Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
agbaran

Face time AT&T hatları için çözüm

Rate this topic

Recommended Posts

Benim gibi Abd den alınma iphone 4 kullanıcıları Face time sorunu rehberde en üst satırda numaranızın görünmemesi Hakkında kısmında oparatör olarak AT&T görünme sorunu Sesli mesaja basınca AT&T oparatörünü arama Face time etkinleştir yazan yerde numara bilinmeyen olarak görünmesi problemini yaşıyorsanız çözümü basit.

İfile yada klasörlere erişebileceğiniz herhangi bir programla System/librariy/Carier Bundles klasöründe Türkcell_tr.bundle klasöründeki carrier.plist dosyasını kopyalayıp Carier bundles içindeki ATT_US.bundle içine yapıştırıyoruz (Her ihtimale karşı ATT içindeki carrier dosyasını yedekleyin) tumunu değiştir gibi birşey diyecek evet deyip onaylayın telefonu kapatıp açın sonra herhangi bir numarayı arayın herşey değişmiş görünecek ve facetime problemi ortadan kalkacak tabi diğerleride.Umarım faydalı olur..

Unutmadan ben bunu Turkcell hattımla yaptım avea yada vodafon da da aynı yolu izlerseniz hallolur diyebilirim ama denemedim

Avea için /var/mobile/Library/Operator Bundle.bundle içindeki dosyayı kopyalayıp AT&T kalasöründeki dosyayla değiştirin.Deneyenler sonucu yazarsa faydalı olur.

Eğer rehberde kişilerde face time araması varsa etkinleştirme bekliyor yazmasını ciddiye almayın dun 4.0.1 e restore ettim tekrar aynı işlemleri yaptım şuanda etkinleştirme bekleniyor yazıyor ama arkadaşımla face time üzerinden konuştuk.

Eyw Dostum çok tşkklr. VODAFONE ile denedim daha tel'i kapatıp açmadan olumlu sonuç aldım... :) Çok sağol... ilk yazdığın msj'a da vodafone ile denenip işe yaradığını yazarsan arkadaşlara faydalı olur belki...

İphone içinde işlemi yapmak için cydia source ye SiNfuL iPhone Repo ekleyip ifile programını yukleyin

Pc uzerinden işlemi yapmak için http://www.iphoneyardim.net/iphone_genel/1202-iphone_pc_suite_2_9_25_168_full_turkce_09_08_2010_a.html

post-6452-13786388201709_thumb.jpg

post-6452-13786388201857_thumb.jpg

post-6452-13786388201996_thumb.jpg

Edited by agabaran
avea sorunu

Su an deneme sansım yok ama oluyor ise gercekten eline sağlık. Tesekkurler dostum. Harika paylaşım olmuş

Su an deneme sansım yok ama oluyor ise gercekten eline sağlık. Tesekkurler dostum. Harika paylaşım olmuş

Teşekkürler Ben diğer tum yolları denedim olmadı en son bu şekilde olabilir diyerek bahsettiğim yolu denedim ve bomba face time etkinleşti umarım sorun yaşayanlara yardımcı olur.

ne facetimemmis arkadas kac tane konu acilmis facetime sorununa cozum diye =P

neyse umarim bu cozuyodur.

Simkart hangi operatöre ait ise onun plist dosyasını okuması gerek ama demekki mikro sime donusunce birseyler değişiyor.

Bu çözüm gayet mantıklı. Gören arkadaslar mutlaka deneyecektir. İnsallah kesin çözüm olur. Kolay ve net bir çözüm. Teşekkürler bilgi için.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Dostum, çok ama çok teşekkür ederim... Geçen hafta perşembe günü aldım ancak imei yüzünden birkaç gün kullanamamıştım. Açtıktan sonra herşey sorunsuzdu ancak bu seferde facetime ayarını yapamadım.

Şu an facetime sorunu, operatör ismi yazan yerdeki sorun, tethering kısmındaki sorun ve diğer 2 sorun tamamen kalktı... Takdire şay'an bir yardım gösterdiğiniz ve bu sıkıntıdan beni kurtardığınız için teşekkür ediyorum...

Arkadaşlar, hiçbirşey yapmayın, yukarıdaki 2 cümleyi uygulayın, yeterli :D:D Çok şükür... Telefonda artık sorun kalmadı, halil abi seni arıyorum aç yav :D:D

Tekrardan teşekkürler...

Saygılar...

Dostum, çok ama çok teşekkür ederim... Geçen hafta perşembe günü aldım ancak imei yüzünden birkaç gün kullanamamıştım. Açtıktan sonra herşey sorunsuzdu ancak bu seferde facetime ayarını yapamadım.

Şu an facetime sorunu, operatör ismi yazan yerdeki sorun, tethering kısmındaki sorun ve diğer 2 sorun tamamen kalktı... Takdire şay'an bir yardım gösterdiğiniz ve bu sıkıntıdan beni kurtardığınız için teşekkür ediyorum...

