Jump to content
Eqecakmak

Samsung-Apple Patent Davası Sonuçlandı [Samsung Apple'a 1.05 milyar $ ödeyecek.]

Konuyu değerlendir

Önerilen İletiler

136830.jpg

Kaliforniya , San Jose'deki duruşmada 9 kişilik jüri , Samsung'un Apple'ı taklit ettiğine karar kıldı.

Samsung'un iPad'i taklit etmediğine karar verilmiş.

Bu dava ile Apple , Samsung'un mobil cihazlarını yasaklatabilir / yasaklatmaya çalışabilir.

Jüri Samsung'un haklarının çiğnenmediğine karar vermiş.

Sonuç olarak Samsung , Apple'a 1.05 milyar $ ödeyecekmiş.

Apple:

Uzun süren hikayemizi dinlediği için jüri heyetine teşekkür ederiz. Alınan karardan dolayı heyecanlı olduğumuzu belirtmek isteriz. Dava süresince Samsung’un sunduğu delillerde kopyalamanın olduğuna tamamen kanaat getirdik. Apple ve Samsung arasında süren patent davası fazlasıyla ilgi oluşturdu ve tazminat miktarından daha fazla ilgi topladı. Apple olarak biz yeniliği ve özgünlüğü savunurken tüm dünyaya en iyi ürünleri sunmak için uzun süre çalışmalar yapmaktayız. Biz bu ürünleri kopyalansın diye değil müşteri memnuniyeti için oluşturuyoruz. Jürinin de açıklamış olduğu gibi patentlerimizin net bir şekilde çalındığını söylemesinden dolayı jüri heyetini alkışlıyoruz.

Samsung:

Bugün burada verilen karar Apple için kazanç olarak görülebilir ancak Amerika halkı için bir kayıp olarak ifade edilmelidir. Daha az seçenek, daha az yenilik ve potansiyel olarak daha yüksek fiyatlar oluşacak. Patent kanunu Samsung ve diğer şirketler tarafından her gün geliştirilirken dikdörtgen ve yuvarlak köşeli hatlar üzerinde tekel oluşturulması ve teknolojinin ilerletilmemesi talihsiz bir durumdur. Tüketiciler seçme hakkına sahiptir ve onlar Samsung ürünlerini satın alırken neyi satın aldıklarını çok iyi biliyorlar. Apple ile devam eden dava süreçleri dünyanın bir çok merkezinde devam ediyor ve bu iddialar çoğu yerde reddedildi. Samsung olarak biz tüketiciler için daha iyi seçenekler ve yenilikler sunmaya devam edeceğiz.

Samsung yine yayınladığı bildiri ile karara itiraz edeceğini ve bir üst mahkemeye taşıyacağını açıkladı.

Tamamı Amerika’da satılan ve patent ihlali yapan her cihaz için ödenmesi gereken tazminat tutarına aşağıdaki tablodan bakabilirsiniz.

Patent İhlali Yapan Cihaz Ödenecek Tazminat Tutarı

Captivate (JX 1011) $80,840,162

Continuum (JX 1016) $16,399,117

Droid Charge (JX1025) $50,672,869

Epic 4G (JX 1012) $130,180,896

Exhibit 4G (JX 1028) $1,084,820

Fascinate (JX 1013) $143,539,179

Galaxy Ace (JX 1030) $0

Galaxy Prevail (JX 1022) $57,867,383

Galaxy S (i9000) (JX 1007) $0

Galaxy S 4G (JX 1019) $73,344,668

Galaxy S II (AT&T) (JX 1031) $40,494,356

Galaxy S II (i900) (JX 1032) $0

Galaxy S II (T-Mobile) (JX 1033) $83,791,708

Galaxy S II (Epic 4G Touch) (JX 1034) $100,326,988

Galaxy S II (Skyrocket) (JX 1035) $32,273,558

Galaxy S II Showcase (i500) (JX 1017) $22,002,146

Galaxy Tab (JX 1036) $1,966,691

Galaxy Tab 10.1 (WiFi) (JX 1037) $833,076

Galaxy Tab 10.1 (4G LTE) (JX 1038) $219,694

Gem (JX 1020) $4,075,585

Indulge (JX 1026) $16,011,184

Infuse 4G (JX 1027) $44,792,974

Intercept 4G (JX 1009) $2,242,013

Mesmerize (JX 1015) $53,123,612

Nexus S 4G (JX 1023) $1,828,297

Replenish (JX 1024) $3,350,256

Transform (JX 1014) $953,060

Vibrant (JX 1010) $89,673,957

Toplam: $1,049,343,540

tarihinde Eqecakmak tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Belliydi Apple'nin davayı kazanacağı İt O.....dukça Samsung Apple'ye dava açıyor....

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Samsung galax SIII den kazandığı paraları geri iade ediyor

iyi oldu sevindim valla :D geçmiş olsun

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Apple:

Uzun süren hikayemizi dinlediği için jüri heyetine teşekkür ederiz. Alınan karardan dolayı heyecanlı olduğumuzu belirtmek isteriz. Dava süresince Samsung’un sunduğu delillerde kopyalamanın olduğuna tamamen kanaat getirdik. Apple ve Samsung arasında süren patent davası fazlasıyla ilgi oluşturdu ve tazminat miktarından daha fazla ilgi topladı. Apple olarak biz yeniliği ve özgünlüğü savunurken tüm dünyaya en iyi ürünleri sunmak için uzun süre çalışmalar yapmaktayız. Biz bu ürünleri kopyalansın diye değil müşteri memnuniyeti için oluşturuyoruz. Jürinin de açıklamış olduğu gibi patentlerimizin net bir şekilde çalındığını söylemesinden dolayı jüri heyetini alkışlıyoruz.

Samsung:

Bugün burada verilen karar Apple için kazanç olarak görülebilir ancak Amerika halkı için bir kayıp olarak ifade edilmelidir. Daha az seçenek, daha az yenilik ve potansiyel olarak daha yüksek fiyatlar oluşacak. Patent kanunu Samsung ve diğer şirketler tarafından her gün geliştirilirken dikdörtgen ve yuvarlak köşeli hatlar üzerinde tekel oluşturulması ve teknolojinin ilerletilmemesi talihsiz bir durumdur. Tüketiciler seçme hakkına sahiptir ve onlar Samsung ürünlerini satın alırken neyi satın aldıklarını çok iyi biliyorlar. Apple ile devam eden dava süreçleri dünyanın bir çok merkezinde devam ediyor ve bu iddialar çoğu yerde reddedildi. Samsung olarak biz tüketiciler için daha iyi seçenekler ve yenilikler sunmaya devam edeceğiz.

Samsung yine yayınladığı bildiri ile karara itiraz edeceğini ve bir üst mahkemeye taşıyacağını açıkladı.

Tamamı Amerika’da satılan ve patent ihlali yapan her cihaz için ödenmesi gereken tazminat tutarına aşağıdaki tablodan bakabilirsiniz.

