Jump to content
Sign in to follow this  
Hasanarz

Face Time , Youtube Videoları , Tüm İphone Menüsü ,Mp3 ve Ses Dahil FullHD Tv 'de

Rate this topic

Recommended Posts

Arkadaşlar sanırım iphoneyardım farkıyla böyle bir konuyu ilk kez burada paylaşıyoruz, kesinlikle alıntı vs. değildir. önceki benzer konularda sadece youtubedeki görüntüleri aktarmak için bazı yöntemler kullanılmıştır, oysa burada herşey full ...

Face Time ile Görüştüğünüz kişileri Sanki yanınızdaymış gibi Tv de Görebilirsiniz , Aynı zamanda Youtube Videoları ,İphone Kamerasını ve Tüm iphone Menüsünü Tv ye taşıyoruz...

2 yıl önce 15 TL 'ye İphone 3G için aldığım Çakma Composite kablosu ile iphone 4 'ten bazı uygulamalar sayesinde Tüm Ekran görüntüsünü sorunsuz bir şekilde FullHD tv ye aktarmasını başardım, tabiki benim kullandığım kablo Çakma Composite şuan için mevcut Component kabloları sayesinde HD görüntü aktarabilirsiniz, kablo alırken Component tercih ediniz, elinizde Composite kablo varsa benim gibi ondanda faydalanabilirsiniz. :)

Yapmamız Gerekenler.

1- Resupported4 indiriyoruz

Source: repo.insanelyi.com

Not: 4.1 veya Üzeri fw yüklediyseniz Ressuporter4 1.3 versiyonunu yüklemeniz gerekebilir

Not: Bu eklenti sayesinde İphone Ayarlar k,ısmında kullandığınız Kablo türünü seçebiliyorsunuz ve Cihazınız bu aksesuarı desteklemiyor mesajı derdinden kurtuluyorsunuz.

2- DisplayOut indirip kuruyoruz Ayarlar kısmında istediğiniz pixeli seçebiliyorsunuz.

Source: repo.insanelyi.com

Bu Uygulamalar sayesinde İster Face time ister Mp3 ister video ister Menü ekranınızı tv de görebilirsiniz.

Önemli NOT: Display Out Telefonunuzdaki Tüm Görüntüyü Tv ye aktarmak için Kullandığımız bir uygulamadır, burada dikkat etmeniz gereken tv ile işiniz bittiğinde direk kabloyu iphoneden çekmemeniz iphone Ayarlar Kısmındaki Display out'tu kapattıktan sonra kabloyu cihazınızdan çekebillirsiniz, yoksa telefonunuzun ekranı 2-3 dk kararabilir telefonu yediden başlatmak zorunda kalabilirsiniz

İphone 4 'tüme Ait Menü

dscf0677.jpg

Safari İle iphoneyardım Farkı

dscf0679o.jpg

kitap okuyucumuz ekranda

dscf0688u.jpg

Youtube'den İphone 4'te indirdiğim HD video klipler

dscf0689f.jpg

İphone 4 Kamerasıyla Çektiğim Videolar

dscf0691l.jpg

iphoneyardim Konuları

dscf0694.jpg

ve işte Face Time görüntüsü karşılıklı görüntü vardı onu eklemedim

EDİT

Kullandığım Composite Tv kablosu

img0236ky.jpg

Edited by Hasanarz

Harikasın kardeş... Gerçekten bir ilk... Component bağlantı kurma ihtimalin var mı?

Saygılar...

Harikasın kardeş... Gerçekten bir ilk... Component bağlantı kurma ihtimalin var mı?

Saygılar...

Tabiki Component ilede denedim sonuç olumlu.

Kesinlikle bu kablodan bir tane edinmem lazım... Varsa HDMI, yoksa component, olmadı composite... Gerçi composite olmaz... :)

Saygılar...

Valla çok güzel. Benimde bu kablodan alıp (HDMI olsa daha iyi tabi) birde iPhone4 alıp :P denemem lazım. Şimdilik 3g ile idare :)

Eline sağlık Hasan, çok güzel bir konu olmuş.

Valla çok güzel. Benimde bu kablodan alıp (HDMI olsa daha iyi tabi) birde iPhone4 alıp :P denemem lazım. Şimdilik 3g ile idare :)

Eline sağlık Hasan, çok güzel bir konu olmuş.

Sendeki en büyük eksiklik HDMI kablosu, mustafacım... iPhone 4 o kadar önemli bir eksik değil:p:D

Saygılar...

Sendeki en büyük eksiklik HDMI kablosu, mustafacım... iPhone 4 o kadar önemli bir eksik değil:p:D

Saygılar...

Allah razı olsun Turgay, su serptin üzerime :) Kablo dediğin nedir ki alırız yaw :)

aslında ben Component ilede denedim Component ile Compozite arasında uçurum bir fark yok iphone 4 bu eklentiler sayesinde 1280x720 görüntüyü destekliyor ben compizite ile 720p leri izledim component kadar olmasada gayet güzel

aslında ben Component ilede denedim Component ile Compozite arasında uçurum bir fark yok iphone 4 bu eklentiler sayesinde 1280x720 görüntüyü destekliyor ben compizite ile 720p leri izledim component kadar olmasada gayet güzel

Composite kablo, teknik olarak 480p yi destekler, kardeş... 720p yayın alırsın ancak çözünürlüğü düşürür. 720p için component, 1080p için HDMI şarttır. Composite te 720p olmaz...

