Jump to content
Sign in to follow this  
karakabus

iPad 2 yi USB Harici HDD ye Bağlama

Rate this topic

Recommended Posts

Gerekenler

1. JailBreakli iPad 2

2. Y uzatma Kablolu USB HDD (HDD yi Fat32 formatında formatlayın)[ATTACH]9041[/ATTACH]

3. iPad Camera Connect Kit

4. iFile

5. SBsetting

6. SBsetting USB Mount Toggle

Yapılacaklar

1. Cydia dan iFile Yüklenir.

2. SBsetting Yüklenir.

3. Sbsetting USB Mount Toggle Yüklenir.

4. USB HDD Y kablosunun Elektirik Tarafını Bilgisayara yada usb şarj cihazına bağlayın.

5. USB HDD Y kablosunun data tarafını iPad e bağlayın.

6. SBsettingten USB Mount teggle yi aktif edin.(ilk denemede aktif olmayabilir bir kaç defa deneyin)

7 iFile ı açın ve karşınızda USB hdd niz.[ATTACH]8993[/ATTACH]

http://i52.tinypic.com/33bfus4.png

iPAD TE USB HDD DEN DİREK MKV FİLİM OYNATMA (OPLAYER HD)

3ypgp.jpg

3ypk0.jpg

3ypkw.jpg

3yplk.jpg

3ypmg.jpg

3ypw9.png

Burda Uygulama Olarak OPlayer i kullanıcaz.

3ypws.png

3ypn3.jpg

OPlayer HD>Documants>Düzenle>Link Oluştur.

3ypnz.jpg

3ypsm.jpg

3yptb.jpg

3ypv3.jpg

3ypu3.jpg

3ypvq.jpg

Böylece 720p MKV HD Filmi Direk HDD den oynatmış olacağız.

3ypw1.jpg

Word ve Excell Dosyalarını SD Kart veya HDD Çalıştırma.

460xp.png

460yy.png

460zq.png

4610l.png

4611g.png

46128.png

4612t.png

4613x.png

4614h.png

4614z.png

46158.png

iPad 2 de SD Kart ve HDD ye Program ve Oyun Kurma

Öncelikle Uygulama veya Oyunun iPad te kurulu olması gerekiyor.

fwt9r.png

fwtcj.png

fwtdm.png

fwtf3.png

fwtfr.png

fwtg9.png

Son olarak iFile den HDD yi Çıkar diyoruz. Fiş Aniden Çekildimi iPad Reset Atıyor.

Not:Çoğu Kişi Harici Diski Windows ta Fat32 ye Formatlamaya çalışacak ve başarısız olucak.Size tavsiye internetten fat32 formatlama programları arayın hem hızlı hem de büyük diskleri sorunsuz formatlarsınız.

devamı gelicek....

post-959-13786391333304_thumb.jpg

guiformat.zip

post-959-13786393176959_thumb.png

Edited by karakabus

problemsiz çalışırsa güzel olur, paylaşım için teşekürler

Eğer elinizde kendinden güç kaynağı olan USB hub varsa olur word ve excell dosyasını görürsünüz yada bir Sd kart kullanın ifile gene direk bağlı belleğin içindeki tüm dosyaları görebilirsiniz.

Teşekkürler arkadaşım, helal olsun sana..

SD kart ile denedim, resim ve video haricindeki dosyalarıda ifile gördüm ve ipad'e kopyalayabildim.

Fakat HDD ile yapamadım.

HDD yi formatladım, 30 GB lık bir bölüm oluşturdum ve Fat32 olarak formatladım. Y kablosunu bilgisayarada

prizdeki şarj cihazına da denedim. Görmüyür.

(Birde HDD bağlayınca Sbsettingsteki USB toggle önce yeşil olup aktif oluyor fakat sonra kırmızıya dönüyor. SD kartta sürekli aktif)

Edited by selimcan98

Teşekkürler arkadaşım, helal olsun sana..

SD kart ile denedim, resim ve video haricindeki dosyalarıda ifile gördüm ve ipad'e kopyalayabildim.

Fakat HDD ile yapamadım.

HDD yi formatladım, 30 GB lık bir bölüm oluşturdum ve Fat32 olarak formatladım. Y kablosunu bilgisayarada

prizdeki şarj cihazına da denedim. Görmüyür.

(Birde HDD bağlayınca Sbsettingsteki USB toggle önce yeşil olup aktif oluyor fakat sonra kırmızıya dönüyor. SD kartta sürekli aktif)

Görmezse fişleri cekin ve iPad ti reboot et.birde mümkünse hdd yi tek parça (yekpare) olarak fat32 olarak formatla.

hangi camera connection kit i tawsiye edersiniz hdd icin bende 320 gb lik seagete var harci guc kaynagi yok

Ben orijinal i kullanıyorum piyasadaki alternatif leri bilemiyorum.hdd ye bir USB Y kablosu alarak bunu halledilirsiniz. Yada guckaynakli bir USB hub da alabilirsiniz.tamamen sizin maddi kaynaklarınıza bağlı.