Patent İhlali Yapan Cihaz Ödenecek Tazminat Tutarı

Captivate (JX 1011) $80,840,162

Continuum (JX 1016) $16,399,117

Droid Charge (JX1025) $50,672,869

Epic 4G (JX 1012) $130,180,896

Exhibit 4G (JX 1028) $1,084,820

Fascinate (JX 1013) $143,539,179

Galaxy Ace (JX 1030) $0

Galaxy Prevail (JX 1022) $57,867,383

Galaxy S (i9000) (JX 1007) $0

Galaxy S 4G (JX 1019) $73,344,668

Galaxy S II (AT&T) (JX 1031) $40,494,356

Galaxy S II (i900) (JX 1032) $0

Galaxy S II (T-Mobile) (JX 1033) $83,791,708

Galaxy S II (Epic 4G Touch) (JX 1034) $100,326,988

Galaxy S II (Skyrocket) (JX 1035) $32,273,558

Galaxy S II Showcase (i500) (JX 1017) $22,002,146

Galaxy Tab (JX 1036) $1,966,691

Galaxy Tab 10.1 (WiFi) (JX 1037) $833,076

Galaxy Tab 10.1 (4G LTE) (JX 1038) $219,694

Gem (JX 1020) $4,075,585

Indulge (JX 1026) $16,011,184

Infuse 4G (JX 1027) $44,792,974

Intercept 4G (JX 1009) $2,242,013

Mesmerize (JX 1015) $53,123,612

Nexus S 4G (JX 1023) $1,828,297

Replenish (JX 1024) $3,350,256

Transform (JX 1014) $953,060

Vibrant (JX 1010) $89,673,957

Toplam: $1,049,343,540

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Samsung galax SIII den kazandığı paraları geri iade ediyor

iyi oldu sevindim valla :D geçmiş olsun

apple'da hissenmi vardi?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

kimse kusura bakmasin.apple’ın tek amacı piyasayı “aç gözlü” bir biçimde tamamen ele geçirmek. “aç gözlü” dedim çünkü hepimiz biliyoruz ki bütün kapitalist firmaların isteği budur ancak bunun yolu Apple’ın yaptığı gibi kendi ülkesindeki mahkemelere milyonlarca dolar rüşvet vermek, kendi yaptığı birçok patent ihlalinin üstünü örtmek değildir. Gerçek rekabet, Samsung ve bilimum Android üreticilerinin yaptığı gibi kişiselleştirilebilir, kullanım kolaylığı sunan ve hoş bir arayüze sahip iyi donanımlı cihazlar çıkartmak ve bunları en uygun fiyata sunmakla olur.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kimse kusura bakmasin.apple’ın tek amacı piyasayı “aç gözlü” bir biçimde tamamen ele geçirmek. “aç gözlü” dedim çünkü hepimiz biliyoruz ki bütün kapitalist firmaların isteği budur ancak bunun yolu Apple’ın yaptığı gibi kendi ülkesindeki mahkemelere milyonlarca dolar rüşvet vermek, kendi yaptığı birçok patent ihlalinin üstünü örtmek değildir. Gerçek rekabet, Samsung ve bilimum Android üreticilerinin yaptığı gibi kişiselleştirilebilir, kullanım kolaylığı sunan ve hoş bir arayüze sahip iyi donanımlı cihazlar çıkartmak ve bunları en uygun fiyata sunmakla olur.

Ac gozluluk olarak degerlendirmek bende yanlis. Cunku apple calisiyor ve sonucunda uretiyor. Samsung ilk once kullanim kolayligi istiyorsa android i birakmali. Ve apple a ait patentleri calmak yerine yeni seyler uretmeli. Aslinda dogru soylemis samsung. Fiyatlari arttircak bu karar tarzinda bir laf. Elemanlari calistirip yeni seyler uretip onun patentini almak calmaktan daha pahali:)

Sent from my iPhone 10s using Tapatalk

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ac gozluluk olarak degerlendirmek bende yanlis. Cunku apple calisiyor ve sonucunda uretiyor. Samsung ilk once kullanim kolayligi istiyorsa android i birakmali. Ve apple a ait patentleri calmak yerine yeni seyler uretmeli. Aslinda dogru soylemis samsung. Fiyatlari arttircak bu karar tarzinda bir laf. Elemanlari calistirip yeni seyler uretip onun patentini almak calmaktan daha pahali:)

Sent from my iPhone 10s using Tapatalk

Çalmak?? Siz çarşaf çarşaf medyada verilen samsung mahkeme tarafından reddedilen ve Apple'ın aksini ispat edemediği belgeleri görmediniz sanırım?

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Guest Extreme52

Kusura bakmada kardesim resmen taklit ediyor samsung appleye arama yaptiginda telefonu kulagina yaklastirdiginda ekranin isigi kapaniyor dimi ?

Kamerayi actiginda fotograf cekme videoya gecis tuslari ? Hem donanimsal hemde yazilimsal olarak taklit ediyorlar resmen

Sent from my iPhone using Tapatalk

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Apple'ın büyük zaferinden sonra Samsung ne yapacak? Galaxy ceplere ne olacak? İşte cevaplar...

