Jump to content

5.1 sürümünü 5.0.1 düşürdükten sonra backup'u geri yükleyebilme! ( garanti) :)

Rate this topic

ertuncccc

Recommended Posts

Arkadaşlar selamlar,

5.1 jailbreak'te genel bi sıkıntı vardı gördüğüm kadarıyla.

Ben de 5.0.1 sürümüne geri yüklemeyi düşündüm ve shsh kaydıyla düşürdüm. Fakat bu sever 5.1 deki back up dosyalarını yükleyebilmem için

ilk önce sürüm güncelleyip daha sonra geri yükleme yapabileceğimiz uyarısını veriyordu.

Daha sonra ufak çaplı bi araştırma yapayım dedim. Fakat bunun olamayacagını yazıyordu herkez. Nasıl olamaz ki ? illa ki çözümü vardır.

Ve şu videodaki yöntem işe yaramasa da bana güzel bir fikir verdi.

[ Official Trailer ] How to restore from backup 5.1 to 5.0.1 - YouTube

İzlemeyebilirsiniz çünkü asıl çözüm orada yok. Adam fırlama gibi video hazırlamış zaten çok hızlı hiç bir halt anlaşlmıyor.

Kısa kesip hemen anlatıyorum işlemleri cok basit bir şekilde;

İlk önce cihazımızı 5.1 sürümündeyken BackUp yaparak yedegini alıyoruz ve gerekli işlemlerle düşürüyoruz 5.0.1 sürümüne. (BUNU EĞER İSTERSENİZ ARAŞTIRABİLİRSİNİZ. YOK BEN BULAMADIM DERSENİZ YENİ KONU AÇABİLİRİM. FAKAT HER YERDE MEVCUT ZATEN.)

5.0.1 sürümüne düşürdükten sonra normal olarak yani yeni bir iphone olarak başlatıyoruz.

iTunes'dan da eski yedeğimizi seçmiyoruz. Yeni bir iphone olarak ayarlayı seçiyoruz.

Şimdi asıl mesele burda başlıyor.

C:\Documents and Settings\USERNAME\Application Data\Apple Computer\MobileSync\Backup

Bu dosyaya giriyoruz ve orada iki tane BackUp yedeği görünecek.

Adsız1.png:thumb_208850.png

Bir tanesi eski yani 5.1 deki yedeğiniz. Diğeri ise şimdi yaptıgınız yedek.

Bu dosyaların boyutuna bakarak yeni olan yedek dosyasını açınız (sağ tıklayıp özelliklerden bakıyorsunuz boyutuna. Küçük boyutlu olan yenisidir. )

Adsız2.png:thumb_208851.png

Ve fotoğraftaki gibi en aşağıya inip ''info'' dosyasını bulunuz ve kopyalayınız.

Şimdi eski yani 5.1 deki yedek dosyanızı açıp içine yapıştırınız. (büyük boyutlu dosya)

Şimdi iTunes'i actıgınızda iki tane backup görünecek. Karmaşıklık olmaması adına düşürdükten sonraki yedekleme klasörünü tamamen siliniz.( küçük boyutlu olan dosyayı. )

Ve işlem bitti. iTunes'dan yedeğinizi seçip geri yükleme yapınız.

Yedek isminiz değişebilir korkmayın içerik aynı.

Kolay gelsin takıldıgınız biryer olursa buradayım :))

• 4 weeks later...
  • 4 months later...