Saygılar...

Youtube videoları, diğer videolar, safaride gezinilen sayfaları tv'ye taşıyabilmemiz için ille de Iphone 4 olması gerekmiyor herhalde değil mi? Bu telefona uyacak komponent ya da varsa hdmi kablo ile bendeki 3GS'yi evdeki lcd tv'ye bağlayabilirmiyim? Bir de bu kablolar nerede kaça satılıyor?

Youtube videoları, diğer videolar, safaride gezinilen sayfaları tv'ye taşıyabilmemiz için ille de Iphone 4 olması gerekmiyor herhalde değil mi? Bu telefona uyacak komponent ya da varsa hdmi kablo ile bendeki 3GS'yi evdeki lcd tv'ye bağlayabilirmiyim? Bir de bu kablolar nerede kaça satılıyor?

evet iphone 4 olması gerekmiyor sadece face time iphone 4 desteklidir , kablolar ise internette rahatlıkla bulabileceğiniz kablolardır, ben 2 yıl önce 15 tl ye aldığım kablolarla denedim sonuç olumlu

DealExtreme: $3.58 Premium USB Data Charging AV Cable for All iPod/iPhone/iPhone 3G (1.52M-Cable)

Şöyle bir kablo buldum mesela herhalde olur gibi, komponent olandan bulamadım.

sahibinden mühtemelen vardır bendeki aynı zamanda usb lidir usb üzerinden elektrik alığı için daha rahat çalışıyor

bu ve benzerleri vardır

IPHONE 2G-3G-3GS AV TV KABLOSU ŞOK FİYAT sahibinden.com'da

Teşekkürler arkadaşlar... Yurtdışı fiyatı çok daha uygun görünüyor. Acelemiz yok ancak almışken komponent olmasını tercih ederim. Hadi HDMI dan vazgeçtik, gerekte yok, olduğunu da sanmıyorum :)

Saygılar...

DealExtreme: $3.58 Premium USB Data Charging AV Cable for All iPod/iPhone/iPhone 3G (1.52M-Cable)

Şöyle bir kablo buldum mesela herhalde olur gibi, komponent olandan bulamadım.

Yok arkadaş, dayanamadım... Bunun siparişini verdim. Component bulursak onuda alırız...

Hasan, sen nereden buldun, component ini ? Atmadın, değil mi?:cool:

Saygılar...

Yok arkadaş, dayanamadım... Bunun siparişini verdim. Component bulursak onuda alırız...

Hasan, sen nereden buldun, component ini ? Atmadın, değil mi?:cool:

Saygılar...

Turgay sen varya :) burada Apple Yetkili satıcısı var Ondaki hdmi docklu componetti denedim :) neticede Tv bağlantısı Componet idi onu denedim ,ama compozite ile Component arasında aşırı bir fark göremedim , haa diğer HD media cihazları Component veya hdmi ile bağlarsanız tabiki component ile compozite arasında uçurum bir fark olacaktır, fakat iphone için fazla bir far yok gibi geldi bana :=

Turgay 1 kuruş ucuz olsun diye yanlış kablo istemiyesin, en azından 3GS destekli olsun :)

Edited by Hasanarz

Turgay sen varya :) burada Apple Yetkili satıcısı var Ondaki hdmi docklu componetti ondan denedim :) neticede Tv bağlantısı Componet idi onu denedim ,ama compozite ile Component arasında aşırı bir fark göremedim , haa diğer HD media cihazlara bağlarsanız tabiki component ile compozite arasında uçurum bir fark olacaktır, fakat iphpne için fazla bir far yok gibi geldi bana :=

Mesela dedik, kardeş... ;)

Tamam, tamam... Öyle olsun...:)

Saygılar...

seside televizyona taşıyormu bu kablolar yoksa sadece görüntümü aktarıyor

ses iphone dan mı televizyondan mı

Ana konu başlığında dediğim gibi seside Tv'ye taşıyor Yani bir klip vs. izlediğiniz zaman Tv sesini açmanız yeterlidir, bendeki kablolar tamamını destekliyor.

Kardes helal olsun Basardin gene aklindan gecenleri :) Benim kablo arkadasta daha getirmedi getirsinde deniyim hersey guzel olmaya basliyor iPhone 4 ile gittikce:)

sadece usb kablosu ıle goruntuyu pc ye nasıl tasırız bu sekılde

Sadece USB ile olmaz, dostum...

Saygılar...

pekı bu anlatıldıgı gıbı pc de yapma ımkanımız yokmu klasık kablomuz ıle

Yapmak istediğiniz, iPhone un görüntüsünü, PC nin monitöründe izlemek mi ?

Saygılar...