Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
ustagsm

farklı sim bulundu ve different sim detected hatası alanlar buraya yeni farklı çözüm

Rate this topic

Recommended Posts

farklı sim bulundu ve different sim detected hatası alanlar buraya yeni farklı çözüm benden

artık cydiaya ekleyeceğiniz source ilede sorun gideriliyor cydia.pushfix.info bu source adresini ekleyip girip hacktivationpatch dosyasını yükleyip sorunu giderebilirsiniz

ben denedım iki yöntem ile en basiti bu bosuna lockdown ile ugrasmayın ;):P:cool:

Elinize sağlık kolaylık olmuş doğrusu . Ancak bütün bu çözümler Iphone 4 için facetime sorununu da birlikte getiriyor. Telefon aktivasyon ekranını geçiyor ancak facetime ''etkinleştirme bekleniyor'' uyarısında takılı kalıyor ve çalışmıyor. Buna bir çözüm bulan var mı ki aceba?

İlk başta aktivasyona takıldım, kafayı yedim çözüm bulamadım. Neyse gidip doğubankta bir aktivasyon kart bulup yaptırdım. Eve geldim jailbreak ardından unllock yaptık ama ne göreyim sim kart hatası. Bu kadar şeyi neden mi yazdım bu arkadaş bunları yazmasa bir daha aktif etmek için yollara düşebilirdim =) Çok teşekkürler, saygılar =)

Elinize sağlık kolaylık olmuş doğrusu . Ancak bütün bu çözümler Iphone 4 için facetime sorununu da birlikte getiriyor. Telefon aktivasyon ekranını geçiyor ancak facetime ''etkinleştirme bekleniyor'' uyarısında takılı kalıyor ve çalışmıyor. Buna bir çözüm bulan var mı ki aceba?

http://www.iphoneyardim.net/iphone_genel/7131-face_time_amp_t_hatlari_icin_cozum.html

beyler iphone 4 ü restore ettikten sonra birde bu yöntemi deneyim dedim lockdown yerine.yarım saat arayla iki yöntemi de denedim fakat lockdown işlemi ile yaptığım zaman full çeken operator hacktivation ile 2 diş çekiyor bu normal mi?

beyler iphone 4 ü restore ettikten sonra birde bu yöntemi deneyim dedim lockdown yerine.yarım saat arayla iki yöntemi de denedim fakat lockdown işlemi ile yaptığım zaman full çeken operator hacktivation ile 2 diş çekiyor bu normal mi?

normal değil dostum telefon aynı yerde aynı pozisyonda değilmi? eğer öyleyse arada yüksek fark varsa bu hiç normal değil... ancak sorun nedir nasıldır onunla ilgili bir şey gelmiyor aklıma...

Şebeke sinyalini kontrol edin. GSM de full çeken şebeke sinyali, 3G yi açtığınızda en fazla 3 ü görecektir, bölgeye göre...

Saygılar...

arkadaşlar çok özür dilerim sorun benden kaynaklıymış.ben 3g kullanmadığım için 3g yi ağ sekmesinden kapalı tutuyordum hep şimdi açık unuttuğum için sinyal kalitesi değişmiş.3g yi kapatınca normal seviyeye geldi.

@MrTShN ilgin için çok teşekkürler

arkadaşlar çok özür dilerim sorun benden kaynaklıymış.ben 3g kullanmadığım için 3g yi ağ sekmesinden kapalı tutuyordum hep şimdi açık unuttuğum için sinyal kalitesi değişmiş.3g yi kapatınca normal seviyeye geldi.

