Jump to content
herkes1907

yeni alınan 3gs

Konuyu değerlendir

Önerilen İletiler

selamlar buraya yeni üye oldum sürekli takip ediyodum burayı şimdide sizlere sorularım var.

ben mayısta iphone 3gs aldım bi arkadaştan aldım ikinci el yani. içinde cydia installous yüklü olarak geldi bana. onların nasıl kullanıldığını az buçuk anladım ammaa velakin cydia ne işe yarar ne demektir anlamını bilmem :) bide az önce telefon nerden gelmiş ona baktım sürümde son harfleri LL yani amerikadan. blocklu falan diyor o nedir onu da pek anlamadım. bide benim sürüm 4,1,0 çoğu şeyi yükleyemiyorum sürümü yükseltsem zararı olur mu sizce yükseltmeli miyim yoksa napmalıyım? bi başka sorumda sizin kesiinnnlikle yüklemelisin dediğiniz bi kaç uygulama söyler misiniz? bu arada bayanım çok özenli ve düzenli de kullanırım :) bu arada bugün 1 saat telefonla konuştum şarjım %51 den %26 ya falan düştü bu normal mi sizce? bu sorularımın cevabını alabilirsem çok çok memnun olurum şimdiden teşekkürlerr :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

hangisine cevap vereyim şaşırdım :D

sürümünüz eski istersen 5.1.1 en güncel sürüm yükleyebilirsin yurtdışı olması sorun değil unlock yapılır

şarj konusunda cihazın bataryasının ömrü azalmış olabilir kaç senelik cihaz (sizden öncesi)?

olmazsa olmaz olarak cydia dan zephyr diyebilirim

cydia yı açıp manage ye basın sources e basın sağ üstten edit sol üstten add diyin ekrana silmeden sinfuliphonerepo.com/ yazın add diyin ekran matrix olucak sonra return to cydia ya basın sağ en alttan aramaya gelin zephyr yazın basın çıkan sonuçlardan zephyr a sağ üstten install edin ekran yine matrix :D sonra restart springboard ile ekran gidip gelir ayarlarda ayarlarını bulabilirsiniz uygulamadan çıkma ve uygulamalar arası geçiş için bence olmazsa olmaz :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hangisine cevap vereyim şaşırdım :D

sürümünüz eski istersen 5.1.1 en güncel sürüm yükleyebilirsin yurtdışı olması sorun değil unlock yapılır

şarj konusunda cihazın bataryasının ömrü azalmış olabilir kaç senelik cihaz (sizden öncesi)?

olmazsa olmaz olarak cydia dan zephyr diyebilirim

cydia yı açıp manage ye basın sources e basın sağ üstten edit sol üstten add diyin ekrana silmeden sinfuliphonerepo.com/ yazın add diyin ekran matrix olucak sonra return to cydia ya basın sağ en alttan aramaya gelin zephyr yazın basın çıkan sonuçlardan zephyr a sağ üstten install edin ekran yine matrix :D sonra restart springboard ile ekran gidip gelir ayarlarda ayarlarını bulabilirsiniz uygulamadan çıkma ve uygulamalar arası geçiş için bence olmazsa olmaz :)

benden önce kaç sene kullanılmış hiç bi fikrim yok ama bana geldiğinde baya temiz kullanılmış olarak geldi. cydiadan şimdi denim zephyri bakim. bide şu sürüm işini halledersem çok iyi olcak.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

zephyr ios5+ içindi ya önce versiyon yükseltmen gerek.. bana cihazın seri numarasnın 4. ve 5. rakamını ve ayarlar>genel>hakkında dan modem firmware söyler misin

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ipad basebandı var..eğer bana seri numarasının 4.ve 5. rakamlarını söylersen old new onu anlayıp sana en güncel sürüm linki vereceğim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

tamam https://hotfile.com/dl/157090058/d322b8e/sn0wbreeze_iPhone_3GS-5.1.1iPadBB-9B206newboorom.ipsw.html bunu indirin

