Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
ahmethan

Lisanslı Lion OS Kullananlar Mountain Lion 'a Terfi Edemiyor

Rate this topic

Recommended Posts

uptodate_title.png

[table=width: 500, align: center]

[tr]

[td]The OS X Mountain Lion Up-to-Date upgrade will be available at no additional charge from the Mac App Store to all customers who purchase a qualifying new Mac system from Apple or an Apple Authorized Reseller on or after June 11, 2012.

Customers must request their Up-to-Date upgrade within 30 days of purchasing their Mac computer. Customers who purchase a qualifying Mac between June 11, 2012 and the date when Mountain Lion is available in the Mac App Store will have 30 days from the OS X Mountain Lion release date to make a request.

When Mountain Lion becomes available in July, come back to this page for details on how to request your copy of Mountain Lion.[/td]

[/tr]

[/table]

[tr]

[td]Mountain Lion Up-to-Date yükseltme programında , 11 Haziran 2012 tarihinde veya daha sonra Apple'ın yeni bir Mac sistemini satın alan tüm müşterilerine ek bir ücret ödemeden sahip olacak.

Müşteriler Mac bilgisayar satın aldığında 30 gün içinde Up-to-Date yükseltme talep etmelidir. Mountain Lion Mac App Store üzerinde mevcut olduğunda 11 Haziran 2012 ve sonrasında nitelikli bir Mac satın alan müşteriler, Mountain Lion OS X yayın tarihinden itibaren 30 gün içinde bir istek yapmalıdır.

Mountain Lion, Temmuz ayında piyasaya sürüldüğünde, Mountain Lion kopyanızı nasıl isteneceği hakkında ayrıntılar için bu sayfaya geri dönün.[/td]

[/tr]

[/table]

Apple sitesinden yaptığım alıntıda Up-To-Date programı altında 11 Haziran 2012 tarihi ve sonrası Mac alan kullanıcıların ek bir ücret ödemeden Mountion Lion ‘a geçebilecekleri yazıyor. Yasal Lion kullanıcı olarak geçeriz diye düşünmüştüm ama olarak bu sistemden yararlanamadığımız için üzgünüm.

Edited by ahmethan

uptodate_title.png

[tr]

[td]The OS X Mountain Lion Up-to-Date upgrade will be available at no additional charge from the Mac App Store to all customers who purchase a qualifying new Mac system from Apple or an Apple Authorized Reseller on or after June 11, 2012.

Customers must request their Up-to-Date upgrade within 30 days of purchasing their Mac computer. Customers who purchase a qualifying Mac between June 11, 2012 and the date when Mountain Lion is available in the Mac App Store will have 30 days from the OS X Mountain Lion release date to make a request.

When Mountain Lion becomes available in July, come back to this page for details on how to request your copy of Mountain Lion.[/td]

[/tr]

[/table]

Turkcesi ?

Bende konuyu editlemekle uğraşıyordum. Aşağıda kısaca yazdım. Aynı şeyi ben Mac ‘i aldığımda Lion için yaşamıştım. Up-To-Date programına kayıt oldum ve ücretsiz Lion ‘a geçiş için kod verdiler. Mountain Lion ‘a geçeriz diye düşünürken yeni bir Up-To-Date programı ile karşılaştım.

simdi mountain yukleyemiyormuyuz bendeki lion lisanslı

Maalesef kardeşim yazılanlara göre öyle. Belki uygun bir fiyata upgrade yaptırırlar. Olmazsa çıktığı zaman piyasadaki update edilen Mountain Lion ları indirip kuracağız.

Maalesef kardeşim yazılanlara göre öyle. Belki uygun bir fiyata upgrade yaptırırlar. Olmazsa çıktığı zaman piyasadaki update edilen Mountain Lion ları indirip kuracağız.

Ben TR ye cevireyimmi ? (kendim yapmicam)

Ben TR ye cevireyimmi ? (kendim yapmicam)

TR ‘ye tam çevirmesini zaten google translate yapıyor. Konunun özeti 11 Haziran 2012 den sonraki mac alan kullanıcıların ücretsiz faydalanacağını söylüyor. Olmazsa bir de türkçe yapalım :)

TR ‘ye tam çevirmesini zaten google translate yapıyor. Konunun özeti 11 Haziran 2012 den sonraki mac alan kullanıcıların ücretsiz faydalanacağını söylüyor. Olmazsa bir de türkçe yapalım :)

Simdi ben en yeni Macbook alirsam nolcak mountain lion olmicakmi ?

Yeni Macbook ‘lar satışa çıkmış durumda. Şu an aldın diyelim Lion 10.7.4 ile gelir. Ama senin Mountain Lion ‘a ücretsiz geçiş hakkın olur. Mountain Lion çıkasıya kadar 11 hazirandan sonra satılan mac ‘ler için geçerli bu durum.

EDIT : Bu arada isteğin üzerine konuya türkçe açıklamayı da ekledim. Biraz daha netlik kazanmıştır umarım.

Yeni Macbook ‘lar satışa çıkmış durumda. Şu an aldın diyelim Lion 10.7.4 ile gelir. Ama senin Mountain Lion ‘a ücretsiz geçiş hakkın olur. Mountain Lion çıkasıya kadar 11 hazirandan sonra satılan mac ‘ler için geçerli bu durum.

