Jump to content

Macbook pro sonunda elime ulaştı

Rate this topic

Recommended Posts

sonunda elime aldım bu macbook pro yu ama birkaç sorum var

Mac os x 10.6.7 kurulu ben bunu 10.6.8 e yükselttim türkçe yaması varmı bunun(Liona Çevirildi Sorun Çözüldü)

Eğer yoksa ben direk mac os x liona nerden yükseltebilirim ?(Yükselttim)

Bunda windows7 ve mac os var bide yedek 319 gb biryer var ben bu 319 gb yi nasıl mac os harddiskine aktarabilirim(çözdüm)

birde özellikler sekmesinin ss ini nasıl alacağım ?(command+shift+3=Tam Ekran & command+shift+4=seçili bölge &ommand+shift+4+space=seçilen pencere)

Özellikler:

iNtel Core i7 2.3 işlemci

500 GB Kingston Harddisk

AMD Radeon HD 6750M & iNtel HD Graphics 3000 Ekran Kartı

8Gb Bellek

Fiyat:

4200 TL (Bana Çok Ucuz Geldi)

Edited by isimsizioscu

Öncelikle Windows 7 de BootCamp Programı olacaktır ordan başlangıç diskini Mac Os Seçebilirsin.

2.Si yama ile uğraşacağına Mac Os X Program bölümünden Retail Sürümünü indir.

" Temiz Kurulum tavsiyemdir Mac i sıfır gibi kullanmaya başlayacaksın kim bilir aldığın adam ne programlar yükledi sildi.

"Retail i indirdikten sonra boş bir dvd ye yazdır nasıl yazdıracağın konu başlığında yazıyor.

Mac i alt tuşuna basılı aç azcık bekledikten sonra Machintos Hd ve birde Cd simgesi çıkacaktır Cd ye gir

Ardından Disk Utilities bölümünden Ana HDD yi Journalled seçeneğinde biçimlendir (Genelde Hitachi Marka oluyor :))

Ardından ana menuye girerek Mac Os u kur ve ayarlarını sıfırdan yap(Kullanıcı adı zart zurt)

Windows 7 Gidecektir Biçimlendirmeden sonra bütün hdd 500 Gb toplam alan haline gelecektir.

BootCamp yardımcısı ile tekrar windows 7 kurabilirsin sadece bir cd ye ve lisans anahtarına ihtiyacın var.(Kanımca şu anda kullandığında orjinal değil cracklidir :))

Öncelikle Windows 7 de BootCamp Programı olacaktır ordan başlangıç diskini Mac Os Seçebilirsin.

2.Si yama ile uğraşacağına Mac Os X Program bölümünden Retail Sürümünü indir.

" Temiz Kurulum tavsiyemdir Mac i sıfır gibi kullanmaya başlayacaksın kim bilir aldığın adam ne programlar yükledi sildi.

"Retail i indirdikten sonra boş bir dvd ye yazdır nasıl yazdıracağın konu başlığında yazıyor.

Mac i alt tuşuna basılı aç azcık bekledikten sonra Machintos Hd ve birde Cd simgesi çıkacaktır Cd ye gir

Ardından Disk Utilities bölümünden Ana HDD yi Journalled seçeneğinde biçimlendir (Genelde Hitachi Marka oluyor :))

Ardından ana menuye girerek Mac Os u kur ve ayarlarını sıfırdan yap(Kullanıcı adı zart zurt)

Windows 7 Gidecektir Biçimlendirmeden sonra bütün hdd 500 Gb toplam alan haline gelecektir.

BootCamp yardımcısı ile tekrar windows 7 kurabilirsin sadece bir cd ye ve lisans anahtarına ihtiyacın var.(Kanımca şu anda kullandığında orjinal değil cracklidir :))

teşekkürler tüm cevaplarınız için

bir sorum daha olacak acaba usb den kurulum yapabiliyomuyum macte

Yapılabiliyor.

8 GB lık bir USB Bellek ile rahatlıkla Mac OS X Lion veya Mountion Lion kurabilirsin ;)

Eğer mevcutsa adımlarını da anlatayım :)

yeni bir sorun çıktı şarj %98 ama baterry is charged diyor ve %100 olmuyor acaba nedeni nedir teşekkürler

bildiğim kadarıyla herkesde var bu sorun

mesela sabah %100 dü benim şarz fakat şuan %98 ve fişiden hiç çıkarmadım.

Ay 1 veya 2 ayda 1 şarzı tamamen bitirip birkaç saat boş bırakıp sonra şarza tak ve dolana kadar açma pili iyi geliyor :D :D

birde başlangıçta alt tuşuna basmassam direk win7 açılıyor nasıl yapacağım açılışta seçim ekranı gelmseini

hayırlı uğurlu olsun. özellikleri nedir tam olarak bi de ne kadara aldın cevaplarsan sevinirim. birde soruna cevap vereyim. başlangıçta alt tuşuna basmadan direk macos açılsın istiyosan elmadan -> sistem tercihleri -> başlangıç diski tıklayarak macos diskini seçersen ve yeniden başlatırsan istediğin olacaktır.

Mac te iken BoothCamp Yardımcısı ile Windows Sil demelisin (Diğer bölümde windows var ise), Fakat 2 ye ayrılmış fakat diğer bölüm boş ise, izlencelerden> Disk İzlencelerine gireceksin Ana dizinde Bölüntüler sekmesine geler alttaki +,- Seçenekleriyle bölüntü ekleyip silebilirsin :)

mac i açarken alt tuşana basılı olarak aç. recovery hd ile giriş yap. daha sonra disk izlencelerini gir. yapmak istediklerini bir de orda dene. ana disk e gir. bölüntüler sekmesine gir. silmek istediğin bölüntüye tıkladıkdan sonra eksi işaretine basarsan mac hd ye eklenmesi lazım diye düşünüyorum.

• Administrator
Arkadaşlar ben Macbook Pro'mun yanında bir mause alacaktım Macig Mause pahallı olduğu için MBP'ye logitech mause aldım ama bir yerde donuyor biraz bekletiyor ilerde tekrar doğuyor mause imleci.Touchpad de böyle bir sorun yok neden olabilir

Mause:

Wireless Mouse M185

mouse un cakma olmasindan olabilir mi ;) sence 4200 macbookpro ya veriyon az sabredip magicmouse alsaydinya ;)