Jump to content

Numara taşıma işleminden sonra İphone açılmıyor. yardım!!

Rate this topic

Recommended Posts

Herkese merhaba. 3 gündür telefoncularda operatörlerde heba oldum ve sorunu çözemedim umarım birileri çıkar. sorun şu;

geveyli iphone 4 kullanıyorum. hattı turkcell de pasaport kaydı yaptırdık ve bütün numaralarda çalışır halde yaptırdım. 1 senedir sorunsuz bir şekilde telefonu kullandım ancak turcellden vodafona hattımı taşıttıktan sonra birtürlü çalışmadı. 112 bile aramıyor. şebeke gelmiyor.

bununla ilgili bütün varyasyonları denedim. kendi hattımı başka geveyli iphoneye taktım oldu. (hatta sorun yok) hatta başka hatları da kendi iphonum görüyor. sorun şu ki kendi hattımı kendi telefonum görmüyor. bu nasıl bir iştir anlamadım. bütün hatlar benim iphonemde çalışıyor, benim hattım diğer iphonelerde çalışıyor. benimki çalışmıyor.

ankaradaki operatörlerin genel müdürlüğünü aradım bir sorun gözükmediğini söylediler. sadece vodafonu arayıp hattımı güncelleme yapmamı istediler.

arkadaşlar kafayı yiyeceğim ben bu işten önerisi olan var mı?

önce micro sim aldım ancak gevey ile micro sim de kullanmak için uygun değil. yine bir taraflarından kesmek gerekiyor. onu da fazla kestiğim için gevey tanımadı. sonra ben de gidip normal bir sim kart aldım. güzelce kestim. dediğim gibi bu hat başka geveyli iphonede zaten çalışıyor.

orjinal micro simkart kullanırsanız garanti olur. bende gevey kullanıyorum üstünden ufak bi kısmını kesmeniz gerekiyor. tırnak makasıyla azcık kırparsanız geveye hem tam oturur hemde çalışacağını düşünüyorum cihazda sorun yok gibi.

sürekli tak çıkar yapmaktan geveyim de bozuldu. ağ ayarlarını sıfırlayarak tekrar deneyeceğim. en son olarak micro sim de denerim ancak ikisi de aynı anda alınmış iki telefon var ve ikisi de geveyli. benim hattım onda çalışıyorsa hatta micro sim ile ilgili bir sorun olduğunu düşünmüyorum. 2 telefonda da bu hat çalıştı. benimkinde çalışmıyor sadece.