Jump to content
Sign in to follow this  
Eqecakmak

iDevice'ın Hafızasına Zorla Girmek[Cihazınızı iTunes Görmese Dahi](A4 ve Altı İşlemciler)

Rate this topic

Recommended Posts

Bu yöntem ile iDevice'ınızın dosya sistemine zorla bağlanabilirsiniz.Ayrıca bu yöntem ile şifresini unuttuğunuz veya iTunes'un görmediği cihazınızın hafızasına da erişebilirsiniz.

Uydurma Senaryo ve Soru:

Soru:

Merhaba arkadaşlar ,

Cihazıma Cydia'dan iGotYa yükledim.Herhalde cihazıma yanlış bir şey yaptım.Cihazım açılırken bir çark dönüyor ve takılıyor.Resimlerimi kurtarmam lazım.iTunes ve bilgisayar cihazımı görmüyor.Bunun çözümü var mıdır?

Cevap:

Vardır."iDevice'ın Hafızasına Zorla Girmek[Cihazınızı iTunes Görmese Dahi](A5 ve Altı İşlemciler)" isimli konu işinizi görecektir.

Gerekenler:

-SFTP istemcisi(CyberDuck işinizi görür.Hem Windows hem de Macintosh versiyonu vardır.)

-SSH istemcisi(Windows'ta PuTTy gerekir.MAC'te ise Terminal üzerinden SSH yapabileceğimiz için ek programa ihtiyaç yok.)

-Java.

-İnternet bağlantısı.

Notlar:

-Sadece A4 ve altı işlemcili cihazlar içindir.

-Windows'ta 64bitte çalıştığından emin değilim.

-Cihazınızdaki donanımsal bir sebepten bilgisayarınız cihazınızı görmüyorsa bu yöntem işinize yaramaz.

1. Adım:

Cihazınızı bilgisayara bağlayın ve DFU moduna alın.

2.Adım:

Bu dosyayı indirip çalıştırın.

3.Adım:

Program açılınca bir süre bir şeyler indirecek ve cihazınıza bir takım işlemler yapacak.Bittiğinde cihazınıza SSH protokolüyle bağlanmak için gerekli bilgileri verecek.Bilgileri not alın.

javason.png

4. Adım:

Seçtiğiniz bir SSH istemcisini açın ve cihazınıza 2022 portundan , bir önceki adımda elde ettiğiniz kimlik bilgileriyle , SSH protokolüyle bağlanın.Eğer keylerle ilgili bir soru çıkarsa olumlu cevabı seçin.

Windows'ta PuTTy ile bağlanabilirsiniz.:

puttyd.png

Macintosh'ta Terminal'den aşağıdaki komutla bağlanabilirsiniz.:

terminalkomut.png

5. Adım:

Cihaza SSH üzerinden bağlanmayı başardığınızda "mount.sh" yazın ve enter'a basın.

"Mounting /dev/disk0s1s1 on /mnt1 ..

Mounting /dev/disk0s1s2 on /mnt2 .." bu yazılar çıktıktan sonra diğer adıma geçin.

6. Adım:

Cyberduck'ı açın.Sol üstten "Yeni Bağlantı" butonuna basın.Elinizdeki kimlik bilgilerini kullanarak 2022 portu üzerinden SFTP protokolüyle cihazınıza bağlanın.

cyberduck.png

7. Adım:

Eğer her şey yolunda gittiyse ve işlemleri EKSİKSİZ yaptıysanız , sonuç olarak cihazınızın dosya sistemine bağlanmış olacaksınız.Bağlandığınızda büyük ihtimal "private/var/root/" dizininde olacaksınız.İsterseniz CyberDuck'taki bardan dizini değiştirebilirsiniz.

ssaasi.png

Bitiş:

Cihazın dosya sistemiyle işiniz bittiğinde cihazınızı tekrar açmak için cihazınızı Power ve Home tuşuna bir süre basılı tutarak kapatabilirsiniz.Ardından cihazınızı açmaya çalıştığınızda büyük ihtimal Recovery modunda açılacaktır.Recovery modundan çıkmak için TinyUmbrella'yı indirin ve TinyUmbrella'dan "Exit Recovery" butonuna tıklayın.Cihazınız Recovery modundan çıkacaktır.

İngilizce Video:

>http://www.youtube.com/watch?v=1dh5loiX1dU

Aslında bu yöntem uzun zamandır vardı ve çok bilinmiyordu.Bende konuyu açayım dedim.Kolları sıvadım yazdım.Umarım işinize yarar.Eğer konuyla ilgili herhangi bir sorun veya hatayla karşılaşırsanız ve bize bildirirseniz konumuzu düzeltmeye çalışırız.Hatta imla hatası olsa dahi bildirirseniz çok sevinirim. :)

Edited by Eqecakmak

Süper anlatım :) Emeğine sağlık valla :)

via Tapatalk

Ubuntu üzerinden benzer bir işlem yapabiliyor muyuz?

Sisteminize Java kurup verdiğim dosyayı açabilirsiniz. Yani yapabilirsiniz. :)

Eskiden bir nepte oyun Pwp server kurup Actiysan mount.sh kodu kadar kurtarıcısı yok onarmak içindi hersey kodla iste eline saglık kardeşim.