Cuma günü jürinin verdiği karar ile yuvarlak köşeli telefonlar üretme imtiyazı Apple'a teslim edilmiş oldu. 9 kişilik jüri, Samsung'un Apple'a 1 milyar dolar tazminat ödemesine hükmederken, Samsung'un bazı cihazlarının piyasadan toplatılması da olası. Tüm bunlar, Apple hayranları için oldukça iyi haberler. ABD'de verilen kararla ilgili sıkça akla gelen sorular, açık kaynak avukatı Van Lindberg tarafından bakın nasıl cevaplandırılıyor.

Soru: Bu davada hala sonucu belli olmayan bir konu var mı?

Cevap: En büyük soru işareti, Apple'ın Samsung cihazlarının satışını yasaklatmak isteyip istemeyeceği konusunda. Apple, muhtemelen patentlerini ihlal eden cihazların ABD'deki satışını durdurmak isteyecektir. Samsung'un en büyük Android sağlayıcısı olduğunu düşündüğümüzde bu, pazar paylarını geçici olarak Apple'ın lehine çevirebilir.

Soru: Mahkemenin kararı şu anki Samsung cihazlarındaki işlevleri etkileyecek mi?

Cevap: Evet. Karar, eski jenerasyon cihazlardaki ihlalleri temel alsa da bu cihazlardan bazıları hala satılıyor. Apple'ın bir yasaklatma kararı aldırması haline bu cihazlar piyasadan kaldırılabilir. Samsung'un TouchWiz arayüzündeki bazı öğeleri de değiştirmesi gerekecek.

Soru: Kullanıcıların sahip oldukları telefonlardaki güncellemeler ne olacak? Samsung, karar nedeniyle bazı özellikleri devre dışı bırakabilir mi?

Cevap: Bu, hakimin vereceği spesifik kararlara bağlı. Hakim yazılım güncellemeleri yoluyla ihlale neden olan işlevin kaldırılmasını isteyebilir. Böyle bir durum daha önce yaşanmıştı.

Soru: Ya gelecekteki Samsung ürünleri karardan nasıl etkilenecek?

Cevap: Bugün ihlale konu olan patentlerin çoğu, iPhone'un dış tasarımını ele alıyor. Dolayısıyla gelecekte en çok değişecek şey, Samsung telefonlarının şekli olacak. Bazılarına göre bu değişim başladı bile. Örneğin Galaxy S III ve Galaxy Note, iPhone'dan oldukça farklı bir tasarıma sahip. Samsung'un kullanıcı arayüzünü de iPhone'dakinden daha farklı hale getirmeye çalışması gerekecek.

Soru: Apple'ın akıllı cep piyasasında monopol kurduğu söylenebilir mi?

Cevap: Hayır. iPhone başarılı olsa da çoğu kişi piyasada çok farklı türde birçok telefon bulunduğunun farkında değil. iPhone, geçtiğimiz çeyrekteki tüm akıllı cep satışlarının satışlarının yüzde 17'sini oluşturuyordu.

Soru: Bu karar mobil alanındaki yeniliklerin duracağı anlamına mı geliyor?

Cevap: Hayır, şirketler Apple'ın tasarım dilini kullanırken çok daha dikkatli olacaklardır. Bu, mobil alanda daha büyük yeniliklerle sonuçlanabilir.

Soru: Karar tüketiciler için avantajlı yönler içeriyor mu?

Cevap: Tüketiciler, Apple olmayan şirketlerden Apple ürünlerine daha az benzeyen ürünler satın alacaklardır. Bu tasarımlardan bazıları, iPhone'dan daha iyi, bazıları ise daha kötü olabilir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bundan 25 yıl önce Apple'nin telesekreterlı telefonu vardı normal masaustu..Samsung 25 yıl önce varmıydı?Bu sektörde..Mazisi nedir?Apple ıle ugrasması abestle iştıgal etmedır.Abd catır catır 8 cıhazı Samsungun satısını yasaklatacak..

apple_1983.png

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Apple mı ac gözlü?

