Jump to content
burkayerdem

İphone 3gs çok ısınıyor ve daha sonrada kapanıyor..!

Konuyu değerlendir

Önerilen İletiler

Merhaba arkadaşlar,

Ben 3GS kullanıcısıyım ve telefonu 2. el satın aldım. Alalı 1 yıl oldu. Son 5 aydır bu cihazda ciddi problemler yaşıyorum. İlk olarak atlayarak şarj ediyor. Örneğin %75 den %100'e gibi. şarjı çok çabuk bitiyor az kullanım hatta hiç kullanmadığım zamanlarda bile şarjım %100den %50ye düşebiliyor. Telefonu ilk aldığımda sürümü İOS 5.0.1 den önceki sürümdeydi sonra ben kendim İOS 5.0.1'e yükselttim belki sorun çözülür diye ama çözülmedi. Ben bataryadan olduğunu düşünüyordum daha sonra telefonculara sordum ve bana yazılımsal olduğunu söylediler bu yüzden güncelleme işlemini yaptım. Telefonumda aynı zamanda şöyle bir durum var;

Şimdi (atıyorum bunu yaşadıklarımdan biri) mesela şarjım %67 internetim açık kullanıyorum aynı zamanda 1-2 oyun altta açık mesajlar açık olsun bu şekilde telefon 1-2 saat içerisinde hızla şarjını bitiyor ve kapanıyor ama şarj %1 falan olmuyor %35lerde kapanıyor. Çok sinir bozucu bir durum. Dün gece İOS 5.1.1 'e yükselttim birazcık düzeldi gibi oldu daha verimli kullandım fakat tekrar ısındı kapandı ama önceden telefon ısınıp kapandığında açılmazdı dün akşam açıldı. Ne yapacağımı bilmiyorum satmakta istemiyorum telefonumdan memnunum vermemi istediğiniz başka bilgi varsa lütfen yazın. Yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim.

İOS: 5.1.1

Cihaz Türkiyeden alındı.

tarihinde burkayerdem tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Jailbreak olsaydı Batarya ömrüne baktıracaktım da...

Büyük ihtimal öyledir..Mesela cihaz %20-%15 e gelince direk kapanıyor mu?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

yok mesela şimdi %18 üst üste birşeyler açmassam kısacası telefonu sıkıştırmassam işlemlerle kapanmıyor ama evet mesela şu an her an kapanabilir bi oyun açsam bi kamera açsam hemen kapanır.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
yok mesela şimdi %18 üst üste birşeyler açmassam kısacası telefonu sıkıştırmassam işlemlerle kapanmıyor ama evet mesela şu an her an kapanabilir bi oyun açsam bi kamera açsam hemen kapanır.

Bende de öyle oluyordu bırakıp dokunmasam kapanmıyor ancak %30 dan sonra birşeylerle uğraşsam hemen düşüyor ve kapanıyordu..1 hafta önce 85tl ye batarya değiştirdim %1 e kadar program kullanarak inebiliyorum bence seninde değiştirme vaktin gelmiş :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ha tamam :) peki bu işlemi nerde yaptırsam ki original bataryaya 60 lira fiyat aldım bir yerden sence originalmidir ne dersin ?

Orjinal batarya bulman zor sorarsan bendeki de "orjinal" ama .. :D ben 85 tl ye taktırdım bir sorun yaşamadım biraz daha araştır derim..

Hangi şehir?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş