Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
holyland

Downgrade Yaptıktan Sonra Yedeği geri Yüklemek Artık Mümkündür :)

Rate this topic

Recommended Posts

Merhaba Arkadaşlar,

Ben bu ayın başında jailbrakli iPhone'ume restore atmak zorunda kaldım, allahtan SHSH kaydımı saklamışımdır ve sevenerek başarılı bir şekilde Downgrade yapabildim..AMA!!

Geldik Yedeği geri yüklemeye :confused:.. iCloud'den olsun iTunesden olsun eski versiyona yedeği geri yükleyemedim ve bunu çözmek çok uğraştım bu forumda olsun ve diğer forumlarda bir çok başlıkta sordum araştırdım ama olmadı ve artık 5.1.1 therated Jailbrak kullanmaya karar verdim, ve yaklaşık iki haftadır kullanıyorum ama malesef yaşadığım sorunlardan dolayı defalarca restore attım yeniden jb yaptım :mad: ...

Yöntem şöyledir:

1- Önce 5.0.1'e Downgrade yaptım...

2- Daha sonra sırasıyla buraya gidiyoruz: C:\Users\username\AppData\Roaming\Apple Computer\MobileSync\Backup\

burada ise yedeğinizi bulacaksınız ve her alınan yedeğin karşısında alındığı tarih ve saat yazılmaktadır...

632z9.gif

3- Geri yüklemek istediğimiz yedek dosyasını açıyoruz ve dosyanın en sonunda info.plist diye bir dosya bulacağız...

63306.gif

4- işte bize lazım olan dosya budur, ona fare ile sağ tıklayıp text editor ile düzenliyoruz (bu işlemler için ben genelde notpad++ kullanıyorum google'de onu arayabilirsiniz çok kullanışlı bir editor)....

5- Dosyayı açtıktan sonra içinde arama yapıyoruz ve kullandığımız iOS versiyonunu arıyoruz örnek olarak yedek alındığında alınan iOS versiyonu 5.1.1 ise info.plist dosyanın içerisinde ( 5.1.1 )'i buluyoruz ve onu Downgrade yaptığımız iOS versiyonu ile değiştiriyoruz örnek olarak 5.0.1'e çeviriyoruz.....

63317.gif

6- Son olarak iTunes açık ise onu kapatıp yeniden açıyoruz ve Yedekten Geri Yükle diyoruz...

Artık itunes yedeğimizi geri yüklemeye başlar ve güle güle kullanın.... :cool:

İYİ GÜNLERLERDE KULLANIN

Edited by NFS
  • Like 2

Bak bu güzel...teşekkürler :D

Asıl ben teşşekkürederim, Bu forum bana çok faydası oldu, ve genel olarak forumlarda başlık açmak benim alışkanlığım değildir, ama o kadar güzel ve kaliteli forum yapılmıştır ki paylaşmamak mümkün değildi....saol herkese

Valla bence harika bir paylaşım olmuş ellerine saglık

:D bunu daha önce açmıştım ben

http://www.iphoneyardim.net/iphone_genel/51900-5_1_surumunu_5_0_1_dusurdukten_sonra_backupu_geri_yukleyebilme_garanti.html

Ayrıca iToolstan iTunes back up'ı secerek iTunes backup dosyalarını yükleyebiliyorsunuz

kusura bakma arkadaş. sen de anlatmissin ayni yontemi. sadece sonunda ufak fark var. sen info dosyasini degistiriyorsun bense icini duzeltiyorum. senin de ellerine saglik. keske iki hafta once aradigimda senin paylasimini bulsaydim bosuna iki hafta uykusuz kalmazdim ;)

ellerine saglik.

kusura bakma arkadaş. sen de anlatmissin ayni yontemi. sadece sonunda ufak fark var. sen info dosyasini degistiriyorsun bense icini duzeltiyorum. senin de ellerine saglik. keske iki hafta once aradigimda senin paylasimini bulsaydim bosuna iki hafta uykusuz kalmazdim ;)

ellerine saglik.

ahaha aynen öyle :)

aradıgında bulamazsın zaten böyle şeyleri.

neyse arayanlar için en azından 2 seçenek oldu. beni bulamayanlar sana, seni bulamayanlar bana gelecek :)

ama işte aslında herkezin bilipte konu açmadıgı bi yöntem daha var. o da itools ile oluyor. itunes backup dosyasını seçerek.

