor bilmiyorum :/

Sizin dosya türleri kısmıyla işiniz yok. Klasör seçenekleri/ görünüm/ Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle tik'ini kaldırdınızmı ?

Edited by hasanateş

tamam onu yaptım ama dosya hala sıkıştırılmış şekilde duruyor ve dosyayı aratırkende gözükmüyor o zamanda :/

dostum bunu webde arat,benim eski pcde de başıma gelmişti,girip uzatıları göster diyordum sonra tamam diyip çıkınca değişen bir şey olmuyordu,bunu webde biraz arat çözümü bulursun.

tamam onu yaptım ama dosya hala sıkıştırılmış şekilde duruyor ve dosyayı aratırkende gözükmüyor o zamanda :/

dostum işareti kaldırınca ismin sonundaki .zip i .ipsw yaptınızmı?

sag tıklatıp yeniden adlandır diyin ve sonraki uzantı sadece.ipsw olsun.

sadece .ipsw yazamıyorum uyarı geliyor bi doysa adı yazmalısınız diyor virüs programı falanda kapalı engel olur die kapatmıstım

sadece .ipsw yazamıyorum uyarı geliyor bi doysa adı yazmalısınız diyor virüs programı falanda kapalı engel olur die kapatmıstım

arkadaşım sen zaten başındakileri silmeyeceksin? kaç kere söylendi sana sonundaki .zipi silip .ipsw yapacaksın sadece!

aynen yapıyorum bende zaten kaç kere yaptım olmuyor pcden mi acaba ben başındakini sildim sonuna zipi silip yaptım her şekilde deniyorum yani bilmiyorum hata veriyor virüs mü var acaba pc de ? bi başka pc bulup deneyecem bide

örnek olarak

iPhone3,1_4.3.3_8J2_Restore.zip ismini yeniden adlandırıp sadece sondaki .zip yerine .ipsw yazarak iPhone3,1_4.3.3_8J2_Restore.ipsw yapacaksın,eger yapmıyorsa tabiki pc ile alakalı bir sorundur bu.

aynen aynen bu şeklide de yaptım demekki pcden doyalı bi şey zaten mesela yapıyorum tamam diyorum bi gülme sesi geliyor ve değiştirmiyor sanırım pc de sorun var :/

tekrar indirdim sayfadan bu sefer oldu sanırım pcde virüs var oda bulaşınca engelliyor dosya ile değişiklik yapmamı :/ format zamanı geldi sanırım pc nin de :) bu arada çok teşekkür ederim herşey için şu anda pcye baglamak için kablo evde İNŞAALLAH YARIN HALLEDECEGİM teşekkür ederim :)

tekrar indirdim sayfadan bu sefer oldu sanırım pcde virüs var oda bulaşınca engelliyor dosya ile değişiklik yapmamı :/ format zamanı geldi sanırım pc nin de :) bu arada çok teşekkür ederim herşey için şu anda pcye baglamak için kablo evde İNŞAALLAH YARIN HALLEDECEGİM teşekkür ederim :)

yukarda da aynı sorunu daha önceden yaşadıgımı belitmiştim,umarım çözersiniz. kolay gelsin.

Yakup hocam "combofix" yükleyip pc'yi taratın. Düzelecektir.