Jump to content

Iphone 4 Acilmiyor (restore hatası) (3194 hatası)

Rate this topic

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba,

2 Gündür iphone 4'ümü kullanımıyorum.

Tel : iphone 4, IOS: 4.01 veya 4.1 (emin değilim) , yurtdışından aldım, basebandı unlock olmayanlardan GEVEY ile kullanıyorum.

SHSH KAYDIM YOK.

Telefonu ilk ayarlarına almak için menüden fabrika ayarlarına al'a bastım ve telefon kapandı, elma simgesinde takılıyor ve açmıyor.

telefonu gevey ile kullandığımdan basebandı yükseltmemem gerekiyor. Orjinal ios 4.01, ios 4.1, ios 4.21 ve custom 4.1 var elimde.

Tüm bu versiyonlar ile Itunes'tan shift+restore ile yüklemeye çalıştığımda 3194 hatası alıyorum.

Forumlarda yazan her türlü atraksiyonu denedim. Host dosyasına eklemeler çıkartmalar ancak yinede her seferinde aynı hatayı alıyorum.

Tinyumbrella kullanmak için shsh kaydı lazım anladığım kadarıyla oda yok, ki telefonda hali hazırda açılmıyor.

Bir bilenden yardım lütfen kafayı yiyeceğim.

Şimdiden teşekkürler...

Bu arada telefonu hiç bilgisayarımda itunes'a bağlamadım yani yedeğide elimde mevcut değil.

Edited by sneffer
eksik bildirim

arkadaşım çok üzgünüm ama şuan sizin durumunuza hiçbir şey çözüm olamaz. cünkü fabrika ayarlarına dön demek restore demektir. shsh kaydı olmadan da asla o bahsettiğiniz customları yükleyemezsiniz. cünkü appleda şuan en yüksek sürüm ios 5.1 olduğu için buna izin vermez.. 3194 hatasını bu yüzden alıyorsunuz. eğer shsh kaydınız olsaydı şimdi bile ios 5.1 için custom oluşturup yükleyebilirdiniz hattınız da çalışırdı geveyle. yine arkadaşlar okusunlar ama benim bildiğim kadarıyla yeni gevey çıkana kadar telefonunuz ipod olarak kullanılacak tel özelliğini kaybettiniz. hiç bişey yüklemeden bekleyin belki alternatif çözümü olan arkadaşlar vardır. jailbreak varmıydı telde?

En son sürümü yükleyip shsh kayıtlarınızı öğrenip ona göre işlem yapabilirsiniz.

Buradan (rapid linkleri) yükleyin

http://www.iphoneyardim.net/jailbreak_amp_unlock/49726-tethered_iphone_4_custom_ios_5_1_fw_hazirlanisi_gevey_sorunsuz.html

Aynen bu dediğimi yapın...

telefon açılınca shsh kontrolü yapın bakalım neymiş,ne değilmiş :)

tinyumbrella ile save shsh basin bakin hangi surumlerin shsh bloblarini almis.eyer tlf jailbreakli ise cydia otomatik almistir shsh kayitlarini.su an tlf ne durumda biraz aciklarmisiniz ona gore yardim edebilirim

Telefona fabrika ayarlarına dön düğmesine basınca birden kapandı ve aç butonuna bastığımda elma logosunda uzun süre takılı kalıyor ve tekrar restart ediyor. yardımınızı bekliyorum

Telefona fabrika ayarlarına dön düğmesine basınca birden kapandı ve aç butonuna bastığımda elma logosunda uzun süre takılı kalıyor ve tekrar restart ediyor. yardımınızı bekliyorum

tiny umbrella calistirdiginda tlf goruyormu

hayır tiny umbrealla görmüyor

Telefon hiç açılmıyor elmada kalıyor. bu sebeble tiny umbrellada görmüyor. Ancak irep ile dfu ya aldığımda itunes görüyor. bu moddada tinny umbrella 'da sadece fix recovery butonu aktif oluyor. ki o buonda moddan çıkarıyor sadece

hayır tiny umbrealla görmüyor

tlf dfu mode alirmisin. 3 sn power tusuna, 10 sn power ve home tusuna, sonra 15 sn power tusundan elini cekip home tusuna basili tut.

birde boyle calistir tinyumbrellayi. eyer gorunmezze yukarida arkadasin dedidgi gibi en son surum 5.1 yukle custom firmware. o zaman cydiada gorursun hangi surumlerin kayitlari oldugunu

[ATTACH]9002[/ATTACH]

tlf dfu mode alirmisin. 3 sn power tusuna, 10 sn power ve home tusuna, sonra 15 sn power tusundan elini cekip home tusuna basili tut.

birde boyle calistir tinyumbrellayi. eyer gorunmezze yukarida arkadasin dedidgi gibi en son surum 5.1 yukle custom firmware. o zaman cydiada gorursun hangi surumlerin kayitlari oldugunu

öncelikle ilginize teşekkürler. tinny unbrella yine görmüyor sadece FİX recovery modu aktif oluyor. Diğer ios u yüklemeyi deniyecem.

post-19370-13786391360434_thumb.jpg

[ATTACH]9002[/ATTACH]

öncelikle ilginize teşekkürler. tinny unbrella yine görmüyor sadece FİX recovery modu aktif oluyor. Diğer ios u yüklemeyi deniyecem.