itools varken yedek sikinisi cekilmez diye biliyorum :)

itools varken yedek sikinisi cekilmez diye biliyorum :)

hemde ne yedek ipanin icine gomuyo mubarek itunesle sadece restore ediyom gerisini itools halledeyiyor sorunsuz eksiksiz

Merhaba Arkadaşlar,

Ben bu ayın başında jailbrakli iPhone'ume restore atmak zorunda kaldım, allahtan SHSH kaydımı saklamışımdır ve sevenerek başarılı bir şekilde Downgrade yapabildim..AMA!!

Geldik Yedeği geri yüklemeye :confused:.. iCloud'den olsun iTunesden olsun eski versiyona yedeği geri yükleyemedim ve bunu çözmek çok uğraştım bu forumda olsun ve diğer forumlarda bir çok başlıkta sordum araştırdım ama olmadı ve artık 5.1.1 therated Jailbrak kullanmaya karar verdim, ve yaklaşık iki haftadır kullanıyorum ama malesef yaşadığım sorunlardan dolayı defalarca restore attım yeniden jb yaptım :mad: ...

Yöntem şöyledir:

1- Önce 5.0.1'e Downgrade yaptım...

2- Daha sonra sırasıyla buraya gidiyoruz: C:\Users\username\AppData\Roaming\Apple Computer\MobileSync\Backup\

burada ise yedeğinizi bulacaksınız ve her alınan yedeğin karşısında alındığı tarih ve saat yazılmaktadır...

632z9.gif

3- Geri yüklemek istediğimiz yedek dosyasını açıyoruz ve dosyanın en sonunda info.plist diye bir dosya bulacağız...

63306.gif

4- işte bize lazım olan dosya budur, ona fare ile sağ tıklayıp text editor ile düzenliyoruz (bu işlemler için ben genelde notpad++ kullanıyorum google'de onu arayabilirsiniz çok kullanışlı bir editor)....

5- Dosyayı açtıktan sonra içinde arama yapıyoruz ve kullandığımız iOS versiyonunu arıyoruz örnek olarak yedek alındığında alınan iOS versiyonu 5.1.1 ise info.plist dosyanın içerisinde ( 5.1.1 )'i buluyoruz ve onu Downgrade yaptığımız iOS versiyonu ile değiştiriyoruz örnek olarak 5.0.1'e çeviriyoruz.....

63317.gif

6- Son olarak iTunes açık ise onu kapatıp yeniden açıyoruz ve Yedekten Geri Yükle diyoruz...

Artık itunes yedeğimizi geri yüklemeye başlar ve güle güle kullanın.... :cool:

İYİ GÜNLERLERDE KULLANIN

Tuttuğun altın olsun. Bu kadar diyebilirim sadece...

ben 6.0.1 den 5.1.1 e döndüm işlemleri yaptım ama ne itools nede itunes yedekleri görmüyor yardımcı olabilirmisiniz acaba?

hemde ne yedek ipanin icine gomuyo mubarek itunesle sadece restore ediyom gerisini itools halledeyiyor sorunsuz eksiksiz

Hocam bu işlemi biraz açabilirmiyiz anlatımı olan video,link varmıdır ?

öncelikle konuyu açan arkadaşa paylaşımından dolayı teşekkür ediyorum,

4.2.1 den ben 3.1.3 ge geçirdim dün teli (iphone 3g) çok yavaşlamasından dolayı acaba bu işlem bu versiyonlar içinde geçerlimi ?

çünkü ne itunesdan nede itools tan backup o geri alamadım.

Edit: itools hatası : backup request faild.

itunes hatası : session could not be started with this iphone

öneriniz varmı ?

Edited by kty

IOS 6'da alınıp IOS 5'e geri yüklenmek istenen yedeklerde bu sistem çalışmıyor yanlış hatırlamıyorsam.

IOS 6'da alınıp IOS 5'e geri yüklenmek istenen yedeklerde bu sistem çalışmıyor yanlış hatırlamıyorsam.

Bende hata verdi olmadı

Bende hata verdi olmadı

Başka çözümü var mı acaba? Aynı dertten muzdaribim.

bir çok arkadaş için iç açıcı bir yöntem olmuş. Teşekkürler...