Jump to content

600 Bin Mac Tehlikede!..

Rate this topic


abdeg33

Recommended Posts

Bazi sitelerde Macler icin virüs uyarisi veriliyordu. Yabanci forumlarda ve antivirüs sitelerinde ilgili haberlere baktim, ayni uyarilar mevcuttu. Paylasmakta fayda gördüm. Haber asagidaki sekilde:

En büyük özelliği olarak gösterilen virüssüzlük özelliği Mac için tarih mi oluyor ? 600 bin Mac’in tehlikede olduğu belirtiliyor. Detaylar haberimizde.

Mac ünvanını kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya. Rus antivirüs firması olan Dr. Web’in bildirdiğine göre tüm dünya genelindeki 600bin adet Mac tehlike içinde. Flashback isimli bir virüs tarafından hedef alınan Mac bilgisayarların aldıkları bu virüsün aynı zamanda tehlikeli olabileceği de belirtildi.

Öncelikle firmanın 550bin olarak açıkladığı virüslü Mac sayısı ardından 600Bin olarak belirtildi. Çoğunluklu olarak Amerika ve Kanada’da bulunan virüslü Mac’lerin büyük tehlike oluşturacağı belirtilirken, ülkemizdeki virüslü Mac’lerin durumu ise %0.1 olarak belirtimiş. F-Secure ise bu virüsten nasıl kurtulacağınızı belirtmiş ve paylaşmış durumda !

Ben F-Secure`de virüsle ilgili detaylara baktim ve kendi macbook pro`mda test ettim. Uyarida bulunduklari sekilde "Flashback" skype dizini icerisinde cikti. Bitdefender ile temizledim ama moralimi de bozdu dogrusu :mad:

Link to comment
Share on other sites

Biz demiyormuyduk "Her sistemin bir açığı vardır." diye. Kapatılmazmı kapatılır. :) Kendinizi üzmeye gerek yok arkadaşlar...

Think different.

Unix tabanlı işletim sistemleri için yazılan virüslerin %99'u bizim iznimizi alamazsa birşey yapamaz yaparsada sistem dosyalarını değiştiremez

Link to comment
Share on other sites

Kimse uğraşmaz bizim sistemlerimizle.Uğraşamaz da zaten.

Ola ki öyle birşey oldu.

Apple hemen bir üst sisteme geçiş yapar.

Kim uğraşacak yeni bir sisteme yeni virüs yazmaya insana bıkkınlık gelir.

Rahat olun arkadaşlar...

Link to comment
Share on other sites

peki arkadaslar asil konu biz bu virusun bize bulasip bulasmadigini nasil anliycaz anladigim kadariyla abdeg33 arkadasimiza bulasmiz bizdede olup olmaigini nerden bilicez??

https://github.com/downloads/jils/FlashbackChecker/FlashbackChecker.1.0.zip

Linkteki aracı kuklllanarak kontrol edebilirsiniz. Uygulama içerisinde verilen link ile de virüs bulaşmış ise temizleme yonergesinin olduğu sayfaya gidebilirsiniz.

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.