Jump to content
  • Üye ol
karakabus

iPad 2 yi USB Harici HDD ye Bağlama

Konuyu değerlendir

Önerilen İletiler

Gerekenler

1. JailBreakli iPad 2

2. Y uzatma Kablolu USB HDD (HDD yi Fat32 formatında formatlayın)[ATTACH]9041[/ATTACH]

3. iPad Camera Connect Kit

4. iFile

5. SBsetting

6. SBsetting USB Mount Toggle

Yapılacaklar

1. Cydia dan iFile Yüklenir.

2. SBsetting Yüklenir.

3. Sbsetting USB Mount Toggle Yüklenir.

4. USB HDD Y kablosunun Elektirik Tarafını Bilgisayara yada usb şarj cihazına bağlayın.

5. USB HDD Y kablosunun data tarafını iPad e bağlayın.

6. SBsettingten USB Mount teggle yi aktif edin.(ilk denemede aktif olmayabilir bir kaç defa deneyin)

7 iFile ı açın ve karşınızda USB hdd niz.[ATTACH]8993[/ATTACH]

http://i52.tinypic.com/33bfus4.png

iPAD TE USB HDD DEN DİREK MKV FİLİM OYNATMA (OPLAYER HD)

3ypgp.jpg

3ypk0.jpg

3ypkw.jpg

3yplk.jpg

3ypmg.jpg

3ypw9.png

Burda Uygulama Olarak OPlayer i kullanıcaz.

3ypws.png

3ypn3.jpg

OPlayer HD>Documants>Düzenle>Link Oluştur.

3ypnz.jpg

3ypsm.jpg

3yptb.jpg

3ypv3.jpg

3ypu3.jpg

3ypvq.jpg

Böylece 720p MKV HD Filmi Direk HDD den oynatmış olacağız.

3ypw1.jpg

Word ve Excell Dosyalarını SD Kart veya HDD Çalıştırma.

460xp.png

460yy.png

460zq.png

4610l.png

4611g.png

46128.png

4612t.png

4613x.png

4614h.png

4614z.png

46158.png

iPad 2 de SD Kart ve HDD ye Program ve Oyun Kurma

Öncelikle Uygulama veya Oyunun iPad te kurulu olması gerekiyor.

fwt9r.png

fwtcj.png

fwtdm.png

fwtf3.png

fwtfr.png

fwtg9.png

Son olarak iFile den HDD yi Çıkar diyoruz. Fiş Aniden Çekildimi iPad Reset Atıyor.

Not:Çoğu Kişi Harici Diski Windows ta Fat32 ye Formatlamaya çalışacak ve başarısız olucak.Size tavsiye internetten fat32 formatlama programları arayın hem hızlı hem de büyük diskleri sorunsuz formatlarsınız.

devamı gelicek....

post-959-13786391333304_thumb.jpg

guiformat.zip

post-959-13786393176959_thumb.png

tarihinde karakabus tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

problemsiz çalışırsa güzel olur, paylaşım için teşekürler

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Eğer elinizde kendinden güç kaynağı olan USB hub varsa olur word ve excell dosyasını görürsünüz yada bir Sd kart kullanın ifile gene direk bağlı belleğin içindeki tüm dosyaları görebilirsiniz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Teşekkürler arkadaşım, helal olsun sana..

SD kart ile denedim, resim ve video haricindeki dosyalarıda ifile gördüm ve ipad'e kopyalayabildim.

Fakat HDD ile yapamadım.

HDD yi formatladım, 30 GB lık bir bölüm oluşturdum ve Fat32 olarak formatladım. Y kablosunu bilgisayarada

prizdeki şarj cihazına da denedim. Görmüyür.

(Birde HDD bağlayınca Sbsettingsteki USB toggle önce yeşil olup aktif oluyor fakat sonra kırmızıya dönüyor. SD kartta sürekli aktif)

tarihinde selimcan98 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Teşekkürler arkadaşım, helal olsun sana..

SD kart ile denedim, resim ve video haricindeki dosyalarıda ifile gördüm ve ipad'e kopyalayabildim.

Fakat HDD ile yapamadım.

HDD yi formatladım, 30 GB lık bir bölüm oluşturdum ve Fat32 olarak formatladım. Y kablosunu bilgisayarada

prizdeki şarj cihazına da denedim. Görmüyür.

(Birde HDD bağlayınca Sbsettingsteki USB toggle önce yeşil olup aktif oluyor fakat sonra kırmızıya dönüyor. SD kartta sürekli aktif)

Görmezse fişleri cekin ve iPad ti reboot et.birde mümkünse hdd yi tek parça (yekpare) olarak fat32 olarak formatla.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

hangi camera connection kit i tawsiye edersiniz hdd icin bende 320 gb lik seagete var harci guc kaynagi yok

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben orijinal i kullanıyorum piyasadaki alternatif leri bilemiyorum.hdd ye bir USB Y kablosu alarak bunu halledilirsiniz. Yada guckaynakli bir USB hub da alabilirsiniz.tamamen sizin maddi kaynaklarınıza bağlı.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ben orijinal i kullanıyorum piyasadaki alternatif leri bilemiyorum.hdd ye bir USB Y kablosu alarak bunu halledilirsiniz. Yada guckaynakli bir USB hub da alabilirsiniz.tamamen sizin maddi kaynaklarınıza bağlı.

evet guc kaynagi o sekilde olur birde 5.0.1 baglanma problemi yok dimi sanki oyle biseyler okumustum 5 fw de kit ler calismiyor diye

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
evet guc kaynagi o sekilde olur birde 5.0.1 baglanma problemi yok dimi sanki oyle biseyler okumustum 5 fw de kit ler calismiyor diye

Hayır yok.bende aynı iOS U kullanıyorum 500 gb disk i kullanıyorum . İcine 500 mp4 film ipa lar ve HD mkv filimlerimi de koydum. Yakında hdd yi iPad icinde diğer uygulamalarda da nasil kullanılacağını anlatacam.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
usb flashları görmeyebilir ama sd kartları fat32 olarak formatlarsan kesin görür.

hhd leri gormesinin bi imkani yokmu

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

konun ilk sayfasında harici hdd leri anlattım tam anlamıyla uygularsan hdd yi ipad e bağlayabilirsin. şuanda ben 500 GB harici diski kullanıyorum. sorun yok.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ipad 2 harici hdd baglanmak istiyorum hangi y kablosu kunlamam gerekır resimlı olarak atarmısınız

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
farketmez ilk mesaj da link olarak resim var.

ilk mesajdakı resim ufak pek anlasımıyor

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Önemli Bilgilendirme

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza Çerezler yerleştirliyor.
Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, Aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.
Üyelik ve Forum Kurallarımız Lütfen inceleyiniz!