Jump to content

Pasaport Kaydınızı Kendi üzerinize yapın hemde 59TL ye

Rate this topic

Tavelli

Recommended Posts

Pasaport Kaydınızı Kendi üzerinize yapın hemde 59TL ye nasılmı ?

İşte Yöntem...

İstanbul için yazıyorum Kıbrıs'a direk kalkış yapılan diğer havaalanlarının olduğu şehirlerde ikamet edenler kendilerine uyarlayabilirler..

1-Thy, Atlasjet yada Flypgs den Kıbrıs'a tek gidiş bilet alınır..(Pegasus Sabiha Gökçen'den uçuyor Kadıköy yakasındakilere yarar)

2-Nüfus cüzdanı cebinize konulur ve uçuşa gider gibi ilgili kontuardan check in işlemi yapılır..

3-Nüfus cüzdanı ve biniş kartı ile pasaporttan geçilir..Bu esnada görevli polis memuru size beyaz bir yurtdışı çıkış belgesi verecektir..

4-Sonrasında dileyen DutyFree'de gezip 1 karton sigara 1 şişe Whisky 1 şişede Şarap alıp yaktığı uçak biletinin parasını bu yolla çıkarabilir..Hatta varsa Lounge kartlarınız Lounge'lardan birine girip bişiler yiyip içebilirsinizde..

Eeeee noolacak şimdi demeye başladınız dimi

Olacak olan şu son anda bir işinizin çıktığını söyleyerek tekrar yurda giriş yapacaksınız bu esnada görevli memur çıkarken aldığınız beyaz kağıda giriş damgası vuracak..

Sizde bu kağıt ve kimlik fotokopinizle birlikte kaydınızı yaptıracaksınız..

Üstüme cihaz kaydı olduğundan ben denemedim..

Ama en kısa sürede bir arkadaşıma yaptırıp burada paylaşacağım.Aklıma geldi ve fikri paylaşmak istedim işine gelen dener..

Bu arada başınıza geleceklerden siz sorumlusunuz mesuliyet kabul etmem yurtdışı çıkış yasağı veya yakalanma emri olan varsa içeri bağlar ona göre :)

SAKIN DENEMEYİN BİZ DENEDİK OLMADI GİRİŞ DAMGASI YERİNE KOCAMAN BİR İPTAL DAMGASI BASTILAR

Edited by Tavelli

Koyarsan o kadar vergi gümrük vs. vs. al sana kaçak telefon patlaması.

Adam gibi ücretlerle satsan milleti keriz yerine koymasan herkes yurt içi garatili almak ister.

10 numara bir olay takdir ettim.

(bende yurt dışı cihazlar kullanıyorum.)

Guest Silinmiş Üye

Gümrükten geçmişken gidin kıbrısta biraz eğlenin öyle gelin bari ben sürekli gider gelirim en son gidiş geliş biletini 69 tl ye almıştım boş zamanı olan için ideal bir yöntem 100 yi dolandırıcılara kaptıracağınıza bu yöntemi kullanın işe yarar hemde gezmiş olursunuz fenamı.

Tapatalk

Biletleri almis, havaalanina gelmis, pasaportlari & kimlikleri hazirlamis iken bari ucup isterseniz aksama tekrar donersiniz. Hem adamizi gezmis olursunuz nasil olsa boyle bir durum icin zaten bir gunu gozden cikarmissinizdir. Gidis gelis fiyati belki 100TL olur ama bu arada gezmis olur varsa orda tanidiklariniz gormus olursunuz.

Boylece ne kendinizi nede devletimizi kandirmis oluyorsunuz. Bir pasaport kaydi icin acaba bunlara gerek varmi yada acaba devletimizin yasalarini bu kadar kolay es gecebilirmiyiz diye kendinize sorun.

Dusuncelere saygi duyalim...

Aslında ben pasaport ayarlayıp 2-3 günlüğüne Kiev e gitmeyi düşünüyordum ileride. Yazın falan. Kuzenle. Daha üni 1 iz. maksat yurt dışı görmüş olmak. Pasaport yok daha. ama bir gün yaptırırsam bunu yaaprım. Belki Kiev değil direk Lefkoşa ya uçarız. :D

SAÇMALIKTAN BASKA bişey deyil..senin bahsettigiin kayıtı yaptırdıgın zaman..3 ay sonra cihaz kayıttan otomatikmen düşüyo bilgin olsun cunku o turist kagıdı kardes...genelde almancı diye tabir ettigimiz insanların kullandıgı bir yontem haberin ola

dedigin dogru arkadasim

bu pasaport çok can sıkıcı bi işlem aynı dert bende de vardı 75 TL ye hallettim... Maalesef gelen bi yakınınız yoksa yada yardıma gönlü yoksa tek çare vericeksin 75 i...

çoğu yer 100e yapıyor :S

yanlış bilgilendirmek istemem ama,

BTK evrakalrı isterken özellikle Pasaport da Giriş kaşesinin olmasını istiyor diye biliyorum,

neden derseniz, evraklar kendisine geldiğinde TC kimlik no ve Emniyetten sorgulama yaptırmaya başladı diye biliyorum, (sadece kulaktan duyma bilgi),

aynı şekilde sene içinde 5-6 kayıt yaptırma ihtimali olabileceği için,

eminmisin derseniz değilim, dediğim gibi sadece bilgi, dikkat etmenizde fayda var...

selamlar...

Ben bütün Kıbrıs'a gitmiş yakınlarımın üzerine cihaz kayıt ettirdim.

3 ay degil 2 senesi dolup yeniden kayıt yaptırdığım kisiler var. Zaten 2 sene dolmamıssa abone merkezinde işlemi girerken kisinin üzerine kayıtlı cihaz var diye ibare çıkıyor ve kayıt yapamıyorsun süre dolmadan önce.

3 ay sonra kapanma ise verdigin fotokopi okunaksiz silik çıkmışsa oluyor bu yüzden evrağin aslını veriyorum garanti oluyor.

Ayrıca Emniyet'ten sorgulama falan yok Btk ile bizzat görüştüm sordum inanmayan açıp sorabilir 0312 2322323 .

Niye görüştün derseniz kendi pasaportuma yaptırdığım kayıt 3 ay sonra düştü aradığımda giriş damganız okunaksiz emniyet müdürlüğünden giriş belgesi çıkarıp kargo ile yollayın dediler bende niye emniyet müdürlüğüne gidip uğraşayım siz zaten Emniyet'ten kontrol etmiyormusunuz bakın ordan görün dediğimde böyle bir uygulamanın olmadıgını dile getirdiler.Ben emniyete falan gidemem en fazla size tekrar fotokopi yollarım dedim kargo ile dilekçe ve fotokopi yollayarak durumu duzelttirdim.

Almancilara verilen giris kağıdı ile kayıt yaptırmamazsınız çünkü kisi Almanya'ya dönerken o kağıtla çıkmak zorunda kaybederse ceza yiyor.

Aklıma geldi paylaştım ve yüzde 99 olumlu olacağına eminim.

İsteyen yapar istemeyen yapmaz.

SAÇMALIKTAN BASKA bişey deyil..senin bahsettigiin kayıtı yaptırdıgın zaman..3 ay sonra cihaz kayıttan otomatikmen düşüyo bilgin olsun cunku o turist kagıdı kardes...genelde almancı diye tabir ettigimiz insanların kullandıgı bir yontem haberin ola

dedigin dogru arkadasim

Eğer bu bilgi doğru ise konunun bir önemi kalmıyor. Konu sahibi arkadaşımızdan son bir bilgi rica edeceğim.

Saygılar...

Arkadas bence gayet mantıklı yazmış. Ancak daha sağlam olmasi için ekstra birsey söyleyeceğim.

Yurtdisinda cok fazla tanıdığım, akrabam oldugundan pasaporta çok kayıt yaptırdım ( kendi cihazlarım ve cevremdeki kisilerin cihazları için) önemli olan tek şey, pasaportunuza vurulan "Turkiyeye giriş tarihli mühürdür. " Bu mühür olduğu sürece problem yok. Bu mühürü, arkadasın dediği yöntemle geri girdiğinizde vurdukları takdirde, pasaporta cihaz kaydı işlemini 30 gun icinde, herhangi bir Turkcell iletişim merkezine gidip yaptirabilirsiniz ( saglam olmasi icin ve bir sorun cikmasini onlemek icin kaydi havalimaninda yaptirmayin) ve telefonunuz kesinlikle kapanmaz. Sadece bende pasaporta kayıtlı, yani yurtdışı 5 adet cihaz var ve en yenisi yaklaşık 5 aylık, en eskisi ise sanırım 1 seneyi aştı.

Ancak ekstra bir bilgi vereyim. Eğer pasaporta kayıt yaptıracak kisi Turk vatandaşı değil ise, bu kisiden geçici ikametgah ilmuhaberi istenir ki aksi takdirde pasaporta telefon kaydı yapılmaz. Bu belge temin edilebildiği sürece sorun yok, telefonu kesintisiz kullanabilirsiniz. Ancak alengirli yolla yabancı uyruklu kisinin pasaportuna ikametsiz kayıt yaptırdığınız zaman, telefonunuz kesinlikle 3 ay sonra kapanacaktir ( ben denedim ve kapandı :) ) ve o ikametgahı temin etmeden acilamayacaktir.

Bu söylediklerim ( eger son 1 ay icinde kati kurallar gelmediyse ki ben duymadim ) kulaktan dolma değil, birebir uygulamalı yaptıklarimdir. Ayrıntılı bilmemin diger sebebiyse, çok kısa bir süre bir operatörün satış temsilciliğini yapmış olduğumdandir.

Bildgm kdryla pasaportoda gerek yok

Doğru dostum.

KKTC'den Türkiye'ye getirilen cep telefonlarının kayıt işlemi için Gümrükten alınan yurda giriş çıkış belgesi ve kimlik fotokopisi yeterli olmakta. Bunu BTK'yi aradığınızda da öğrenebilirsiniz. Numarası ise, 0312 294 72 00

Doğru dostum.

KKTC'den Türkiye'ye getirilen cep telefonlarının kayıt işlemi için Gümrükten alınan yurda giriş çıkış belgesi ve kimlik fotokopisi yeterli olmakta. Bunu BTK'yi aradığınızda da öğrenebilirsiniz. Numarası ise, 0312 294 72 00

0 (312) 232 23 23 bu numaradanda ulasabilirsin

Bildigim her bilgiyi paylaşırım fayda gören olsun olmasın.

Eğer bu bilgi doğru ise konunun bir önemi kalmıyor. Konu sahibi arkadaşımızdan son bir bilgi rica edeceğim.

Saygılar...