Bunu kurunca cihaz şimdiki gibi jailbreak yapılmış açılacak içinden sadece ultrasn0w ile unlock yapcağız...

birde https://rapidshare.com/files/922815362/sn0wbreeze-v2.9.4.exe bunu indirin buda yardımcı program

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

şimdi benim sormak istediğim bunları indirince ne olcak yani unlock yapınca ne oluyor ki bişeyde bilmiyorum bu sorularımı mazur görün valla :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
şimdi benim sormak istediğim bunları indirince ne olcak yani unlock yapınca ne oluyor ki bişeyde bilmiyorum bu sorularımı mazur görün valla :)

bunları yükleyince cihazınızın hattı çalışmayacak yani ipod olacak şimdi kendi cydia nızı açın manage packages e basın u harfinde ultrasn0w vardır o sizin hattınızın çekmesini sağlıyor.biz sürüm yükledikten sonra ultrasn0w kurarak hattınızı geri getireceğiz

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Cihazınız sim kilitli olduğu için Custom Firmware yüklemeniz gerekiyor. Buradan Sn0wbreeze ve iReb indirin. (İndirme linkleri sayfanın altındadır.) Buradan cihazınız için 5.1.1 sürümünü indirin. Artık Firmware oluşturma işlemlerine geçebilirsiniz. Sn0wbreeze'i açın. İleri butonuna basın. 'Browse for IPSW' butonuna basın ve indirdiğiniz 5.1.1 dosyasını seçin. Karşınıza bir uyarı çıkacak. Burada bootrom seçmelisiniz. Bilmiyorsanız 'Yes'i seçin. 'IPSW onaylandı.' uyarısından sonra yine İleri butonuna basın. Karşınıza çıkan seçeneklerden Simple Mode'u seçin. (Bu mod, modem firmware'inizi koruyup cihaza jailbreak yapacaktır.) Karşınıza bir uyarı çıkacaktır. Yes'i seçin. Sn0wbreeze birtakım işlemlerden sonra masaüstünüze bir IPSW dosyası oluşturacaktır. Bu IPSW'yi daha sonra kullanacağız. Masaüstünüze oluşturulan IPSW'yi gördükten sonra Sn0wbreeze'i kapatın ve iReb'i açın. Cihazınızı bilgisayara bağlayın. iReb menüsünden cihazınızı seçin. Cihazın ana ekran ve kilit tuşlarına aynı anda 10sn. boyunca basın. Daha sonra parmağınızı kilit tuşundan çekin fakat ana ekran tuşuna 10sn. daha basın. iReb birtakım işlemler yapacak ve cihazınız siyah ekranda kalacaktır. (Pwned DFU mod) Bunlardan sonra iTunes'u açın. 'Cihazınız kurtarma modunda...' diye uyarı verecektir. Tamam deyin. Bilgisayarın Shift tuşuna basılı tutarak Geri Yükle'ye tıklayın. Karşınıza çıkacak ekranda Sn0wbreeze'in masaüstünüze oluşturduğu dosyayı seçin ve Tamam deyin. Karşınıza 5.1.1 yüklemeyle ilgili çıkacak olan uyarıyı onaylayın. iTunes birtakım işlemler yapacaktır. (Bu işlemler yaklaşık 10dk. sürecektir.) Sonra cihaz açılır. Cydia'dan Ultrasn0w da yüklerseniz cihazınıza sorunsuz bir şekilde güncel versiyon 5.1.1 yüklenmiş olur ve hat gelir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
başka bi yerlerden telefonu açamayanları okudum da böyle bi riskte mi vaar :o bide bende açamazsaam :D

Açılır ya :D

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ben bunu şimdi yapmaya kalksam burda olanlar yardım edebilir mi :D yani bi sorun falan çıktığında anında cevap verebilecek olan biri var mı ki :D

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş