Jump to content
Sign in to follow this  
HakanKurban

iTUNES HATALARI ve ÇÖZÜM YOLLARI

Rate this topic

Recommended Posts

ARKADAŞLAR KENDİ BİLGİM DOĞRULTUSUNDA İTUNES HATALARINI VE HATA GİDERME YÖNTEMLERİNİ YAZMAYA ÇALIŞTIM ARAŞTIRMA YAPTIĞIMDA İTUNES HATALARI HAKKINDA HEP AYNI YÖNTEMLER YAZILMIŞ AÇIKLAYICI OLMAMIŞ FAYDALANAN OLABİLİR DİYEREK KONUYU AÇTIM

HATA KODU -3194 : bu hatanın bilinen iki sebebi vardır birincisi host dosyasının düzenlenmemiş olmasıdır.ikinci sebebi ise shsh kaydımızın olmadığı bir versiyonu telefona yüklemeye çalışmaktır.

HATA KODU- 20 : genelde bu hata telefonun dfu moda alınamadığı durumlarda alınır telefon dfu modda gibi gözükür ama dfu moda girmemiştir dfu moda alın

HATA KODU -29 :bu hata da donanım hatasıdır genelde batarya arızasındankaynaklanır bataryayı değiştirip deneyin.

HATA KODU - 28 : bu hata da donasnım hatası dır anakart ile bataryayı ayırın yaklaşık bir saat bekledikten sonra cihazı toplayıp restoreyi tekra deneyin olmazsa yeni ve tam dolu batarya ile deneyin.

HATA KODU -1015 : genelde versiyon düşümlerrinde bu hatayı verir versiyon yüklenmiş olur hatayı aldıktan sonra telefon recovery modda kalır .umbrella,ireb,fixrecovery,recboot,redsnow araçları ile recovery moddan çıkış yapabilirsiniz

HATA KODU - 1 : bu hatayı en son sürümü yüklemeye çalıştığınızda alırsanız telefonda sorun var demektir son sürümün dışındaki versiyonları yüklerken alırsanız versiyon yüklenmiş olur cihaz recovery modda kalır.umbrella,ireb,fixrecovery,recboot,redsnow araçları ile recovery moddan çıkış yapabilirsiniz

HATA KODU -1002 : bu hata genellikle bilgileri uçmuş telefonların restore işlemi sırasında verir restorenin bitmesine çok az kala restore takılı kalır bu hatayı verir telefon recovery modda kalır telefon restore edilmiş olur fakat bilgiler geri gelmemiştir.

HATA KODU - 23 : bu hata genellikle donasnım hatasıdır telefonun genelde anakartında arıza var demektir

HATA KODU - 21 : bu hata genellikle usb portlarından yada pc den verir başka usb portunda olmazsa başka pc de restore denenir aynı hata alınırsa donanım hatasıdır.

HATA KODU -11 : bu hatada itunes sürümünün güncel olmamasından windows sisteminin güncel olmamasından yada saat tarih ayarlarının yanlış olmasından alınır .pc yi restart yapıp restoreyi tekrar deneyin.

HATA KODU -1600 : bu hata telefonun dfu moda alınamadığını belirtir.

HATA KODU -1601 : bu hatada telefon restore edilirken yükleme işelmi başlatamaz ise donanım hatasıdır başka pc de denenip aynı hata sürekli alınırsa donanım sorunu olduğu kesinleşir.

HATA KODU -40 : bu hata da pc nin güvenliği ile alakalı olabilir yada zaman ayarlarıyla bunlar ayarlı ise donanımda aramak lazım hatayı

HATA KODU - 6 : bu ha donanım hatasıdır restorenin bitmesine yakın bu hatayı verir telefon dfu moda girer çözümü anakartı başka kasanın içinde denemek olmazsa anakartta arıza aramak

NOT-1 : bu yazdığım hata ve nedenleri değişiklilik gösterebilir genelde alınan hata kodları ve nedenleri böyledir

NOT-2 : herhangi bir hata sürekli hata düzeltmeleri yapıldığı halde sürekli alınıyorsa donanım sorunu vardır o cihazda

NOT -3 : farklı hatalar alıpta hataları aşamazsanız hata kodlarını konunun altına yazın yardımcı olmaya çalışalım

iTunes 11222 Hatası, Çözemiyorum.

Merhaba,

2 günden beri iTunes store a giremiyorum

Kaldırıp kurdum

Registry cleaner ile tarattım olmuyor.

1 hafta oldu. Bilgisayarı geri yükledim eski iTunes u kullanıyorum.

1 hafta oldu. Bilgisayarı geri yükledim eski iTunes u kullanıyorum.

Dostum bu hatanın sebebi ağırlıkta iTunes versiyon yükseltmeleri sırasında, eski versiyona ayit bazı bilgilerin silinmeyip bozuk şekilde bilgisayarda kalması, ve iTunesa bağlanırken bunların araya girip parazit yapması.

Bu durumda kontrol panelinden program ekle kaldırdan iTunes üzerine gelip ya tekrar kurmayı yada onarmayı deneyebilirsin.

Ayrıca bazı site yada programlar giriş sırasında kayıt bilgileri ister ve bu kayıt bilgilerini pc yada windows kayda alır, tekrar girerken kullanamk için, bunlarda bozulmuş olabilir.

Bunları temizlemek için ingilizcesi registry cleaner olan programlar var, bunları kullanarak artık kalan bilgileri temizleyip tekrar giriş deneyebilirsin.

Özetle: iTunes kaldır, tüm arta kalan bilgilerini sil ve tekrar yükle, yada iTunesu onar.

Guest Silinmiş Üye

Sabit olması gereken bir konu olmuş bence.

Dostum bu hatanın sebebi ağırlıkta iTunes versiyon yükseltmeleri sırasında, eski versiyona ayit bazı bilgilerin silinmeyip bozuk şekilde bilgisayarda kalması, ve iTunesa bağlanırken bunların araya girip parazit yapması.

Bu durumda kontrol panelinden program ekle kaldırdan iTunes üzerine gelip ya tekrar kurmayı yada onarmayı deneyebilirsin.

Ayrıca bazı site yada programlar giriş sırasında kayıt bilgileri ister ve bu kayıt bilgilerini pc yada windows kayda alır, tekrar girerken kullanamk için, bunlarda bozulmuş olabilir.

Bunları temizlemek için ingilizcesi registry cleaner olan programlar var, bunları kullanarak artık kalan bilgileri temizleyip tekrar giriş deneyebilirsin.

Özetle: iTunes kaldır, tüm arta kalan bilgilerini sil ve tekrar yükle, yada iTunesu onar.

Mesajda belirttiğim gibi, iTunes u kaldırdım Registry cleaner ile temizledim, tekrar kurdum, onardım. Hiçbiri çare olmadı

Guest Silinmiş Üye

önce itunes'i kaldır combofix'i çalıştır, combofix gerekli işlemleri yapıcak bilgisayar baştan başlayacak ve itunes'i tekrar kur,

combofix kullanmadan önce herhangi bir çesit korunma yazılımı kullanıyorsan durdur, combofix yedek almak isteyecek kesinlikle al, çünkü bazı bilgisayarlar aşırı derecede diğer yazılımlardan etkilenmiş oluyor, combofix de temizlik yaptıktan sonra çoğu şey bozuluyor başıma sadece bir kere geldi, combofix'i herşey için kullandım ben yani 100 defa kullandıysam 1 defa geldi başıma, ayrıca combofix recovery bölümü kurmak isteyecek kesinlikle kur microsoftun sitesinden bir patch indirecek bunun için, combofix hastasıyım düzeltemediği birşey görmedim, tavsiye ederim.

buradan indir kendi sitesi:

http://www.bleepingcomputer.com/combofix/how-to-use-combofix

bu 1600 u nasıl cozecegım... 50 kere dfu ya aldım aynı hatayı verıyo... sorun nedır acaba ?

bu 1600 u nasıl cozecegım... 50 kere dfu ya aldım aynı hatayı verıyo... sorun nedır acaba ?

İreb ile dfu moda alabilirsin

İreb ile dfu moda alabilirsin

Abi 3 programın hepsini denedim.. Bitince sucesfull falan yaziyo otomatik i tunesi acıyor oldu diye.. İ tunes uyarı veriyo kurtarma modunda iPhone bulundu diye shift restore yapıyorum.. Bb korumalı cfw yüklüyorum ama biraz bekledikten sonra tak 1600 sorun iste.. Anlamadım hala ya

1002 sorunum var tiny umbrella iphone u görmüyor, ifunbox görmüyor sadece itunes görüyor

ekranda itunes a bağlayın resmi var, 4.1 firmware dosyasını indirmiştim 4.0 yüklüydü, imei falan gitmişti, 4.1 deneyeyim derken malum 1002 alıyorum, ne yapabilirim

ekleme:

redsnow ile şuanda ipad basebandı attırıyorum (please be patient yazıyor)

bekliyoruz bakalım

Selam, İphone 4 4.2.1 yüklü sim kilitli telefon açılıp kapanmaya başlamıştı. Shsh kaydım yok. İfath ten kayıt almaya çalıştım oldumu bilmiyorum. Birkaç Custom Fw yüklemeye çalıştım tam yapmadı İ-Tunes tel. kablo işaretinde kaldı. Biraz daha uğraştım ekran tüm gitti. İ-Tunesten Fw yüklerken ya 26 yada 37 hatası alıyorum. Telefona ne şekilde düzgün bir Fw yükleyebilirim. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Ayrıca 26 ve 37 hatası ne anlama geliyor bir türlü bulamadım.

26 ve 37 hatası anakarttaki arızadan dolayı verir eğer sürekli o hataları alıyorsan tamiri zordur 37 hatasının başka pc de dene aynı hataları verecekmi kontrol et.

Arkadaşlar bende 3194 hatası alıyorum host dosyasını düzenledm olmadı itune i kaldırdm tekrar yükledim olmadı.. .shs kayıtlarım da war mesela 4.3.5 kaydıma geri dönmek istiyorum ama bu hatayı veriyor. şuan ios 6 yüklü bunda da cydia yokmuş şimdilik yardım eder misiniz lütfen ??

Yanlış bilmiorsam ios 6 dan şuan için dönüş yok, ama senin cihaz profilindeki gibi 3G ise ozaman başka, ihtimal olabilir.

Arkadaşlar bende 3194 hatası alıyorum host dosyasını düzenledm olmadı itune i kaldırdm tekrar yükledim olmadı.. .shs kayıtlarım da war mesela 4.3.5 kaydıma geri dönmek istiyorum ama bu hatayı veriyor. şuan ios 6 yüklü bunda da cydia yokmuş şimdilik yardım eder misiniz lütfen ??

Shsh imzalı ipsw oluşturarak dönüş yapabilirsiniz iPhone genel be jaibreak unlock bölümünde iki ayrı dönüş yolu mevcut Ordan bakarak dönüş yapabilirsiniz

Tapatalk...

21 ve 9 hatası alıyorum ve sürekli loopa girip kablo işareti çıkıyor. servis çözümü yok diyor değişmesi lazımmış. Farklı bir önerisi olan var mı ? 4s abd unlock cihaz. Bir de cihazı türkiyeden almıştım faturası olmadan ABD de garanti kapmsanında değişime girer mi ?

Edited by epikuros

elimde yurt disi 3gs var.ios 4.1 kurulu baseband 05.13.04,ben 5.1.1 yapmak istiyorum ilk once custom fw yaptim 5.1.1 i ondan sonra itunes da guncelle dedim ama hata aliyorum.basebandi degistirebilir miyim ?