Jump to content

Araç İçi Eğlence Iphone'u

Rate this topic

BHTTN

Recommended Posts

Uzun süredir iPhone Yardım takipçisiyim. Gerçekten iPhone Yardımdan çok şey öğrendim.

Karşılıksız bildiklerini paylaşan bütün arkadaşlara teşekkürler.

Forumu pasif olarak takip etmek istemedim bu yüzden yaptığım bir şeyi sizin beğeninize sunuyorum.

Kim bilir belki bazı arkadaşlardan yararlanabilir fikirden.

>http://youtu.be/JBaOdxSiu98

Bu fikir aklıma aracıma ekranlı teyp taktırdıktan hemen sonra geldi.

Sistemi kuran arkadaş teyibe istersem gps modülü ve tv modülü siparişi verebileceğini söyledi.

Araştırdım bunların fiyatları neredeyse teybin fiyatını geçiyor yok kalsın kardeş dedim.

Ve gittim bir adet iPhone tvout kablosu aldım hemen teybin arkasına bağladım sonucu videodan izleyebilirsiniz.

şu ekranın yan yatması tweeki nedir acaba?

Videoda yazmıştım ama kacırdınız sanırım "SBRotator 5" hic kasmıyor anında tepki veriyor.

parçalar, paylaşım, sunum her şey kusursuz olmuş

örnek teşkil edecek kalitede, gerçekten çok beğendim,

reklam kısmınıda tabiyki

elinize sağlık ;)

işime yarayacak

Begenmenize sevindim. Acemice bi video hazırlamaya çalıştım.

Tapataklak oldu...

normal arabalarla derken arabalardaki built-in ( fabrikada konuşlandırılmış) ekranlardan bahsetmek istedim

saygılar

Tam bilmiyorum ekran menunuzde AV veya harici görüntü ayarları gibi bir ayar bulursanız kesin vardır. Ama yinede teybin arkasına bakmadan emin olamazsınız.

Tapataklak oldu...

Ellerinize sağlık çok başarılı bir sunum olmuş ancak aynı anda şarj etmemesi kötüymüş sanki :(

Onu videoda göstermeyi atlamışım composite tv-out kablosu; sarı soket (görüntü), kırmızı ve beyaz soket (ses) ve bir adet sarj icin usb kablosundan olusuyor. Composite kablolar teybin arkasina bagli, usb kablosu ise küllük icinde cakmak şarjina istedigimde baglamak icin bekliyor. Cakmak sarjına pek güvenmedigim icin herzaman bağlı olmasıni istemiyorum.

Tapataklak oldu...

Evet, çok güzel hoşuma gitti, iphone u araca o şekilde nasıl sabitlediğini merak ettim, ben 206 da cama vantuzla tutturulanlardan kullanıyorum, birde kalorifer izgarısına tutrulanlar var ama sıkıntı oluyor, klima, kalorifer çalıştığında. İphone dümdüz nasıl oraya sabitledin veya ben 206 da nasıl o şekilde sabitleyebilirim...

Evet, çok güzel hoşuma gitti, iphone u araca o şekilde nasıl sabitlediğini merak ettim, ben 206 da cama vantuzla tutturulanlardan kullanıyorum, birde kalorifer izgarısına tutrulanlar var ama sıkıntı oluyor, klima, kalorifer çalıştığında. İphone dümdüz nasıl oraya sabitledin veya ben 206 da nasıl o şekilde sabitleyebilirim...

Begendiginiz için teşekkürler.

Sorunuzun cevabi basit; çift taraflı bant. Bendede vantuzlu vardı telefonu tutan kısmı ayırdım çift taraflı bantla arabanın orjinal teybinin üzerine yapıştırdım. Orjinal teyip devre dışı olduğu için kullanılmıyordu ayrıca yeri çok ideal vitese bileğimi koyup rahatça kullanabiliyorum. Bide telefon ve benzeri seyleri konsola tutturmak icin mıknatıslar var. Ben ilk olarak o yöntemi denedim pek sağlıklı gelmedi. Mıknatıslar uzun vadede zarar verebilir telefona. Bide Türkiyede yaşıyoruz malumunuz kasisler çukurlar...

Tapataklak oldu...

ben de ne zamandır , aracımda kesintisiz tv nasıl izlerim diye düşünürken İPHONE nin tv out kablosu ile bu işi ayarladım.Kabloyu biraz aradım ama SATURN mağazalarında buldum. cydia dan da tvout2mirror programını indirin.OLAY BİTMİŞTİR.

Tvout2mirror programını denedim güzel ama display out'u daha çok tuttum ben. Ben sırf iGO için yaptım diyebilirim bunu.

araba bağlayınca şarj ediyormu acaba

Emirhan kardeşim şarj ediyor. Fazla degil 3,4 mesaj yukarıda yazıyor.

Bu arada açtığınız topicler ve sorduğunuz sorular dikkatimi cekti telefonu biraz karıştırın araştırın korkmayın denemekten.

keşke videoyu ben de izleyebilseydim;;;((

Kusurabakmayın acemiyim bu video youtube olaylarında sanırım telefondan izlenemiyor :(

Tapataklak oldu...

Teşekkürler çok güzel bir paylaşım olmuş. Kullandığınız dvd playerın marka ve fiyat bilgilerini de bizimle paylaşabilir misiniz lütfen.

Pioneer AVH6300BT 1300tl civarı. Ekran çözünürlüğü vasat. Pek tavsiye etmem. Takacak yerim kısıtlı olduğu için in dash ekranlı almak zorunda kaldım. Eger ib dash dusunuyorsaniz Ekran çozunurlugu olarak goldmaster daha iyi ve navigasyonda var ayrıca hesaplı. Kenwood tuzlu, ekran çozunurlugunden tam emin degilim ama goldmasterdan iyi degil fakat saglamlık ve ses kalitesi cok iyi.

Tapataklak oldu...

Hocam aynı olayı bende yapacaktım apple tv'm olsaydı merakla bekliyorum sonucunu... Kablosuz bağlantı super olur dogrusu ;)

Tapataklak oldu...

bende hem appletv1 hemde appletv 2 var. ama sorun su hdmi veya rgb yi nasıl vga ya çevirebilirim. appletv1 i bağlamak daha iyi olacak çünkü aarabada 160 gb bir arşivim olacak fakat apple tv2 dede air mirroring var tam karar vermedim. bu arada 12 den 220 ye çevirici aldım modem bağlamak için arabada ağ kuracağım artık :D birde apple tv için lazım 220 umarım arabayı yakmam. :)