Gözünüz kapalı tabiri size yerinde olacak galiba?

Samsung, iPhone 2G çıktığında, SGH-E250-E...-J... Diye birçok telefonun seri üretiminde değil miydi?

Ya bu telefonlar? 2003'ün teknolojisinde değil miydi?

Samsung da o zamanlar zengindi. Birçok mucit mühendisi vardı.

Ve o neyi seçti? Bu dandik telefonlardan günde 100 ayrı model çıkartıp millete kakalamak...

Nokia=Samsung

İkisi de Apple bu sektöre atılmadan önce halkı tamamen sömüren firmalardi? Gecmise biraz bile kafa çevirseniz, samsung'un ne kadar ac gözlü bir firma olduğunu görürsünüz...

Zamanında e250 kullanirdim. Süper gelirdi. Ama cevreme bakardım. Dısı farklı birçok samsung. Ya ici? Herseyiyle aynı.

Ne yani? Bu firma Apple gelene kadar hep süper telefonlar mi üretti? Hep kisisellestirilebilir yazılımlar mi kullandı?

Sunu soralım. Samsung, Apple gelene kadar hiç tüketiciyi, onun ihtiyaclarını düşündü mü?

Simdi çıkıp saf saf Apple düşmanlığı yapmayın. Samsung 7'sinde ne ise, 70'inde de odur...

Ekleme: Apple'ın iPhone fiyatları yabancı ülkelerde gayet normal.

Ve sunu da duşunun. Siz bir ürün yaptınız. Digerleriyle aynı sınıfta. Ancak onlara göre çok çok muhteşem. Ve herseyi size ait.

Baskası size bakıp, sizin ürününüzün özelliklerini, yazılımını çalıp kendi cihazında kullansa ve buna özgürlük dese ne yaparsınız? O kisiye al kardesim telefon senin istediğini yap diyip kenara mi çekilirsiniz? Aklı basında olan birisi Apple'ın yaptığını yapıp dava acar. Ve davasını da kazanır...

Sent from my iPad using Tapatalk HD

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bundan 25 yıl önce Apple'nin telesekreterlı telefonu vardı normal masaustu..Samsung 25 yıl önce varmıydı?Bu sektörde..Mazisi nedir?Apple ıle ugrasması abestle iştıgal etmedır.Abd catır catır 8 cıhazı Samsungun satısını yasaklatacak..

apple_1983.png

LG 2001 yilinda ilk tableti yaptiginda yada ilk sesli asistani motorola yaptiginda apple nerdeydi?apple calmayi daha iyi bilir:-)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Apple mı ac gözlü?

Gözünüz kapalı tabiri size yerinde olacak galiba?

Samsung, iPhone 2G çıktığında, SGH-E250-E...-J... Diye birçok telefonun seri üretiminde değil miydi?

Ya bu telefonlar? 2003'ün teknolojisinde değil miydi?

Samsung da o zamanlar zengindi. Birçok mucit mühendisi vardı.

Ve o neyi seçti? Bu dandik telefonlardan günde 100 ayrı model çıkartıp millete kakalamak...

Nokia=Samsung

İkisi de Apple bu sektöre atılmadan önce halkı tamamen sömüren firmalardi? Gecmise biraz bile kafa çevirseniz, samsung'un ne kadar ac gözlü bir firma olduğunu görürsünüz...

Zamanında e250 kullanirdim. Süper gelirdi. Ama cevreme bakardım. Dısı farklı birçok samsung. Ya ici? Herseyiyle aynı.

Ne yani? Bu firma Apple gelene kadar hep süper telefonlar mi üretti? Hep kisisellestirilebilir yazılımlar mi kullandı?

Sunu soralım. Samsung, Apple gelene kadar hiç tüketiciyi, onun ihtiyaclarını düşündü mü?

Simdi çıkıp saf saf Apple düşmanlığı yapmayın. Samsung 7'sinde ne ise, 70'inde de odur...

