Jump to content

MacMini Mid2011 format atmak ?

Rate this topic

pc_kopatim

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar. Başlıkta da gördüğünüz gibi Mac Mini ye format atıp temiz bir Lion 10.7.3 kurmak istiyorum. Ancak bildiğiniz gibi yeni nesil minilerde dvd-rom yok ve bende de usb dvd-rom yok. Şimdi elimdekiler şöyle;

- Mac Mini Middle 2011

- Mac AppStore dan indirdiğim tek dosya halindeki OSX Lion 10.7.3

- 4Gb 8Gb USB Flash

- 1 Tb ve 1,5 Tb Harici HDD

Yapmak istediğim ise;

Hiçbir dosyanın yedeğini almadan temiz bir format gerçekleştirmek.

Yardımlarınız için teşekkürler...

Şu an sisteminde Lion kurulu ise hiç bir şeye ihtiyacın yok dosyalarım kalmasın yedek de almıyorum diyorsun, alt basılı tutarak aç Recover HD gel Disk Uti. Güzel bir Format la Ardından Ana menuden online Lion kur seçeneğine tıklarsan temiz kurulum olarak iner ve mac e kurulur.

He şu anda lion kurulu değil ise FlasH Disk e Mounth Ettikten sonra aynı şekilde Recovery Hd yerine Flash Disk e girio uygulayacaksın.,

Anladığım kadarıyla cevap verdim yanlışım var ise affola :)

Şu an sisteminde Lion kurulu ise hiç bir şeye ihtiyacın yok dosyalarım kalmasın yedek de almıyorum diyorsun, alt basılı tutarak aç Recover HD gel Disk Uti. Güzel bir Format la Ardından Ana menuden online Lion kur seçeneğine tıklarsan temiz kurulum olarak iner ve mac e kurulur.

He şu anda lion kurulu değil ise FlasH Disk e Mounth Ettikten sonra aynı şekilde Recovery Hd yerine Flash Disk e girio uygulayacaksın.,

Anladığım kadarıyla cevap verdim yanlışım var ise affola :)

Aklımdaki sorunun büyük kısmına cevap verdin teşekkürler. Ancak elimdeki mevcut Mac AppStore dan indirilmiş Lion 10.7.3 (tek kurulum dosyası şeklinde) dosyasını flash diske nasıl mount edeceğim. Direk flash diske kopyalasam olur mu? Nasıl yapacağım ?

Teşekkürler...

AppStore dan indirdiğiniz lion paketine sağ tıklayın. "paket icerigini göster" e basın ve buradaki "contents/SharedSupport" klasörünü acın. InstallESD.dmg dosyası kurulum diskinin imajıdır.

Flash diski takip disk izlencesini acın. Bölümlemeyi guid olarak seçip tek boluntu olarak ayarlayın. Dha sonra InstallESD.dmg dosyasını USB diske restore edin ve bu disk ile kurulum yapın.

Sent from my iPhone using Forum Runner

AppStore dan indirdiğiniz lion paketine sağ tıklayın. "paket icerigini göster" e basın ve buradaki "contents/SharedSupport" klasörünü acın. InstallESD.dmg dosyası kurulum diskinin imajıdır.

Flash diski takip disk izlencesini acın. Bölümlemeyi guid olarak seçip tek boluntu olarak ayarlayın. Dha sonra InstallESD.dmg dosyasını USB diske restore edin ve bu disk ile kurulum yapın.

Sent from my iPhone using Forum Runner

Hay Allah razı olsun hemşerim :) GUID olarak 1 parça bölüntüledim ve şu anda kaynak olara InstallESD.dmg dosyasını, hedef olarak da 8 Gb lık flash disk i gösterdim ve Geri Yükle ye tıkladım. İşlem bittikten sonra sanırım yükleme diskim (flash disk) hazır olacak. Tekrar teşekkürler...