Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
geYiq

iTunes "Kredi Kartsız" Bedava Üyelik Alma

Rate this topic

Recommended Posts

iTunes Account Nasıl alınır?

Güncelleme

Arkadaslar iTunesteki son düzenlemeyle; "Create New acc" dedikten sonraki ilk adım olan "Provide Apple ID Details" sekmesinde şifrenizi girerken uymanız gereken bir kac kural eklenmiş. Eger istenilen şekilde şifrenizi yazmazsanız bir sonraki adıma gecemiyorsunuz.

Bu kurallar "password must be at least 8 characters, including a number, an uppercase letter, and lowercase letter. Don't use spaces, the same character 3 times in a row, your Apple ID or a password you have used in the last year." seklinde bi bildirimle şifre girecegimiz kutunun yanında yazıyor.

Buna göre:

Yazmamız gereken şifre; bir sayı, bir büyük harf ve küçük harf olmak üzere en az 8 karakter olmalı,

Boşluk kullanılmamalı,

Arka arkaya 3 kez aynı karakter kullanılmamalıdır.

i439977_1.bmp

iTunes'i acıp, iTunes Store'a tıklayıp, resimde de görünen sag alt kısımdan U.S. secioruz. Türkiyede secebilirz fakat, U.S. ta cok daha fazla App bulunmakta.Eger Türkiye acc si almak isterseniz biraz ilerde okuyacagınız bölge kodlarına felan gerek kalmaz. Kendi bilgilerinizi girebilirsiniz.

1-)Burdan sonraki ilk adımımız; üst kısımdan AppStore'a girip sağ altta bulunan "Free Apps" Başlıgı altındaki linklerden herangi birine tıklıyoruz.

i439978_2.bmp

2-)Daha sonra karsımıza gelen sayfada "Free App" sekmesine tıklıyoruz.

i439979_3.bmp

3-)Bu adımda karısmıza cıkan Sign-in ekranında "Create New Account" sekmesi ile devam edioruz...

createnwaccountxk9.png

Buranın devamında karsımıza cıkan "Welcome to the iTunes Store" sayfasını "Continue" sekmesi ile geçip, cıkan sözleşme tarzı zımbırtıda "i have..." (okudum onaylıyorum) kutucuguna bi tik atıp yeniden "Continue"..

ve devamında mail adresinizi yazıp (kendi mail adresinizi yazın aktif etmeniz için mail gönderiyorlar) doldurup bir "Continue" daha...

4-)Bu adımda en üst kısımda "None" seceneginin cıktıgını görüceksiniz."None" sekmesini işaretledikten sonra isim kısmına istediginiz ismi girebilirsiniz, adres kısmıda aynı şekilde.Sonrasinda Zip code: 98019 State: WA - WASHINGTON City: Duvall telefon numarasının ilk kutucuguna "425" devamını sallayabilirsiniz ve "Continue"..

i439980_4.bmp

5-) Cıkan "Address Verification" Kısmında "Done" deip; karşınıza aşşagıdaki gibi bir sayfa gelicek... bu kısımda yollanacak aktivite mailinden bahsediliyor..

i439981_5.bmp

6-) Aktivite maili asagıdak resimdeki gibidir. icerisinde tek bi link var ve tıkladıgındınızda otomatik olarak iTunes acılacaktır. Sizden acc nizi ve pass inizi isteyecektir. En basta bahsettigim gibi ülke secimi acc nizi aktif etmede rol oynuyor.

i439982_6.bmp

yani aktif işlemini kayıt sırasında başka bir pcden yada belli bir zman aralıgından sonra yaparsanız Store degisikligi oldugundan dolayı sıkıntı cıkabilir. Hangi ülkeden aldıysanız o aktif sırasında o store da bulunsun ilk kayıt sırasında..

i439983_7.bmp

Kolay gelsin =)

Daha önce kredi kartı ile account almış arkadasların, kartsız olarak accountlarını nasıl kullanmaya devam edicekler? Bunun acıklamasını yapmaya çalıştım.Kolay gelsin...

1-)İlk adımda iTunes'imizi açıp sol tarafta bulunan "iTunes Store" sekemesine tıklıyoruz.

28k3uwl.jpg

2-)Daha sonra açılan pencerede sağ üst kısımda bulunan nickname girmediysek e-mailimiizin oldugu sekmeye tıklıyoruz.

xdfn0o.jpg

3-)Daha sonra açılan Sign-in ekranında ilk önce şifremizi yazıyoruz, ikinci olarak "View Account" sekmesine tıklıyoruz."View account" sekmesinin sönük olduguna bakmayın, şifrenizi girdiğinizde kendine geliyor=). Buraya tıkladıgımızda account informations karşımıza cıkacak.

2reo477.jpg

4-)Nick bilgilerimize geldiğimiz ekranda sağ tarafta 2. sekmede bulunan "Edit Payment Information" sekmesine tıklayıp Kredi Kart bilgilerimizinde içinde oldugu kısıma geçiyoruz.

8xov9v.jpg

5-)Ve burada "None" Kısmını işaretleyip, alt tarafta bulunan "Done" sekmesine basıp işlemimizi tamamlıyoruz. =)

Arkadaslar "APP_CANNOT_BE_OPENED_BODY" hatası almamak için AppStore'dan free uygulama indiriniz..

Kolay Gelsin..

>(Ç)ALINTI DEĞİLDİR.<

Edited by geYiq
  • Like 1

Ben simdi turk hesabı almaya calistim. Mailden aktive ederken dediki: iTunes Store bu ülkede desteklenmemektedir diyor. Biz Türkiye hesabı acamiyor muyuz?bir sey daha sorucam. Ben japon ve uk hsabi daha almak istiyorum. Adresi nerden bulabilirim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ben simdi turk hesabı almaya calistim. Mailden aktive ederken dediki: iTunes Store bu ülkede desteklenmemektedir diyor. Biz Türkiye hesabı acamiyor muyuz?bir sey daha sorucam. Ben japon ve uk hsabi daha almak istiyorum. Adresi nerden bulabilirim.

Türkiye kaynaklı iTunes hesabı alamazsınız, ne kadar saçma, değil mi !? Diğer ülkelerden alabilirsiniz ancak vereceğiniz kişisel bilgiler, en ufak ayrıntısına kadar doğru olmak zorunda... Adresinizinden, posta kutunuza kadar...

Saygılar...

Dostum "iTunes Store bu ülkede desteklenmemektedir." uyarısıyla aktivite mailinde karsılasman su sekilde olabilir:

daha önceden US acc si ile giriş yapıp aktif ettiysen, daha sonrada Türkiye accsi alıp mailine gelen linke tıkladıysan ve bu arada US store da olan iTunes otomatik olarak acıldıgında "Acc" ve "Pass" kısmına direkt olarak Türkiye acc sinin bilgilerini girdiysen bu yüzden uyarı almıs olmalısın..

bunu düzeltmek icin; sag alt kısımdaki bayrak logosunun üzerine tıklayıp türkiye olarak ayarladıgınızda sorun düzelicektir.

Bunun dısında Türkiye Acc si alınıyor. 5 dk önce aldım. Eskişehirdeki adresim üzerine.

Japon ve UK a ait adres bilmiyorum..

Türkiye kaynaklı iTunes hesabı alamazsınız, ne kadar saçma, değil mi !? Diğer ülkelerden alabilirsiniz ancak vereceğiniz kişisel bilgiler, en ufak ayrıntısına kadar doğru olmak zorunda... Adresinizinden, posta kutunuza kadar...

Saygılar...

Abi Türkiye Acc si alınıyor ve daha öncede alabiliyorduk.. Mail verirseniz aliim sizede =) Simdi resimleri güncellicem iTunes baya bi degisti 2 yı oldu bunu yazalı =)

güzel bir paylaşım yeni kullanıcılar için iyi olmuş

Ben Fransa accountu almak için adres bilgisini Google a girerek otel arattim ve karşıma çıkan ilk Fransa adres ve telefonunu girerek kayıt yaptırdım :D istediğiniz ülke için bu sekilde bir hile yapabilirsiniz :) önemli olan mail adresinin doğru olması.

Ben Fransa accountu almak için adres bilgisini Google a girerek otel arattim ve karşıma çıkan ilk Fransa adres ve telefonunu girerek kayıt yaptırdım :D istediğiniz ülke için bu sekilde bir hile yapabilirsiniz :) önemli olan mail adresinin doğru olması.

Aynen abi dogru diosun en kötü Fransadaki alıs veris merkezi adreslerinden yaz =) yada baska ülke işte hernyese.. :)

bende bi amerika adresi var hemen açiim:)

Bende de :D Taaaaaaaa, o zaman almıştım, George Kate filan, kimse bu adam Türkiye' de bir sürü hesabı var:D Neler geldi adamın başına kimbilir ? :)

Saygılar...

hiç aklımın ucundan bile geçmedi yaw helal olsun ne diyeyim ;)

ben daha once kaydettigim turkiye itunes hesabimi simdi kredi kartsiz hale getirdim verilen bilgilerle.

ayrica simdi ulkeyi almanya olarak degistirmek istiyorum ama bu defa kredi karti soruyor. bunu nasil asabiliriz?

not: sadece almanya olarak degistirdigimde degil, USA olarak degistirsem de kredi karti istiyor.

ben daha once kaydettigim turkiye itunes hesabimi simdi kredi kartsiz hale getirdim verilen bilgilerle.

ayrica simdi ulkeyi almanya olarak degistirmek istiyorum ama bu defa kredi karti soruyor. bunu nasil asabiliriz?

not: sadece almanya olarak degistirdigimde degil, USA olarak degistirsem de kredi karti istiyor.

Yeni bir hesap?

ama artık işe yaramıyo artık

hangisi yaramiyo ise ?

yaa su mail alma kısmında hangi sifreyi yazarsam yazayim kabul etmiyor yardım pls !!

Ornek:12345678Fb

hiç açıklayıcı değil hiçbir şey anlamadım yapamıyorumda neyse zaten bu forumda artık takılmakta istemiyorum saçma sapan konularla kafamızı karıştırıyorlar adminler kontrol etmiyomu bunları yaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

hiç açıklayıcı değil hiçbir şey anlamadım yapamıyorumda neyse zaten bu forumda artık takılmakta istemiyorum saçma sapan konularla kafamızı karıştırıyorlar adminler kontrol etmiyomu bunları yaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Daha ilk mesajınız... Ne kadar uzun süredir duruyorsunuz da bu kadar şikayet edebiliyorsunuz ? Hangi sorunuza yanıt alamadınız, bilmiyorum ancak ilk mesajınızda sorununuzu anlatmak yerine veryansın yapıyorsunuz... Kastınız nedir ?

Saygılar...

yok yav konular iyi sorun tamamen seninle ilgili bence okadar kişi yapmış bi sen yapamadıysan ozaman senin kafanda problem var demektir..

iLk OLarak Ön yargılı davranmayın....Ve ilk mesajdan saçma sapan cümleler kullanıyorsunuz...Bunun tek sebebi vardır...Daha Önceden Hesabı Varda Ban yemiş Tekrar yeni Hesap Açmışsınız izlenimi veriyorsunuz...

Lütfen Sitenin Huzurunu Bozmak iÇin Bu Tür Mesajlar Yazmayın...

Konu için teşekkürler iphone aldık daha gelmedi kargoda bakalım hayırlısıyla gelince direk kullanıcağım tekrar teşekkürler ;)