tamam yalniz custom firmware hazirlarken redsnow ile hazirlayin.anlatim burda:http://www.iphoneyardim.net/jailbreak_amp_unlock/49726-tethered_iphone_4_custom_ios_5_1_fw_hazirlanisi_gevey_sorunsuz.html

burdanda firmware indirebilirsin;iPad, iPod & iPhone Firmware Download 4G/3G/2G - Direct Links

teşekkürler hemen deniyorum. Sonuçları buradan bildireceğim.

arkadadaşlar,

http://www.iphoneyardim.net/jailbreak_amp_unlock/49726-tethered_iphone_4_custom_ios_5_1_fw_hazirlanisi_gevey_sorunsuz.html

başlığında anlatılanları yapmaya çalışıyorum. Yanlış anlamadıysam burada

1. olarak hazır custom verilmiş iki parça

--------------------

Gevey kullanıcıları hemen indirip, yükeyebilir.

https://rapidshare.com/files/1665960...estore.zip.001

https://rapidshare.com/files/1499501...estore.zip.002

Dosyaları Windows ta WinRar, Mac OS ta ise BetterZip ile birleştirmeniz gerekiyor. Çıkacak olan dosya, 796 MB lık iPhone 4 Custom iOS 5.1 dosyasıdır.

---------------------

bunları winrar ile birleştirmeye çalıştığımda .ispw diye bir dosya oluşmuyor, birkaç dosya çıkıyor içinden .dmg uzantılı bunlarıda shift+restore ile göstemiyorum.

2. anlatılanda kendi custom'ını oluşturma.

--------------------------

redsnow 0.9.10b6 ile iOS 5.1 Custom fw hazırlanışı

Öncelikle iki programa ihtiyacımız var. Sözkonusu redsn0w 0.9.10b6 ve iOS 5.1 orjinal fw dosyası...

iPhone 4 iOS 5.1 --- > http://appldnld.apple.com/iOS5/041-1...6_Restore.ipsw

Mac OS X redsn0w 0.9.10b6 --- > https://rapidshare.com/files/2490995...c_0.9.10b6.zip

Windows redsn0w 0.9.10b6 --- > Hotfile.com: One click file hosting: redsn0w_win_0.9.10b6.zip

Şimdi kurulum aşamalarını, görselleri ile birlikte görelim.

-----------------------------

bunları indirdim ve redsn0w ile ios5.1 'i anlatılan şekilde yapmaya çalıştığımda

[ATTACH]9056[/ATTACH]

şeklinde bir hata alıyorum (GENERAL ERROR) veya (MEMORY EXHAUSED) hatası alıyorum

bi türlü işin içinden çıkamadım. hatam nerede acaba yardımlarınızı bekliyorum.

post-19370-13786391367084_thumb.jpg

Edited by sneffer
ekleme yapmak

simlock cihaza tümayarları sil dediğiniz zaman cihaz elmada kalır ve restore edemessiniz power ve home tuslarına basılı tutun ekran kapanıp acılıcak elma gelınce tekrar bırakın sonuc yazarsanız sevinirim :)

Dostum öncelikle teşekkürler, ancak çare olmadı o yönetemi uyguladığımda takılmaya devam ediyor.

Snowbreeze ile 5.01 deniyorum şu an olursa ceavbını buradan yazacağım.

arkadaşlar söylediğiniz şekilde tethered IOS 5.1 yükledim (baseband korundu, gevey daha denemedim ama çalışır diye tahmin ediyorum) telefonu bu şekilde açabildim, ama restart ettiğimde yine elmada kaldı. TINY'den baktığımda İPHONE 4 IOS 4.2.1, 4.3.3 ve 4.3.5 SHSH kayıtlarm mevcut bu sürümlere aynı şekilde bir custom oluşturup veya bulup dönebilmek için redsn0w mu kullanmalıyım?

arkadaşlar söylediğiniz şekilde tethered IOS 5.1 yükledim (baseband korundu, gevey daha denemedim ama çalışır diye tahmin ediyorum) telefonu bu şekilde açabildim, ama restart ettiğimde yine elmada kaldı. TINY'den baktığımda İPHONE 4 IOS 4.2.1, 4.3.3 ve 4.3.5 SHSH kayıtlarm mevcut bu sürümlere aynı şekilde bir custom oluşturup veya bulup dönebilmek için redsn0w mu kullanmalıyım?

5.1 jb olduğu için elmada kalıor açmak için redsn0w extras/justboot yapmanı< gerekır ama yok ben bunlarla uğraşam dersen 4.3.3 için kullanmayı deneyebilirsin

5.1 jb olduğu için elmada kalıor açmak için redsn0w extras/justboot yapmanı< gerekır ama yok ben bunlarla uğraşam dersen 4.3.3 için kullanmayı deneyebilirsin

Eyüp arkadaşım,

Just Boot yapmaya çalıştığımda redsnow "first boot" u yüklerken windows redsnow'u kapatıyor. Bu sebeble tekrar açamadım.

İREB ile DFU'^ya alıp, yeniden custom 5.1'i yükledim (aktive etmeyen versiyon), şimdi tethered jailbreak yapıp tekrar telefonu kullanıma açacam.

Jailbreak yapmadan (yani ITUNES active isterken) TINYumbrella ile 4.2.1 yüklemek için uğraşıyorum ama olmuyor.

Host dosyasına gerekli eklemeyi yaptım ancak ITUNES 3194 hatasını veriyor. Bu işlemi yaparken bazı yazılarda umbrella da TSS SERVER'ın çalışması gerektiği yazıyor ancak ben programı açtığımda bu botun aktif değil, telefonu aktive etmediğim için mi?