Arkadaşlar, hiçbirşey yapmayın, yukarıdaki 2 cümleyi uygulayın, yeterli :D:D Çok şükür... Telefonda artık sorun kalmadı, halil abi seni arıyorum aç yav :D:D

Tekrardan teşekkürler...

Saygılar...

Oooo abi artik fac takiliyosun :) hayirli olsun abi,inan hallettigine cok sevindim,bu konu mutlaka ornek gostereceklerimizden olacaktir,tesekkurler arkadasim.

Oooo abi artik fac takiliyosun :) hayirli olsun abi,inan hallettigine cok sevindim,bu konu mutlaka ornek gostereceklerimizden olacaktir,tesekkurler arkadasim.

Aynen abicim:cool: Face iz yani:p... Sağolasın abicim, Allah razı olsun... Darısı ve en iyisi başınıza inşallah... Arkadaşımıza da tekrardan teşekkürler... Bu yöntemi düşünebilmek bile dahiyane...

Saygılar...

Teşekkürler arkadaşlar Bukadar iltifat yapmayın arkadaşlar diyecem ama :)) güzelmiş :D:D yardımcı olabildiysem ne mutlu.

Arkadaşım paylaşım için teşekürler sorunu olanlar için ilaç gibi geldi Turgay nihayet 2G den kurtuldun ya ,Face Timen hayırlı olsun :)

Arkadaşım paylaşım için teşekürler sorunu olanlar için ilaç gibi geldi Turgay nihayet 2G den kurtuldun ya ,Face Timen hayırlı olsun :)

Sağolasın hasan kardeş... 2G den kurtulmak yok, forever dedik, forever...:P

Saygılar...

Sağolasın hasan kardeş... 2G den kurtulmak yok, forever dedik, forever...:P

Saygılar...

Turgay abi cift cift model atliyo,digeride iPhone 6 olur heralde :P

Turgay abi cift cift model atliyo,digeride iPhone 6 olur heralde :P

Yok valla, feriduncum... Bunun fiyatı çok yüksek geldi. Net olarak 2G yi aldığımdan %100 daha pahalı... O yüzden bir sonrakini 4-5 yıl sonra almayı düşünebilirim...:P iPhone 10 da görüşmek üzere :D

Saygılar...

Turgay artık Face timen çalıştığına göre birazdan bir konu açacağım Full HD Tv de full ekran ile Face Time nasıl olur :)

Turgay artık Face timen çalıştığına göre birazdan bir konu açacağım Full HD Tv de full ekran ile Face Time nasıl olur :)

O nasıl iş:confused: iPhone u TV ye mi bağlıyorsunuz:D ?

Saygılar...

aynen Tv de face time dünya forumlarında ilk biz deniyoruz ve sonuç olumlu :)

aynen Tv de face time dünya forumlarında ilk biz deniyoruz ve sonuç olumlu :)

İyi de, telefonu TV ye ne ile bağladın ? Component mi ?

Saygılar...

arkadaşlar peki ingiltereden alınmış sim kilitsiz telefon için hangi dosyayı nereye kopyalamak lazım?? Yardımcı olabilecek var mı?

arkadaşlar peki ingiltereden alınmış sim kilitsiz telefon için hangi dosyayı nereye kopyalamak lazım?? Yardımcı olabilecek var mı?

Unlock olan telefonlarda da mı, bu sorun mevcut:confused:???

Herneyse... Cihazınız herhangi bir operatörden mi alındı ? Onun klasörüne turkcell klasörü içerisindeki plist dosyasını atmaya çalışın.

Saygılar...

abi ben kafayı yemek üzereyim çıldırıcam yok facetime ve mms bi uçtu geri gelmiyor. Telefonun hangi operatörden alındığını bilemiyorum arkadaşım getirdi telefonları. Leicester'daki Apple store'a girmiş almış çıkmış..Acaba nasıl öğrenebilirim hangi operatöre bağlı olduğunu? Tahminen O2 dur :) Ingiltere'de Orange var galiba bir de..Her iki klasöre de kopyalayıp sonucu yazacağım birazdan..

Hakkında kısmında Carrier : Not Available yazıyor. Unlock telefonda bunun olması garip aslında :( Hakkında kısmında en üstte network TR TURKCELL yazıyor ama az altında dediğim gibi carrier not available..

İyi de, telefonu TV ye ne ile bağladın ? Component mi ?

Saygılar...

hayır Compozite ile elimde 3g için alıp kullanmadığım compozite kablosuyla bağlandım, tabiki Component olursa şahane olur

konu açılmıştır. :)

http://www.iphoneyardim.net/iphone_genel/7172-face_time_youtube_videolari_tum_iphone_menusu_mp3_ve_ses_dahil_fullhd_tv_de.html

abi ben kafayı yemek üzereyim çıldırıcam yok facetime ve mms bi uçtu geri gelmiyor. Telefonun hangi operatörden alındığını bilemiyorum arkadaşım getirdi telefonları. Leicester'daki Apple store'a girmiş almış çıkmış..Acaba nasıl öğrenebilirim hangi operatöre bağlı olduğunu? Tahminen O2 dur :) Ingiltere'de Orange var galiba bir de..Her iki klasöre de kopyalayıp sonucu yazacağım birazdan..