Ekleme: Apple'ın iPhone fiyatları yabancı ülkelerde gayet normal.

Ve sunu da duşunun. Siz bir ürün yaptınız. Digerleriyle aynı sınıfta. Ancak onlara göre çok çok muhteşem. Ve herseyi size ait.

Baskası size bakıp, sizin ürününüzün özelliklerini, yazılımını çalıp kendi cihazında kullansa ve buna özgürlük dese ne yaparsınız? O kisiye al kardesim telefon senin istediğini yap diyip kenara mi çekilirsiniz? Aklı basında olan birisi Apple'ın yaptığını yapıp dava acar. Ve davasını da kazanır...

Sent from my iPad using Tapatalk HD

saf saf lafini size iade ederek baslayayim..benim markalarla derdim yok..ben 3gs,4 ve 4s kullandim.siz bence arastirma yaparak fikir paylasimi yapin.birazcik arasrirsaniz son davada apple'in aksini ispat edemedigi halde juri tarafindan "reddedilen" samsung;un dis tasarim kanitlarina bir bakin..ondan sonra konusalim..bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayin.

"Bu dandik telefonlardan günde 100 ayrı model çıkartıp millete kakalamak."..bu cumleye ben sadece gulerim.android kullanicisi 600-700 tl'ye-1200-1700 tl'ye de cihaz kullanabiliyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Efsane yoneticim o yıllardan bahsetmiş ve bu konuda cok haklı iPhone çıktığında mobil işletim sisteminden bahsedebiliyormiyduk hepsi java tabanliydi iOS ve iPhone tüm bunu değiştirdi. Bunları dikkate alarak Samsung'u savunun bence. Tüm bunlar benim fikrim tabi.

via Tapatalk

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Efsane yoneticim o yıllardan bahsetmiş ve bu konuda cok haklı iPhone çıktığında mobil işletim sisteminden bahsedebiliyormiyduk hepsi java tabanliydi iOS ve iPhone tüm bunu değiştirdi. Bunları dikkate alarak Samsung'u savunun bence. Tüm bunlar benim fikrim tabi.

samsung'un benim savunmama ihtiyaci yokki.savunsam bana parami veriyolar.ben takim taraftari gibi marka taraftarligi yapmam..gercek multitasking'in androidde olmasi bile benim icin android tercih sebebidir..Apple, pazarda rekabet etmektense mahkeme salonlarında rekabet üstünlüğü arıyor. Geniş ekranı olan yuvarlatılmış bir dikdörtgenle bir tekeli elinde tutmayı hak ettiğini düşünüyor. Gerçekten inanılmaz bir şey..

via Tapatalk

samsung'un benim savunmama ihtiyaci yokki.savunsam bana parami veriyolar.ben takim taraftari gibi marka taraftarligi yapmam..gercek multitasking'in androidde olmasi bile benim icin android tercih sebebidir..Apple, pazarda rekabet etmektense mahkeme salonlarında rekabet üstünlüğü arıyor. Geniş ekranı olan yuvarlatılmış bir dikdörtgenle bir tekeli elinde tutmayı hak ettiğini düşünüyor. Gerçekten inanılmaz bir şey..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
saf saf lafini size iade ederek baslayayim..benim markalarla derdim yok..ben 3gs,4 ve 4s kullandim.siz bence arastirma yaparak fikir paylasimi yapin.birazcik arasrirsaniz son davada apple'in aksini ispat edemedigi halde juri tarafindan "reddedilen" samsung;un dis tasarim kanitlarina bir bakin..ondan sonra konusalim..bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayin.

"Bu dandik telefonlardan günde 100 ayrı model çıkartıp millete kakalamak."..bu cumleye ben sadece gulerim.android kullanicisi 600-700 tl'ye-1200-1700 tl'ye de cihaz kullanabiliyor.

"Bu dandik telefonlardan günde 100 ayrı model çıkartıp millete kakalamak."

lafını nerede dediğimi iyi anlamamışınız..

