Jump to content

MacBook'larda Kullandığımız Aksesuar ve Kılıflar

Rate this topic

samonite

Recommended Posts

Arkadaşlar uygun fiyata gerçekten Macbook aksesuarı vede kılıfı bulmak Türkiye'de özellikle çok zor. Bu konu başlığında ufakta olsa herkese fikir vermesi açısında aldığım kullandığım aksesuarların resmini paylaşacağım. Sizde uygun fiyatlı veya işlevsel gördüğünüz aksesuarları paylaşırsanız bir tanede böyle konumuz olsun

:D

Öncelikle bende 13.3" MacBook Air 2011 var. Cihaz baya ince. Malum çanta içine attığınız zaman onun bulunduğu bölüme adaptör kalem v.s. denk gelirse çizilme olasılığı büyüyor. Bu nedenle bende zarf kılıf arayışı içine girdim. Biri ebay diğeri aliexpress'den olmak üzere iki tane zarf kılıf siparişi verdim biri geldi diğerini bekliyorum.

Ayrıca Yine ebay'den bir tane MiniDisplay Port'u HDMI girişine ve VGA girişine dönüştüren adaptölerden aldım.

(SİZLERDE GÖRDÜĞÜNÜZ BEĞENDİĞİNİZ AKSESUARLARI PAYLAŞIRSANIZ SEVİNİRİM. BEN SEVERİM ELEKTRONİK CİHAZLARIMI ŞIMARTMAYI :D)

Ebay'den aldığım ve elime ilk ulaşan zarf kılıf şimdilik bu. İnce bir deri den yapılmış gayet sağlam ama darbelere karşı koruyacağını sanmam çünkü baya yumuşak yapıda. Ama çanta içinde oluşabilecek çizilmelere karşı çok güzel korur ve ayrıca cihaz inceliğinden hiçbirşey kaybetmiyor. Elimde görenler olum dosyaalrı deri klasörde mi taşıyorsun dediler :D FİYATI: 8,50 USD Free Shipping

$(KGrHqF,!p8E8WkPfVc,BPQf7KuuC!~~60_3.JPG

ViewImage.aspx?GlobalID=1004&MerchantID=10329&ImageID=24332&DisplaySize=-1&ListingID=560766

ViewImage.aspx?GlobalID=1004&MerchantID=10329&ImageID=24335&DisplaySize=-1&ListingID=560766

Diğer AliExpress'den sipaiş verdiğim biraz daha kaliteli ve dış darbeleri biraz daha adsorbe edecek yapıda kılıf ama elime daha ulaşmadı. Tabi fiyatıda ona göre :D 22 USD ve yine free Shipping

416396221_822.jpg

416396223_453.jpg

416396224_803.jpg

416397326_195.jpg

Buda VGA adaptörü yine Ebay'den ve FİYAT: 10 USD Free Shipping Elime 1 haftada ulaştı taktir ettim..

ADCMAC34_01_Adapter_cable_Mini_DisplayPort_male_to_VGA_female.jpg

Ve bu da HDMI Adaptörü Yine eBay'den alınma ve FİYAT: 6 USD

Mini-DisplayPort-Male-to-HDMI-Female-Ada68581310310.jpg

Birde iş yerinde kablolu olarak server'a girip interneti kullanabilmek için sahibinden üzerinden 9 TL USB ETHERNET KARTI aldım. Ürünü direk takıp denemedim. İçinden cd çıktı ve önce cd ye bakayım dedim. Baktım Mac için driver var yükledim hemen :)) Driver yüklemeden direk görür müydü görmez miydi bilmiyorum ama driver yükleyip de çalışmasında hiçbir sıkıntı yok. Satıcı çok çiğ bir insan hiçbir mesajınıza cevap yazmıyor ama ürünü zamanında yolluyor. Açıkcası beni çok huzursuz etti adam. acele ihtiyacım olan bir aparattı. Ve Konya'da benim verdiğim adresle alakasız çok uzak bir şubeye göndermiş ürünü bide transfer merkezini arayıp benim bulunduğum mevkiye istedim. Ürünü 3 günde teslim alabildim :))

USB-ETHERNET-KARTI-LAN-10-100-ETHERNET-CARD__49410159_0.jpg

fdsuf4.jpg

Ayrıca pahalı bulduğum için almadığım Smart Stand case diye satılan farklı bir kılıf daha var ve çok hoşuma gitti. Ayrıca stand olarak ta kullanılabiliyor. Onunda resmini paylaşmak istedim. fFİYAT : 64-76 USD :o Ayıp :))

preview_mizar.jpg

Edited by samonite

Hepside gereklı olan aksesuar ve aparatlar bende 20 gun oldu Mac book Pro aldım bende ebay dan kılıf sıparısı verdım.Henuz elıme ulaşmadı ama sızın bunu burada paylaşmanız banada iyi oldu bende dıger aparatlardan alayım..Araştırıyorum önemlı buldugum aparatı bende buradan paylasırım.Hayırlı olsun güle güle kullanın....

Hepside gereklı olan aksesuar ve aparatlar bende 20 gun oldu Mac book Pro aldım bende ebay dan kılıf sıparısı verdım.Henuz elıme ulaşmadı ama sızın bunu burada paylaşmanız banada iyi oldu bende dıger aparatlardan alayım..Araştırıyorum önemlı buldugum aparatı bende buradan paylasırım.Hayırlı olsun güle güle kullanın....

Eyvallah hocam ..

Elzem olan ürünleri paylaştık tabi zamanla ne keşfeder neler alırız bilmem ama tabi ipad ve iphone gibi fantazi hobi aksesuarları çıkmayacağı belli :)))

Güzel paylaşım olmuş eline sağlık, Bende çanta almayı düşünüyorum yanlız hala karar veremedim çantamı alsam yoksa kılıfmı alsam diye :)

Dostum şahsi fikrim çantada alsan kılıf şart. Malum ben Mac yanında harici harddisk, gerekmesede mouse, harici cd-dvd-rom v.s. taşıdığım için çantamda ona göre. Çanta içine anlık aceleyle kalem anahtar v.s. atsam macbook'a bi zarar vermesini istemem. Benim paylaştığım aksesuarlarda incecik deriden zarf kılıf var(en üstte). Hertürlü ben bunun içine koyuyorum. ne olur ne olmaz çizilmesin diye :)