Hakkında kısmında Carrier : Not Available yazıyor. Unlock telefonda bunun olması garip aslında :( Hakkında kısmında en üstte network TR TURKCELL yazıyor ama az altında dediğim gibi carrier not available..

Aslında forumumuzdaki konudan, hangi operatöre ait olduğunu bulabilirsiniz. Model numarasına göre ülke bulma konusu var, forumumuzda...

hayır Compozite ile elimde 3g için alıp kullanmadığım compozite kablosuyla bağlandım, tabiki Component olursa şahane olur

konu açılmıştır. :)

http://www.iphoneyardim.net/iphone_genel/7172-face_time_youtube_videolari_tum_iphone_menusu_mp3_ve_ses_dahil_fullhd_tv_de.html

Component daha iyi olacaktır. Sonuçta çözünürlük yüksek sayılır...

Saygılar...

Aslında forumumuzdaki konudan, hangi operatöre ait olduğunu bulabilirsiniz. Model numarasına göre ülke bulma konusu var, forumumuzda...

abi benim seri numarasının sonunda / tan sonra A yazıyo listede A yok euheuhe :) A yok facetime yok, mms yok, shsh kaydı yok, huzur yok...

salaklığıma verin / tan önce diyor, okumaktan gözler şiştiii pardon B imiş :)

abi benim seri numarasının sonunda / tan sonra A yazıyo listede A yok euheuhe :) A yok facetime yok, mms yok, shsh kaydı yok, huzur yok...

Benim MMS de hiç sorun yoktu, zaten ancak bir kere bile kullanmadım, ihtiyacım da yok ancak facetime için baya uğraştım. SHSH, bende de yok... Daha doğrusu kayıt talebini yolladım ancak 4 gündür beklemede... :)

Saygılar...

B ingiltere O2 oluyormuş..O2 nun içine attım dosyayı ama nafile :( Ben de mms atmıyorum ama, problem var ya onu çözmem lazım tutldum çok fena... Problem çözülse de facetime kullanmayacağım ama problem var yani :)Bir de orjinal Turkcell plist'i birisi upload edebilir mi?

Bu arada kayıt talebinin tamamlanmasını bekleme bile :) aylarca kalabilir. Tinyumbrella ile 4.0.2 için kayıt al dediğinde sadece This device has shsh's 4.0.2 on Cydia diyecektir..Şansımız yok yani :)

Ekleme : İngiltere'den simkilitsiz alınan iphone 4 te Carrier Bundles klasöründe O2 klasörüne turkcell plist dosyasını atınca mms ve facetime geri geldi... iPhone16 arkadaşıma dosyayı gönderdiği konuyu açan arkadaşa da verdiği bilgi için sonsuz teşekkür ederim. Kafamı kurcalayan dertler bitti...Herkese tekrardan sonsuz teşekkürler ve iyi geceler.

Ekleme : İngiltere'den simkilitsiz alınan iphone 4 te Carrier Bundles klasöründe O2 klasörüne turkcell plist dosyasını atınca mms ve facetime geri geldi... iPhone16 arkadaşıma dosyayı gönderdiği konuyu açan arkadaşa da verdiği bilgi için sonsuz teşekkür ederim. Kafamı kurcalayan dertler bitti...Herkese tekrardan sonsuz teşekkürler ve iyi geceler.

Rica ederim, dostum ancak bu teşekkürü konu sahibi arkadaşımız fazlasıyla hakkediyor. Eğer çok olmadıysam, kendisine tekrar teşekkür etmek isterim.

Dostum, tavandan indiniz, inşallah:)

Saygılar...

inmekte zorlanıyorum sayenizde övgüleri için tüm arkadaşlara tekrar teşekkürler bu arada yabancı dili olan bi arkadaş çevirisini yapıp upload ederse turkiye dısında bu sorunu yaşayanlarda var sanırım onlarda faydalanır ;)

Rica ederim, dostum ancak bu teşekkürü konu sahibi arkadaşımız fazlasıyla hakkediyor. Eğer çok olmadıysam, kendisine tekrar teşekkür etmek isterim.

Dostum, tavandan indiniz, inşallah:)

Saygılar...

Arkadaslar acaba bu avea da oluyor bu carrier dosyasi icinde aveninkini bulamadim yardimci olursaniz sevinirim tesekkurler

Arkadaslar acaba bu avea da oluyor bu carrier dosyasi icinde aveninkini bulamadim yardimci olursaniz sevinirim tesekkurler

Avea nın ki yoktur ancak carrier_bundle klasörü olabilir.

Saygılar...