Tekrar okumanızı öneririm..

Dış tasarım?

Apple'ın 2007 yılında çıkardığı telefon, Samsung'un 2010 yılında çıkardığı telefonun çakması galiba?

Aksini iddia edemediği birçok konu, birçok dosya...

O zaman davasını açsın, yasaklatsın:) Yapabiliyorsa:)

Benim de markalarla bir derdim yok..

Sadece yanlış bildiklerini düzeltmek istedim..

Mesajımda da 5-6 yıl öncesinden bugüne doğru bakmanızı istedim.

Hangi firmanın daha aç gözlü olduğunu, hangisinin müşteriyi düşünüp ona göre icat ürettiğini görmenizi istedim.

Dediğim gibi iyi anlayarak okuyun mesajımı:)

O zaman daha iyi anlarsınız:)

O dediğiniz yuvarlatılmış kenarlı telefonla piyasayı elinde tuttu mu? tuttu.. :)

Daha yeni iPhone gelmedi.. O geldikten sonra bakarsınız piyasanın durumuna.

Ancak buna rekabet denemez. Samsung günde 2-3 telefon çıkaran bir şirket.

Apple ise senede 1.

Ki satış rakamı/cihaz sayısı oranına bakarsanız, Apple samsung'u 3-4'e katlıyor:)

Ki kimsenin kimseyi savunmasına da gerek yok. İsteyen istediğini kullanır. Zevke göre..

tarihinde efsane2000 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
"Bu dandik telefonlardan günde 100 ayrı model çıkartıp millete kakalamak."

lafını nerede dediğimi iyi anlamamışınız..

Tekrar okumanızı öneririm..

Dış tasarım?

Apple'ın 2007 yılında çıkardığı telefon, Samsung'un 2010 yılında çıkardığı telefonun çakması galiba?

Aksini iddia edemediği birçok konu, birçok dosya...

O zaman davasını açsın, yasaklatsın:) Yapabiliyorsa:)

Benim de markalarla bir derdim yok..

Sadece yanlış bildiklerini düzeltmek istedim..

Mesajımda da 5-6 yıl öncesinden bugüne doğru bakmanızı istedim.

Hangi firmanın daha aç gözlü olduğunu, hangisinin müşteriyi düşünüp ona göre icat ürettiğini görmenizi istedim.

Dediğim gibi iyi anlayarak okuyun mesajımı:)

O zaman daha iyi anlarsınız:)

O dediğiniz yuvarlatılmış kenarlı telefonla piyasayı elinde tuttu mu? tuttu.. :)

Daha yeni iPhone gelmedi.. O geldikten sonra bakarsınız piyasanın durumuna.

Ancak buna rekabet denemez. Samsung günde 2-3 telefon çıkaran bir şirket.

Apple ise senede 1.

Ki satış rakamı/cihaz sayısı oranına bakarsanız, Apple samsung'u 3-4'e katlıyor:)

Ki kimsenin kimseyi savunmasına da gerek yok. İsteyen istediğini kullanır. Zevke göre..

evet tuttu tutmasinada bu tasarim apple'in degilki..samsung'un mahkeme jurisine kanit olarak sundugu belgeye onun icin bakin dedim.samsung'un bu tasarima en yakin cihazinin cikis tarihi 2006.!.yani ilk iphone'nun 2007 tanitilmasindan tam bir sene once.ayrica bu kadar bir patent olurmu?ford'un 4 tekerlekli araba patenti almasi gibi bisey.bir telefonun tasarimi ne kadar farkli olurki?4 kose..ya duz olacak ya yuvarlak.ben apple'in bu konudaki tutumunu elestirerek ac gozlu dedim.steve jobs'un olmeden once beyanatlarini tum dunya biliyor.ben eski bir kullanicisi olarak apple'in bu yolla anlik kazanclar yada faydalar elde edebilecegini goruyorum.olan amerika birlesik devletlerindeki kullanicilara olacak.dunya o ac gozlu vahsi kapitalist memleketten ibaret degil:-).

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş