Jump to content

İphone 4S Absinthe Jailbreak Sonrası Aşırı Şarj Tüketimi ve Isınma Sorunu.

Rate this topic

Recommended Posts

Merhaba Arkadaşlar,

Benim sorunum şu şekilde; kullanmış olduğum 2 adet iphone 4s cihaz var ikiside 5.0.1 sürüm yüklü ikiside Absinthe ile jailbreak yapılmış durumda, fakat cihazın birisinde herhangi bir sorun olmamakla birlikte öteki cihazda aşırı ısınma ve şarj sorunu meydana geldi, Sim kart takılı değilken herhangi bbir sorun yok, sim kartı takıp şebekeyi bulduktan sonra şarjı sürekli tüketmeye başlıyor ve cihaz aşırı derecede ısınıyor, yeniden jailbreak yapmaya çalıştım olmadı cihazınız zaten jailbreakli diye hata veriyor, restore edemiyorum sürekli hata alıyorum SHSH kaydını yazması gereken yerde "this device is in the pending tss queue" diye bi yazı yazıyor..

Bu ısınma ve şarj sorununun herhangi bir çözüm yolu varmıdır acaba? Sadece şebekeye bağlı olduğu zaman bu ısınma ve şarj sorununu yapıyor, şebekeye bağlı değilken herhangi bir sorun yok..

Şimdiden Teşekkürler.

Orjinal mikro sim hat ile alakası yok sanırım diğer telefondaki hat ile değiştiriyorum sorun aynı. bu arada telefonu açmıyorum tuş kilitli halde yarım saatte %10 kadar şarjı giiyor ve ısınıyor durduğu halde.

şebeke problemi ve şarj problemi zaten 5.0.1 de olan bişeydi ama dediğiniz kadar değil di tabikide

birde ısınma iphone kullanan kullanann diyorum sadece telefon özelliği değil bi telefondan daha fazla sı kullanan herkeste mevcut ama buda zaman xamn olan bişey mesela benim telefonda bazen kastgımda kasmaktan kastım 4 5 uygulama tweak aynı anda kullandığımda ısınma yapıyor malesef bu yüzden apple her geçen zaman kullanıcların şikayetleri doğrultusunda yeni günçelleştirmeler çıkartarak bunları çözmeye çalışır umarın sizinkide sadece versiyondan kaynaklana birşeydir peki 5.1 geçmeyi düşünmüyormusun şuan jb yok ama şarj sorununu ççözmüş gibi duruyor

Yok hayır henüz geçmeyi düşünmüyorum, iki cihaz var ikiside tamamen aynı programlar ile çalışıyor birinin birinden bi fazlası bile yok bende bu yüzden şaşırıyorum bu cydia shsh kayıtlarını gösterse yeniden restore edip jailbreak yapıp bakıcam acaba cihazdamı sorun var da henüz restore edemediğim için bakamıyorum. İlginiz ve alakanız için teşekkürler. Bu arada Beyaz ve Siyah İphone 4S ler arasındaki ekran renginde farklılık varmıdır yoksa aynımı? bendeki beyaz olanın ekran rengi ikisinide tam açıp yanyana bakınca hafif sarımtırak kalıyor siyaha göre.

Yok hayır henüz geçmeyi düşünmüyorum, iki cihaz var ikiside tamamen aynı programlar ile çalışıyor birinin birinden bi fazlası bile yok bende bu yüzden şaşırıyorum bu cydia shsh kayıtlarını gösterse yeniden restore edip jailbreak yapıp bakıcam acaba cihazdamı sorun var da henüz restore edemediğim için bakamıyorum. İlginiz ve alakanız için teşekkürler. Bu arada Beyaz ve Siyah İphone 4S ler arasındaki ekran renginde farklılık varmıdır yoksa aynımı? bendeki beyaz olanın ekran rengi ikisinide tam açıp yanyana bakınca hafif sarımtırak kalıyor siyaha göre.

Bazılarında bu fark var bazılarında ise yok bana göre beyazın ekranı daha iyi :)

Bazılarında bu fark var bazılarında ise yok bana göre beyazın ekranı daha iyi :)

benimkisi beyazz :) ya 2 tane 4s kullandım 2 sı d birbirinde farklı bu 4sler gerçekten biri birbirini tutmuyor sigara gibi :)

benimkisi beyazz :) ya 2 tane 4s kullandım 2 sı d birbirinde farklı bu 4sler gerçekten biri birbirini tutmuyor sigara gibi :)

Iphone 4 siyah kullandım hocam ona göre karşılaştırma yapacak olursam kesinlikle her şeyiyle BEYAZ :) , kasa beyaz olduğu içni göz yanılması da olabilir tabi.

• 2 months later...

Aynı sorunu yasıyorum. Hiçbirşeyi yokken birden bu problem başladı. Isınma ve sarj bitmesi. 5.1.1 sürümü yukluyken böyle bir sorun yokken pat diye başladı. Telefon 2 saatte %76 dan %8 e düştü. Tum programlar kapalı. Lütfen nasıl cozduyseniz bilgi verin.

tüm programların kapalı olması bişey değiştirmezki.

yüklü olan tool lar işletim sistemine zarar verdi ise soru nsürekli devam eder.

bunu en iyi test etmenin yolu.

cihazı temiz bir restore edip en saf halde bir kaç gün kullanmak.

yada sadece cydidan gerekli tool ları ve en önemlisi ios 5 uyumlu tool ları kullanmak.

mesela bana göre intelli şarjı sömüren bişey helede 3g açık durumda ise..

511 jb sonrası şarj sorununu bende yasıyorum. 501 jb ile kıyaslandığımda fark ediyor. Esimin teli 511 jb yok, aksam onun tel %70 iken benimki %40 oluyor. Sanırım sorun jbden kaynaklanıyor