Jump to content
Sign in to follow this  
leak

Iphone 3gs 4.3.3 (8j2) - 06.15.00 Operatör sorunu

Rate this topic

Recommended Posts

Arkadaşlar Iphone 3gs 4.3.3 (8j2) - 06.15.00 makinam var, dün gece turkcell çekmemeye başladı.

Ayarlar kısmında operatörler kısmı bile yok artık. bugün de aynı şey devam ediyor.

uzun süredir makinanın sürümünü yükseltmeyi düşünüyordum. acaba makinama en güncel hangi ios sürümünü nasıl yükleye bilirim, yol gösterebilir misiniz ?

Şimdiden teşekkürler.

:confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Çok teşekkürler işe yaradı,

Peki ikinci sorum yani telefonumun ios sürümünü 5 e yükseltmek gibi bir ihtimal var mı ? varsa onu nasıl yapabilirim ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cihazınız sim kilitli olduğu için Custom Firmware yüklemeniz gerekiyor. Buradan Sn0wbreeze ve iReb indirin. (İndirme linkleri sayfanın altındadır.) Buradan cihazınız için 5.1.1 sürümünü indirin. Artık Firmware oluşturma işlemlerine geçebilirsiniz. Sn0wbreeze'i açın. İleri butonuna basın. 'Browse for IPSW' butonuna basın ve indirdiğiniz 5.1.1 dosyasını seçin. Uyarı çıkacaktır. Bootrom seçmeniz gerekir. Bilmiyorsanız Yes'i seçin. 'IPSW onaylandı.' uyarısından sonra yine İleri butonuna basın. Karşınıza çıkan seçeneklerden Simple Mode'u seçin. (Bu mod, modem firmware'inizi koruyup cihaza jailbreak yapacaktır.) Karşınıza bir uyarı çıkacaktır. Eğer elinizde cihazın sim kilitli olduğu operatörün sim kartı yoksa 'Yes' i, varsa 'No' ya tıklayın. Sn0wbreeze birtakım işlemlerden sonra masaüstünüze bir IPSW dosyası oluşturacaktır. Bu IPSW'yi daha sonra kullanacağız. Masaüstünüze oluşturulan IPSW'yi gördükten sonra Sn0wbreeze'i kapatın ve iReb'i açın. Cihazınızı bilgisayara bağlayın. iReb menüsünden cihazınızı seçin. Cihazın ana ekran ve kilit tuşlarına aynı anda 10sn. boyunca basın. Daha sonra parmağınızı kilit tuşundan çekin fakat ana ekran tuşuna 10sn. daha basın. iReb birtakım işlemler yapacak ve cihazınız siyah ekranda kalacaktır. (Pwned DFU mod) Bunlardan sonra iTunes'u açın. 'Cihazınız kurtarma modunda...' diye uyarı verecektir. Tamam deyin. Bilgisayarın Shift tuşuna basılı tutarak Geri Yükle'ye tıklayın. Karşınıza çıkacak ekranda Sn0wbreeze'in masaüstünüze oluşturduğu dosyayı seçin ve Tamam deyin. Karşınıza 5.1.1 yüklemeyle ilgili çıkacak olan uyarıyı onaylayın. iTunes birtakım işlemler yapacaktır. (Bu işlemler yaklaşık 10dk. sürecektir.) Eğer aktivasyonlu IPSW oluşturduysanız (elinizde Sim kart olmadığı durumlarda) cihaz açılacaktır. Eğer aktivasyonsuz IPSW oluşturduysanız (elinizde sim kilitli olduğu operatörün sim kartı olduğu durumlarda) cihaza sim kilitli olduğu operatörün sim kartını takıp aktivasyonu geçebilirsiniz.

Not: Aktivasyonlu IPSW yüklendiği zaman bildirim sorunu oluşabilir.

Ben yedek yüklememenizi tavsiye ederim. Temiz bir güncelleme olsun. Sadece kişilerinizi ve isterseniz fotoğraflarınızı alın. (Kişileri MyContactsBackup ile yedekleyebilirsiniz. App Store-Ücretsiz-500kişiye kadar destekler.) (Fotoğrafları iTools ile alabilirsiniz. Konusu forumda mevcuttur. 'Elveda iTunes Şimdi iTools Zamanı')

Edited by m_akzcan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Çok Teşekkürler yardımın için m_akzcan,

Umarım sorunsuz hallederim.. sağol.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yazdıklarımı aynen uygularsanız sorunsuz bir şekilde 5.1.1 yükleyebilirsiniz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.