Jump to content

I4s canada? Simfree mi degilmi? Yardım!

Rate this topic

Recommended Posts

Arkadaslar merhaba. Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var.

Canada'dan gelen i4s 16 gb. Telefonun simfree olup olmadıgını öğrenmeye çalışıyorum. Henüz pasaport kaydida yaptırmış değilim. Paketinde duruyor. Birçok sitede simfree olduğu belirtiliyor ancak emin değilim. Telefonla beraber Kanada'dan sim kartta mevcut. Simkartin adı Rogers.

Kutudaki part numarası; MD234C/A.

Konu ile ilgili su linkte fu yazıyor ama ne kadar güvenilir.

http://www.wholeiphone.com/print_page_p3417

Lütfen bana gevey kullanmayacaksın diyin. Rica ediyorum. :)

Hocam bu arada dediğim gibi apple store dan alınmışsa factory unlocked sim kilitsiz telefonu kim aldı bilmiyorum ancak apple store dışında bir yerden alınmış ise sim kilitli olabilme ihtimali var ancak cihaz apple tarafından simkilitsiz. Apple storen dan alındığını düşünüyorum faturası varsa olay bitmiştir.

Ben arkadastan alıyorum teli. Ona hediye gelmiş. Fatura ekli değil. Ancak rogers operatörünün sim kartı var ekte. Kutudaki kağıtları incelemedim. Eve gecince bakarım. Olmazsa arkadasa aratırım. Teşekkürler arkadasım.

Şimdi evraklara baktım. Kullanıcı kılavuzu ve rogers'ı anlatan bir kitapçık var. Fatura v.s yok. Kutusu, kulaklığı, fişi falan bir sıkıntı yok. Yarın bir pasaport kaydı yapalım bakalım. Gönderilen sim kart aktivasyon için mi acaba?

Yani önce bunu takacaz sonra kendi kartımızı. ???

Sizce, Apple Store'dan alinmis cihaz neden Rogers SIM ile gelsin?:)

Nasil olsa SimFree ise istediginiz SIM ile aktive yapabilirsiniz?:):)

Soyle sorabilirmiyim; Apple Store'dan alindigina eminmisiniz?

Umarim korktugum degildir. Rogers SIM, dolayisiyla Rogers locked:D

Eger satin aldiysan artik kaybedecek bir sey yok, tak SIM'i dene bakalim:)

Bol sans!!!

Telefon yanımda. Pasaport kaydı yok. Su an ona bakıyorum. İşlem nasıl yapılıyor bilmiyorum. Tam kilitlemekten çekiniyorum.

Pasaport kayıtsız denemelimiyim?

Önce rogers sonra turkcell'imi takmalıyım?

Apple Store dan alındığından emin değilim.

Ramon bütün neşemi kaçırdın :)

Edited by cordobez

Telefon yanımda. Pasaport kaydı yok. Su an ona bakıyorum. İşlem nasıl yapılıyor bilmiyorum. Tam kilitlemekten çekiniyorum. 90% aldım. Çamura yatma şansımda var. Arkadas sonuçta.

Pek degerli cordobez, peki sen ne yapmayi dusunuyorsun?:)

"tam kilitlemek" diye birsey yok. Kilitli ise kilitlidir.

Pasaport kaydi olmasada bir sure kullanirsin. Sonra kayit yaparsin. Sorun degil!!!!

Kaybedecek birsey yok, herhangi SIM tak ve aktive yap. Ister Turkcell ister Rogers ister JupiterTel....

Fark etmez, simkilit yoksa herhangi SIM ile iTunes'tan aktive yaparsin...:)

Umarim degildir:D

Telefon yanımda. Pasaport kaydı yok. Su an ona bakıyorum. İşlem nasıl yapılıyor bilmiyorum. Tam kilitlemekten çekiniyorum. 90% aldım. Çamura yatma şansımda var. Arkadas sonuçta.

Geçen Arabistan'dan gelen bir i4S'i aktive edememisler. Apple Store'den alinmis. İcinde bir sim kart vardi. Üşendim kendi sim kartımi takmaya, onu taktim. Telefonu açtım. Sonra Turkcell hat ile denedim ve sonuç olumlu. Bence içinden hat cıkması önemli değil. :)

 Think different.

Aktivasyon için wireless olması gerekir diye okumuştum. Aslı varmidir? Birde pasaport kaydı olmadan telefon kaç gün çalışır.

Aktivasyon icin wifi olmassa pc teli takip itunes uzerinden yapabilirsin 23 gn civar i calisir ortalama 80 tl ye kayit. Yapmanda yardimci olabilirim sana

Pasaport var Eyüp teşekkürler. Sıkıntı olursa donerim sana.

Bu durumda aktivasyon yapmadan telin simfree olup olmadıgını anlayamayacagiz sanırım. Su an kendi sim kartımı takarak deneme yapmam nafile bir cabamı olur?

Pasaport var Eyüp teşekkürler. Sıkıntı olursa donerim sana.

Bu durumda aktivasyon yapmadan telin simfree olup olmadıgını anlayamayacagiz sanırım. Su an kendi sim kartımı takarak deneme yapmam nafile bir cabamı olur?

Hayir neden nafile olsunki wifi bulamayinca itunes uzerinde etknlestrme yapabilirsin laptbn varmi yada bi usb wireless anladgm kadariyla modeminde wifi yok pcde hotspot yapip internetini wifi uzerinden dagitabiliriz