Jump to content
Apple iOS 12.4 Sürümünü İmzalamayı Durdurdu !
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
defacto

usb den mac os kurulumu boot sorunu

Rate this topic

Recommended Posts

Forumdaki güncel olayları veya forum içerisindeki kaynakları inceleyerek denemenizi tavsiye ederim anladığım kadarı ile mac kurulu bilgisayar üzerinde retail kurma yöntemi olmuş el ile / manuel :D.

Açılışta klavye ve fare için keyboard mouse enabled ayarı lazım bios üzerinden.

birde eğer komut yazabilirsen npci=0x2000 ile dene ekstra olarak boşluk bırakıp GraphicsEnabler=No gibi komutlar ekleyerek deneme yapabilirsin ve özellikle PciRoot=Auto 1 veya 0 komutunuda dene PciRoot yerine PciRootUID=Auto 1 veya 0 komutunuda denyebilirsiniz.

Cevabınız için teşekkürler. Fakat anladım ki ben durumu eksik anlatmışım...

Bilgisayarımı mac kurulu değil ve kurmak istediğim bir netbook

Kod penceresi vs... açıkmıyor. Usb den boot ediyorum elmalı gri ekranda kalıyor dil seçme ekranına geçmiyor. Ve en önemlisi bios çok detaylı ayarlara izin vermiyor :( Ciddi ciddi windows da artık mac gibi kendini korumaya mı alıyor nedir? usb dvd writer alsam acaba dvd üzerinden kurabilir miyim?

Cevabınız için teşekkürler. Fakat anladım ki ben durumu eksik anlatmışım...

Bilgisayarımı mac kurulu değil ve kurmak istediğim bir netbook

Kod penceresi vs... açıkmıyor. Usb den boot ediyorum elmalı gri ekranda kalıyor dil seçme ekranına geçmiyor. Ve en önemlisi bios çok detaylı ayarlara izin vermiyor :( Ciddi ciddi windows da artık mac gibi kendini korumaya mı alıyor nedir? usb dvd writer alsam acaba dvd üzerinden kurabilir miyim?

usb bağlantılı bir dvd rom alırsınız onunla formatlarınızı atarsınız, usb mac için kurulu bir mac sisem lazım sıfırdan yapmak için...

bios ayrıntılı ayar için eğer gizli özellikler var ise girdiğinizde CTRL+F1 yapın iç menülerde çıkar en azından örneğin bendeki hpet mode gibi...

Kemal bey cidden Allah razı olsun cevaplarınız için...

Öncelikle arkadaşın MacBookPro sunu aldım ve usb yi hazırladım. Usb yi windows görmüyor artık zaten :) Dosya sistemi değişti...

Bios için önerinizi mesai sonunda deniyeceğim.

Aşağıdaki linkte biri benim de sahip olduğum netbook a mac kurmuş. Ve yapılan yorumlarda gri ekran sorunu ile karşılaşanlar olmuş. Bu insanlar netbook a harici monitör bağlayarak işlerini halletmişler anlayabildiğim kadarıyla?

Atomic Station: Snow Leopard on eMachines E250

Bir de böyle deniyeceğim. Millet kurmuş :)) Ama wifi sorunu çözülememiş anlaşılan. Gerekli sürücüler yokmuş?

Kemal bey cidden Allah razı olsun cevaplarınız için...

Öncelikle arkadaşın MacBookPro sunu aldım ve usb yi hazırladım. Usb yi windows görmüyor artık zaten :) Dosya sistemi değişti...

Bios için önerinizi mesai sonunda deniyeceğim.

Aşağıdaki linkte biri benim de sahip olduğum netbook a mac kurmuş. Ve yapılan yorumlarda gri ekran sorunu ile karşılaşanlar olmuş. Bu insanlar netbook a harici monitör bağlayarak işlerini halletmişler anlayabildiğim kadarıyla?

Atomic Station: Snow Leopard on eMachines E250

Bir de böyle deniyeceğim. Millet kurmuş :)) Ama wifi sorunu çözülememiş anlaşılan. Gerekli sürücüler yokmuş?

Olduğu kadar veya paraya bakar :D.

düzenleme: yani apple veya pc düzersin mac :D.