Jump to content

5.0.1 jb li iphone 4 telefonumda şebeke sorunu

Rate this topic

Recommended Posts

İphone 4 5.0.1 jb telefonum var. Sorunsuz bir şekilde jb kullamak nasip olmadı.Telefonda kendiliğinden şebeke gidiyor.Servis yok diyor. Telefonu kapatıp açılınca düzeliyor. Pek program ve tweak yüklü değil telefonda. olanlar şunlar

1-air blue

2-activator

3-appstorelous

4-update hider

5-sbsetting

bunun yanında installoustan indirdiğim birkaç uygulama yüklü.

Aveanın son operatör güncellemesini yapmıştım.

jb kullanan arkadaşlar teknik anlamda birtakım sorunlar yaşıyorlar mı? yoksa tek sorun yaşayan ben miyim?

Edited by Azil

kesinlikle bende ayni sorunu yasiyorum fakat benim telefonum simkilitli. ultrasnow ile kullaniyorum. günde bir kac defa dediginiz sorun oluyor ve bazen acip kapatmakta fayda etmiyor, defalarca acip kapamam gerekiyor. 3G`yi kullanmak hak getire. 3G`yi actiktan cok kisa bir süre sonra yine "Servis Yok" uyarisini aliyorum. iphone 4 kadar cildirtan bir telefonum olmamisti hic.

benim telefonda simkilit yok. telefonu bırakıyorum bi yere 2 saat kalıyor orda mesela alıyorum bakıyorum şebeke yok. araayanlar ulaşamamış,endişelenler, mesajlar gelmiyor doğal olarak servis olmayınca :S nasıl bi jb anlamadım bu

Kötü bi durum gercektente. bende 3s'in kapanmamasına dikkat ediyorum.. kapanırsa acılmıyor ancak justboot ile acılıyor. Oda herzaman pc'mi yanımda gezdircek halim yok. 4.3.3 versiyondada aynı hataları alıyormusunuz. illa 5.0.1 gecmek zorunda değilsiniz. Sorun cözülenene kadar eski sürümü kullanmanın faydası var.

hocam şebeke varken full çekiyor avea. ama anlamsız bir şekilde kafasına göre bakıyorum servis yok diyor.kapatıp açınca düzeliyor.sıkıldım.en ihtiyaç duyduğum anda böyle bir şey yapar diye korkuyorum.iphone zaten hemen kapanıp açılan bir cihaz değil.belki benimki iphone 4 olduğu için yapıyordur ya da bilmiyorum işte :S

• 1 month later...

iPhone 4 bilindigi uzere anten sorunu olan bir cihaz ye yer sinyallerin cok dustugu hatta servis yok yazdigi biliniyor fakat hemen kendine geri geliyor. JB li cihazlarda ise bu sinyaller zayifladigi ve servis yok yazisi belirdigi anda telefonun tekrar cekmesi icin kapatip acilmasi gerekiyor. Ben bunun sebebinin ultrasnow la unlock yapmis olmam oldugunu saniyordum. Fakat goruyoruz ki FU cihazlarda JB'den sonra ayni sorunu yasiyor. Bunun bir cozumu var midir acaba merak ediyorum dogrusu.

Seninkide sim kilitli cihaz iste dostum. Ben gevey kullanmiyorum cydia dan ultrasnow yukledim oyle kullaniyorum. Gunde en az 5 kere "servis yok" uyarisi aliyorum. 3G hic kullanamiyorum. Actiktan cok kisa bir sure sonra yine hat gidiyor. Biktim vallahi de billahi de :))