Jump to content

İphone 3gs çok ısınıyor ve daha sonrada kapanıyor..!

Rate this topic


Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar,

Ben 3GS kullanıcısıyım ve telefonu 2. el satın aldım. Alalı 1 yıl oldu. Son 5 aydır bu cihazda ciddi problemler yaşıyorum. İlk olarak atlayarak şarj ediyor. Örneğin %75 den %100'e gibi. şarjı çok çabuk bitiyor az kullanım hatta hiç kullanmadığım zamanlarda bile şarjım %100den %50ye düşebiliyor. Telefonu ilk aldığımda sürümü İOS 5.0.1 den önceki sürümdeydi sonra ben kendim İOS 5.0.1'e yükselttim belki sorun çözülür diye ama çözülmedi. Ben bataryadan olduğunu düşünüyordum daha sonra telefonculara sordum ve bana yazılımsal olduğunu söylediler bu yüzden güncelleme işlemini yaptım. Telefonumda aynı zamanda şöyle bir durum var;

Şimdi (atıyorum bunu yaşadıklarımdan biri) mesela şarjım %67 internetim açık kullanıyorum aynı zamanda 1-2 oyun altta açık mesajlar açık olsun bu şekilde telefon 1-2 saat içerisinde hızla şarjını bitiyor ve kapanıyor ama şarj %1 falan olmuyor %35lerde kapanıyor. Çok sinir bozucu bir durum. Dün gece İOS 5.1.1 'e yükselttim birazcık düzeldi gibi oldu daha verimli kullandım fakat tekrar ısındı kapandı ama önceden telefon ısınıp kapandığında açılmazdı dün akşam açıldı. Ne yapacağımı bilmiyorum satmakta istemiyorum telefonumdan memnunum vermemi istediğiniz başka bilgi varsa lütfen yazın. Yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim.

İOS: 5.1.1

Cihaz Türkiyeden alındı.

Edited by burkayerdem
Link to post
Share on other sites
yok mesela şimdi %18 üst üste birşeyler açmassam kısacası telefonu sıkıştırmassam işlemlerle kapanmıyor ama evet mesela şu an her an kapanabilir bi oyun açsam bi kamera açsam hemen kapanır.

Bende de öyle oluyordu bırakıp dokunmasam kapanmıyor ancak %30 dan sonra birşeylerle uğraşsam hemen düşüyor ve kapanıyordu..1 hafta önce 85tl ye batarya değiştirdim %1 e kadar program kullanarak inebiliyorum bence seninde değiştirme vaktin gelmiş :)

Link to post
Share on other sites
ha tamam :) peki bu işlemi nerde yaptırsam ki original bataryaya 60 lira fiyat aldım bir yerden sence originalmidir ne dersin ?

Orjinal batarya bulman zor sorarsan bendeki de "orjinal" ama .. :D ben 85 tl ye taktırdım bir sorun yaşamadım biraz daha araştır derim..

Hangi şehir?

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.