Ben orijinal i kullanıyorum piyasadaki alternatif leri bilemiyorum.hdd ye bir USB Y kablosu alarak bunu halledilirsiniz. Yada guckaynakli bir USB hub da alabilirsiniz.tamamen sizin maddi kaynaklarınıza bağlı.

evet guc kaynagi o sekilde olur birde 5.0.1 baglanma problemi yok dimi sanki oyle biseyler okumustum 5 fw de kit ler calismiyor diye

evet guc kaynagi o sekilde olur birde 5.0.1 baglanma problemi yok dimi sanki oyle biseyler okumustum 5 fw de kit ler calismiyor diye

Hayır yok.bende aynı iOS U kullanıyorum 500 gb disk i kullanıyorum . İcine 500 mp4 film ipa lar ve HD mkv filimlerimi de koydum. Yakında hdd yi iPad icinde diğer uygulamalarda da nasil kullanılacağını anlatacam.

usb flashları görmeyebilir ama sd kartları fat32 olarak formatlarsan kesin görür.

hhd leri gormesinin bi imkani yokmu

konun ilk sayfasında harici hdd leri anlattım tam anlamıyla uygularsan hdd yi ipad e bağlayabilirsin. şuanda ben 500 GB harici diski kullanıyorum. sorun yok.

ipad 2 harici hdd baglanmak istiyorum hangi y kablosu kunlamam gerekır resimlı olarak atarmısınız

farketmez ilk mesaj da link olarak resim var.

ilk mesajdakı resim ufak pek anlasımıyor

Ayri guce baglanan usb hub ucuza nerden bulabilirim acaba :D deal extremede bulamadm

Y kabloda marasta bulmam zor olucak :(

TapaTapaTalkTalk

ben güce bağlanan hup aldım ama ipad görmedi hdd yi şuan için bulabildiğim tek yöntem bu...

ben güce bağlanan hup aldım ama ipad görmedi hdd yi şuan için bulabildiğim tek yöntem bu...

Neyse tesekkurler gelsin deniyelim :)

HDD alicam yakin zmaanda sizdekinin markasi vs neydi acaba :) zahmet ediyorum :/

TapaTapaTalkTalk

Neyse tesekkurler gelsin deniyelim :)

HDD alicam yakin zmaanda sizdekinin markasi vs neydi acaba :) zahmet ediyorum :/

TapaTapaTalkTalk

iomega prestige 2.5' USB 3 500 gb

Tesekkurler :) acaba su 3' lik WD olandanmi alsam gucede bagli :Dokursa muthis olur

Sent from my iPad using Tapatalk HD

/>http://www.sanalmarketim.com/urun_liste/?liste=1&ref=&ara_dept=Tüm+Departmanlar&keywords=iomega+prestige+2.5%27+USB+3+&sxpg=1

burdaki hhd lerin hangisini tavsiye edersiniz

nfts mi yoksa fat32 mi hhd arastirdigim kadariyla 320 den yukarisi olmuyor fat32

Edited by beyzade

>http://www.sanalmarketim.com/urun_liste/?liste=1&ref=&ara_dept=Tüm+Departmanlar&keywords=iomega+prestige+2.5%27+USB+3+&sxpg=1

burdaki hhd lerin hangisini tavsiye edersiniz

nfts mi yoksa fat32 mi hhd arastirdigim kadariyla 320 den yukarisi olmuyor fat32

sorun bunlar değil ve usb kitin güç girişini de unutun çünkü bende de güç girişli hub var ama tüm denemelere rağmen işe yaranadı.en iyi si y uzatma kablosu yada direk adaktörlü hdd kullanmak.

ayrıca ios sadece fat32 ve hfs yada hfs+ dosya sistemini görüyor.yani ntfs formatlı hdd yi görmesi imkansız.

sorun bunlar değil ve usb kitin güç girişini de unutun çünkü bende de güç girişli hub var ama tüm denemelere rağmen işe yaranadı.en iyi si y uzatma kablosu yada direk adaktörlü hdd kullanmak.

ayrıca ios sadece fat32 ve hfs yada hfs+ dosya sistemini görüyor.yani ntfs formatlı hdd yi görmesi imkansız.

anladim cevabin icin tesekkurler usb y kablosu siparis ettim aksam deniyip sonucu buraya yazarim

b036cbaa-823c-edd8.jpg

Kablonun su sekil olanindan aldim :) denme amacli kit bi gelse hemen denicem :)

Sent from my iPad using Tapatalk HD

ben kabloyu bekliyorum sende kit'i :)