EDIT : Bu arada isteğin üzerine konuya türkçe açıklamayı da ekledim. Biraz daha netlik kazanmıştır umarım.

ayriyettende alacak olsan 19,99$ olucak zaten fiyati ilk etapda sanirim..

temmuz ayinda satisa sunulacak yani temmuzda cikicak bir sorun olmaz ise ;)

Şimdilik bekliyoruz bakalım dört gözle Mountain Lion ‘u

ee apple store'dan ucretini verip yuklesek olmuyo mu?

benim sormak istediğim birşey var biz şimdi direk herhangi bi şekilde mountain lion çıkınca upgrade etsek onda da oyunlarla uygulamalarla ilgili uyumluluk problemi yaşar mıyız cracklerinde falan iphoneda ki jailbreak meselesine dönmesin yükseltipte paralı kullanıma mahkum olmıyalım :D

ee apple store'dan ucretini verip yuklesek olmuyo mu?

yani parasini verdikden sonra hersey senin :P

benim sormak istediğim birşey var biz şimdi direk herhangi bi şekilde mountain lion çıkınca upgrade etsek onda da oyunlarla uygulamalarla ilgili uyumluluk problemi yaşar mıyız cracklerinde falan iphoneda ki jailbreak meselesine dönmesin yükseltipte paralı kullanıma mahkum olmıyalım :D

program ve oyunlarda sorun olacagini zamnnetmiyorum. sistem degisiyor nihayetinde sadece..

walla liona gore cok guzel ve islevli oldugunu DP3 + sw denemerinde gordum ama en cokda gtx 680 e cozum olacagini dusundugumden bende bekliyorum dort gozle temmuz ayinin ilk yada ikinci haftasi cikacak sanirim :)

Evet bu durumda bir yanlış anlaşılma olmasın. Şuanki Mac bilgisayarınızda ne olursa olsun 20 dolar verdiğinizde upgrade edebileceksiniz. Yani yükleyemicez diye korkmayın. Sadece şuandan itibaren mac alan kişiler o 20 doları vermeden bedava yükleyecek.

Evet bu durumda bir yanlış anlaşılma olmasın. Şuanki Mac bilgisayarınızda ne olursa olsun 20 dolar verdiğinizde upgrade edebileceksiniz. Yani yükleyemicez diye korkmayın. Sadece şuandan itibaren mac alan kişiler o 20 doları vermeden bedava yükleyecek.

o kadar para verdikten sonra alete bi zahmet almasinlar o 20 dolari zaten:-).bu arada harbi ucuk fiyatlar:-)

yani parasini verdikden sonra hersey senin :P

program ve oyunlarda sorun olacagini zamnnetmiyorum. sistem degisiyor nihayetinde sadece..

ama şu anda bile bazı oyunlar lion os uyumlu değil

bazı eski sistemler yükleyemiycek diye biliyordum emin misiniz ?

benimki macbook pro 2.2ghz intel i7 quad-core islemcili..sanirim bende sikinti olmaz?

gulu seven dike nine katlanir arkadasim.. adamlar rah at durmuyor ki bak lion data tam oturmadan yenisi cikti.. fenami oldu :)

olabilirde makine cok eski olunca normal artik performansli geliyor yeni macler. 2012 modellerden almaya deger derecede guclu ve mountain lionda hizli ikisi bir arada yemede yaninda yat olucak sanirim :)

Arkadaşlar şunu söyleyeyim eğer oyun oynayacaksanız, kafanız ağrımaması için en güzeli Bootcamp kurun ve Windowsta sıkıntısız oyununuzu oynayın. Arkadaşlar çok güzel oyunlar için türkçe yamalar hazırlıyorlar. Ben şu mac de oyun oynama olayını anlamıyorum her zaman bir sıkıntı oldu bende bootcamp kurdum rahatladım. Bunu orjinal mac oyunları haricindeki Crossover Games oyunları için söylüyorum.

11 hazirandan sonra alanlar kayıt ettirmek zorunda ama nasıl yapıcak kayıt işi yardım lütfen

Aşağıdaki konunun #6. mesajında nasıl yapılacağını anlattım. Adımları uygularsan ücretsiz indirme hakkın olur.

http://www.iphoneyardim.net/macosx_soru-cevap/62446-imace_aldim_bi_kac_sorum_var_oyun_indirme_gm_mountain_lion_kurma_vs.html

Ben iMac aldım. Henüz elime ulaşmadı. Şimdi bana OS X Lion yüklü gelecektir. Sonrasında Mac App Store'dan parasıyla OS X Mountain Lion satın alıp yükleyeceğim. Yani sorun ne anlamadım?

Ben iMac aldım. Henüz elime ulaşmadı. Şimdi bana OS X Lion yüklü gelecektir. Sonrasında Mac App Store'dan parasıyla OS X Mountain Lion satın alıp yükleyeceğim. Yani sorun ne anlamadım?

Ürünü 11 Haziran 2012 tarihinden sonra satın almış iseniz Mountain Lion'ın yayınlanma tarihinden 30 gün sonrasına kadar ücretsiz olarak Up-to-Date Programından yararlanabilirsiniz.

yaw uzun lafin kisasi sisteme 20 dolarda olsa 20 euroda olsa vermeye deger fazla caninizi sikmayin sistem cok super olmus el emegi karsiliksiz birakilmaz ;)

(hakintoshda kullanilsa)

kolay gelsin..

Yok olmaz

ʞןɐʇɐdɐʇ ƃuısn ǝuoɥdı ʎɯ ɯoɹɟ ʇuǝs