Jump to content
Sign in to follow this  
brsdll

Teleservice 'de SWAP degisen IPhone hk.

Rate this topic

Recommended Posts

Merhaba,

Basta home tusu olmak uzere birkac sorundan dolayi garantili telefonumu gecen hafta teleservice yolladim.

Bugun siteden kontrol ettigimde TELEFONUNUZ DEGISTIRILMISTIR.(SWAP) seklinde bir bilgi ile karsilastim.

Gerek forumda gerekse internetteki diger sitelerde SWAP hakkinda birbirine zit bircok konu/yazi okudum.

Kafam karisti.

1. Gonderilecek olan cihaz iki arizali urunun birlesimi kullanilmis bir cihaz mi ? Degilse sifir kutusunda yeni

cihaz mi yollayacaklar ?

2. Servise gonderdigim cihazin imei numarasi yeni olana mi aktarilacak ? Eger boyle degilse gonderecekleri

yeni cihazin imei numarasinin kayitli olmama riski olabilir mi ?

3. Gonderecekleri cihazin garanti suresi ne kadar olacak ?

Teleservice 'e ulasmak mumkun olmadigi icin onlara soramadim maalesef.

Swap Bi bakima değişim anlamına geliyor ama değişim diyince cihaz sıfırdan değişicek diye birsey yok anakartta sorun varsa sadece ana kart değişir kasa aynı kalır veya tam tersi kasa değişir ana kart aynı kalir yani kısacasi cihazin tam değişimi malesef biraz zor artı kapali kutu seklinde gelmez ve cihaz tamamen değişicek ise bunun net bir suresi yok ellerinde var ise 30 iş gunu yok ise bu surenin tam bi zamani yok ama sadece senin cihazda arızali parca değişimi yapılıcak bilgin olsun :D

Edited by q0ksel
Yanlış

Garanti eskisiyle devam edecek ime ayni arkadasimin dedigi gii buyuk ihtimal parca degismistir zanet ki tamirciye vermissin telefonu :) sadece tamir etcekler :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Verdiginiz cevaplar icin tesekkur ederim. Nihayet aramalar sonunda Teleservice yetkilisiyle gorusme firsatim oldu.

SWAP : Tamamiyla sifir (hic kullanilmamis) cihazla degisim demekmis. Kesinlikle daha onceden arizalanmis ve onarilmis bir cihaz ya da iki arizali cihazdaki parcalarla olusturulmus bir cihaz degilmis.

Bu teknik terimi kullanmalarinin nedeni arizali urun ile degistirilen yeni urunun kutusuz teslim edilmesiymis. Ancak servisten yollanan belgede xxx imei numarali cihaz yyy imei numarali yeni cihazla garanti kapsaminda degistirilmistir bilgisi olan evrakla teslim ediliyormus.

Kutusuz olmasi anladigim kadariyla tedarikcinin vergilendirmeyle ilgili yasayacagi bir sikintinin onune gecmek.

Umarim faydali olur.

Teleservice en ufak arızada bile değişim yapıyor. Ben daha teleservice'e gerçek bir arızayla gidip değişmeden gelen iphone görmedim. benim telefonumun da ahize sesi az geliyodu ve onu da değiştirdiler (swap). Dış görünüş olarak sıfır gibi görünüyor.

Peki nerden geliyor bu değirmenin suyu diye sorarlar adama? En küçük bir arızaya sahip olan telefon bile değiştiriliyorsa bunun altında bir bit yeniği vardır.

Benim düşüncem şu:

Bunlar bozuk cihazları ellerinde biriktiriyor ve yurtdışında veya bu iş nerde yapılıyorsa cihazları orada tamir ettirip dış görünüş olarak yeniletiyorlar.

Servise gelen bozuk cihazlar yerine bu tamir ettirdiklerini veriyolar ve alın size sıfır cihaz veriyoruz diyip milleti kandırıyolar. Bundan son derece eminim.

Bu düşüncemi destekleyen bir durum şudur: Forumda bozuk iphoneları belirli bir ücret karşılığında yenileriyle değiştiren kişiler/yerler olduğunu görmüştüm.

Maval okumasınlar sonra bize kesinlikle sıfır cihazdır falan diye..

Sıfır cihaz konuşurken ahize sesinden dolayı titrer mi ya benimkisi titriyor...

Sonuçta parantez içinde swap cihaz diye not düşüyor teleservice.Senden aldığı cihazda tamir görüp başka birine swap cihaz diye veriliyordur.Kvk ve Genpa cihazları tamir görür,Brightstar cihazları yazılımsal sorun yoksa değişir (iphone,ipad ve b.berry'ler).

Bütün bozuk cihazlar teleservis garantili çıkıyor KVK genpa da böyle zırt bırt degisim olayı görmedim o yüzden teleservis cihazlarını almayı tavsiye etmiyorum şahsi fikrim

Teleservice şuan tekel gibi bişey olmuş durumda Kvk ve Genpa yapamadığı cihazı bir üst servis diye Teleservice gönderiyor :) distribütör firma olayı var burda çok dolaplar dönüyor ben Kvk ve Genpanın daha dürüst çalıştığına inanıyorum.

+ 1

İlanlarda iPhone arıyorum alayı telersvisten degisim cihazıyla sıfır cihaz geldi yazanlarla dolu hepsi teleservis cihazıtsa demekki dakka başı bozulan cihazlar veriyor teleservis o yüzden teleservis ile ugrasmaktansa genpa kvk cihazı alıp yıllarca kullanmak daha mantıklı

Teleservice şuan tekel gibi bişey olmuş durumda Kvk ve Genpa yapamadığı cihazı bir üst servis diye Teleservice gönderiyor :) distribütör firma olayı var burda çok dolaplar dönüyor ben Kvk ve Genpanın daha dürüst çalıştığına inanıyorum.

Benim i4 te swap degisim oldu. Telefonun sifirini gonderdiler kutusuz. Teleservisin tamir etme yetkisi yok zaten. Garantili ise sifir i ile degistirmek zorunda. Suan kullaniyorum hicbir sorun yok