@MrTShN ilgin için çok teşekkürler

rica ederiz hocam sorun olmadığına sevindim. Ben Teşekkür ederim. İyi geceler...

denemedim wifi yok, ama tesekkurler paylasim icin sabahtan beri kafayi yiycem bu problemden dolayi.

sebeke var cagrimesaj aliyorum ama arama yapamiyordum

yanlis kard ve sadece acil cagri yziyordu ekranda,

sanirim bu cozecek isi.

tskler.

ben iki gun ugrastim ve deneyimlerimi yaziyorum simdi..

cihaz att 32g vodafone unlock

1-aktivasyon icin att kart kullanmayin

2-jail break icin greenpoison kullanin..ve kullandigin simkart hep icinde kalsin(benimki vodafon)

Zaten greenpoison kendi aktivasyon ediyor cihazi.

3-redsnowun unlock prog. indir ve calistir.unutmayin simkartiniz hep icinde olacak.

4-reboot..reset network ayarlari..

vodafon icin apn ayari icin her zaman internet yazin.(iphone yazmayin)

ayrica kendi kestiginiz simkart varsa vodashop larda degistirin..

cogu zamam kendi kestiginiz kart ile konusma yapabilsenizde data ayarlari icin kullanilan tirnaklar tam birebir oturmamis olabilir..

ben bugun ucretsiz degistirdim.

vodafon klon kart icin ucret almiyor ,hemen orada dukkanda yeni micro simi active ediyorlar..

bende iphone 4.0.1 ve 01.59.00 var. ama hacktivationpatch 'i instal etmeye kalkınca uyumsuz diyor. bu sorunun çözümü varmı acaba

Hacktivation patch, cydia.pushfix.info source undadır. Şu ana kadar sorunsuz kullandım. Aynı source tan mı, yüklüyorsunuz ?

Saygılar...

Merhaba arkadaşım.

Cihaz iphone 4 sürüm 4.0.1 ingiltereden sim kilitli geldi.

Basebandı yükseltmeden 4.1' e geçtim ultrasnow falanı kurdum.

Ama farklı sim kart uyarısı aldım. Hacktivation patch kurmaya çalıştım cydia.pushfix.info adresinden.

Ama Hacktivation patch 4.1' i kapsamıyor.Install etmiyor.Bu durumda arkadaşlar nasıl çözüm buldu?

Gece gece iş aldım başıma:-)

Merhaba arkadaşım.

Cihaz iphone 4 sürüm 4.0.1 ingiltereden sim kilitli geldi.

Basebandı yükseltmeden 4.1' e geçtim ultrasnow falanı kurdum.

Ama farklı sim kart uyarısı aldım. Hacktivation patch kurmaya çalıştım cydia.pushfix.info adresinden.

Ama Hacktivation patch 4.1' i kapsamıyor.Install etmiyor.Bu durumda arkadaşlar nasıl çözüm buldu?

Gece gece iş aldım başıma:-)

Dostum, o yama 4.0.1 için... Sizin yapmanız gereken tekrar baseband yükseltmeden restore etmek ve şebekenizin kilitli olduğu operatöre ait bir SIM kart ile aktivasyonu yapmanızdır. Evrensel aktivasyon kartı ile maalesef...

Saygılar...

Çözüm:- Cydia’dan “afc2dd” yüklemesi yaptım

- http://www.pars-gsm.com/Downloads/ifunbox_en.zip adresinden bilgisayara Funbox yükledim.

- İphonu bilgisayara bağladım

- Funbox içerisinden /private/var/root/Library/ klasöründen lockdown dosyasını sildim

- new_Lockdownfix.rar - 4shared.com - çevrimiçi dosya paylaşımı ve depolama - indir - indir adresindeki düzenlenmiş dosyayı aynı klasöre koydum.

- Kabloyu çekip aleti restart yaptım ve çalıştı

Edited by okoroglu

bende iphone 4.0.1 ve 01.59.00 var. ama hacktivationpatch 'i instal etmeye kalkınca uyumsuz diyor. bu sorunun çözümü varmı acaba

versıyn dusurerek ıslemı halledebılırısnız cıhazınız galıba 4 bununla ılgılı restore dusurme etmeden once iphone 4 baseband koruma var okumanızı tavsıye edıyorum