Jump to content

iTunes 5 Adet Yetkiyi Sıfırlamak

Rate this topic

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar.. Tüm iPhone kullanıcıların bildiği gibi Applenin iTunes Üzerinden Uygulama Yönetimi ve Senkronizasyonunu yapmamız için bize tanıdığı maximum 5 adet "Bu Bilgisayari Yetkilendir" hakkı veriyor.Ben bugün itibariyle başka bir pc de 4. hakkımı Kullandım telaşa kapıldım hemen işimi gücümü bırakıp araştırmaya başladım.. Velakin çok sevindirici bilgilere ulaştım ve Yetkimi Sıfırladım bu önemli bilgiyi sizlerle paylaşmak istedim belki benim gibi yetkisi sınırda olan arkadaşlarımız olabilir umarım işinizi görür..(schlaflos)

"5 farklı bilgisayarda Apple Kimliğimiz ile yetkilendirme yaptık, fakat hiçbirinden yetkiyi kaldırmadan tüm bilgisayarları formatladık. Bu durumda başka bir bilgisayarı yetkilendiremeyiz. Formatlandıkları için de yetkileri tek tek kaldırma imkanımız yok. Peki bu durumda ne yapacağız?

Bunun için Herhangi bir iTunes’tan Apple Kimliğimiz ile giriş yapıp, önce Mağaza (Store) menüsünden “Hesabımı Görüntüle” (View My Account) seçeneğine tıklıyoruz.Ardından karşımıza “Hesap Bilgileri” ekranı çıkıyor. Bu ekranın üst kısmında da aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi “Bilgisayar Yetkileri” ile ilgili bir bölüm yer alıyor. Bu bölümdeki “Tümünün Yetkisini Kaldır” seçeneğini kullanarak, daha önce yetkilendirdiğimiz tüm bilgisayarların yetkilerini bir seferde kaldırabiliyoruz.Böylelikle sıfırdan yeni bilgisayar yetkilendirme hakkımız doğuyor.

Not: Tabii bu işleme yılda sadece bir kez hakkımız olduğunu ve Bilgisayarınızı formatlamadan önce yetkinizi kaldırmayı unutmayalım.." (Alıntıdır)

Ben de bu konu hakkında bilgilendirmek için konu açacaktım tam da :) teşekkürler hocam bilgi için. :)

Rica ederim ne demek.. Açıkçası böyle bir konu paylaşmak aklımda yoktu takii sınıra yaklaşıncaya kadar:) inanırmısın çogu sitede bu konuyla ilgi pek fazla bilgi paylaşılmamış umarım buradaki arkadaşların işine yarayan bilgi olur..saygılar

Yılda bir kereydi. Ancak cogu yerde okuduğuma göre sınırlandırma iyice sınırlandırılmış:) yani 5 bilgisayarın yanında 10 cihaz sınırlandırması da getirilmiş. Ve yetki sifirlama 3 aya indirilmiş. Ancak benim hesapta suanlik hiçbir sıkıntı yok. Kendi bilgisayarlarımdan 5 yetkilendirmeyi de doldurdum. Hesabı paylaştığım yaklaşık 20 kisi var. Hepsi cihazdan giriyor. Bir sıkıntı olmadı şimdilik. Ve 2 yıla yaklaşan ve 1 yıldır yetkilendirmesi dolu olan ana hesabımı daha hiç sifirlamadim:)

Peki sifirlama yaptıktan sonra satın alınanlar da silinir mi?

Yılda bir kereydi. Ancak cogu yerde okuduğuma göre sınırlandırma iyice sınırlandırılmış:) yani 5 bilgisayarın yanında 10 cihaz sınırlandırması da getirilmiş. Ve yetki sifirlama 3 aya indirilmiş. Ancak benim hesapta suanlik hiçbir sıkıntı yok. Kendi bilgisayarlarımdan 5 yetkilendirmeyi de doldurdum. Hesabı paylaştığım yaklaşık 20 kisi var. Hepsi cihazdan giriyor. Bir sıkıntı olmadı şimdilik. Ve 2 yıla yaklaşan ve 1 yıldır yetkilendirmesi dolu olan ana hesabımı daha hiç sifirlamadim:)

Peki sifirlama yaptıktan sonra satın alınanlar da silinir mi?

Hocam bu yazdıklarınızdan benimde bilgim yoktu teşekkürler, sizin hesabınız baya sağlammış:) yaklaşık 20 kişi kullanmasına rağmen yetkinizin devam etmesi çok enterasan..acaba hesabınıızı kullanan kişiler bilg. yetkisi yapmadılarmı diye düşünüyorum ama yetkilendirme illaki gerekiyor. Sormuş olduğunuz soruya gelince; ben yetkimi sıfırladıktan sonra eşzamanla yaptım satın aldıgım uygulamalar silinmedi simdilik bi sıkıntı yok..

Önemli Not: Arkadaşlar yetkiniz 1 yada 4 ise 5 olana kadar sakın sıfırlamayın çünkü 1 iken sıfırlandığınızda 4 hakkınız boşa gidecektir...

Saygılar

Hocam bu yazdıklarınızdan benimde bilgim yoktu teşekkürler, sizin hesabınız baya sağlammış:) yaklaşık 20 kişi kullanmasına rağmen yetkinizin devam etmesi çok enterasan..acaba hesabınıızı kullanan kişiler bilg. yetkisi yapmadılarmı diye düşünüyorum ama yetkilendirme illaki gerekiyor. Sormuş olduğunuz soruya gelince; ben yetkimi sıfırladıktan sonra eşzamanla yaptım satın aldıgım uygulamalar silinmedi simdilik bi sıkıntı yok..

Önemli Not: Arkadaşlar yetkiniz 1 yada 4 ise 5 olana kadar sakın sıfırlamayın çünkü 1 iken sıfırlandığınızda 4 hakkınız boşa gidecektir...

Saygılar

iGO Primo Turkey için vermiştim. Kimileri hala kullanıyor. Ancak dediğim gibi bilgisayar yetkilendirmelerini ben kendim doldurdum. Onlar sadece cihazdan giriyorlar:)

Bende ilk iphoneyi aldığım gün arkadasımın ücretsiz hesabından uygulama indirmiştim sonra acemilik işte işyerindeki pc'ye uygulamaları eşzamanla yaptıgımda o uygulamalar kayboldu tekrar yüklemek istediğimde arkadasım parolayı degiştirdiği için yükleyemedim geri arayıp şifre istemektense kendime ücretsiz üyelik edindikten sonra aynı uygulamaları yükledim böyle bi küçük sorun yaşamıştım.. :)

• 2 months later...

ön izlemeyi tekrar ekleyebilir misin ben o kısmı buldum ama sıfırlamak için nereye tıklayacağım onu bulamadım. En altta indirme ve satın alma bilgilerini sıfırla diyor burası mı_?

Çok tesekurler hocam restore yapmaktan kurtulacam galiba tekrar dan tşk herkese mukemmel bi site

Rica ederiz kardeşim yardımcı olabildiysek ne mutlu.. Aynen katılıyorum iphoneyardım.net bir numara ;)

deneme amaçlı yaptım tabi geçen sene kaldırmıştım acaba kaldıracak mı diye baktım ama bana 17 eylülü bekle diyor :D

:) bende geçen gün deneyecektim tırsdım :D nolur nolmaz kitlenir diye elim varmadı demekki öyle diyormuş :)

İlle de Tapatalk!

Birsey daha sormak istiyorum.

Suan kullandığım pcde kurulu olan itunesda hiçbir uygulamam yok. Eskiden almış olduklarımı bu pcdeki itunesa nasıl indirebilirim.

Eskiden satın aldığınız tüm uygulamalar telefonunuzda mevcutsa eğer,şuanki kullandığız pc'deki itunes'a sync yaparak yükleyebilirsiniz veya başka bir bilgisayardaki itunes'da ise belgerim/müziğim/itunes icinde uygulamalarınızın ipa'larını kopyalayıp şuanki pc'nize aynı yolu izleyerek içine atıp telefonunuza sync yapabilirsiniz..

İlle de Tapatalk!

• 3 months later...
Ya bu yılda 1 kez olayı yalan ya :D Ben geçen 5 yetkiyi sıfırladım. Sonra birdaha doldu gene sıfırladım :D

Sana kıyak geçmişlerdir :) 5 yetkiyi sıfırlayıp doldurduktan sonra tekrar sıfırlamak istediğimizde şu tarihe kadar beklemeniz gerekiyor diye uyarı çıkıyor yoksa siz başka bir hesapmı sıfırladınız anlamadım ki :)

Bilgi sahibi olmadan,

Fikir sahibi olmayalım!..

Sana kıyak geçmişlerdir :) 5 yetkiyi sıfırlayıp doldurduktan sonra tekrar sıfırlamak istediğimizde şu tarihe kadar beklemeniz gerekiyor diye uyarı çıkıyor yoksa siz başka bir hesapmı sıfırladınız anlamadım ki :)

Bilgi sahibi olmadan,

Yok aynı hesabı :D Ama herhalde tek seferlik kıyak. Şu anda sıfırlanmıyor.

Yok aynı hesabı :D Ama herhalde tek seferlik kıyak. Şu anda sıfırlanmıyor.

Tamam işte her kullanıcıya 1 yıl için tek seferlik kıyak var :) ama 2. Sıfırlama için belirli tarihe kadar beklemek lazım ;)

Bilgi sahibi olmadan,

• Belmaci changed the title to iTunes 5 Adet Yetkiyi Sıfırlamak