Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
Anchen

iReb for iOS 3.x to 4.x Release 4

Rate this topic

Recommended Posts

2qwpy6g.jpg

Açıklama

iH8sn0w tarafından yapılan iReb cihazınızı pwned durumuna sokarak sizin custom fw yükleyebilmenizi sağlar.

Desteklenen Cihazlar

1ylcox.gifiPhone 2G/3G/3G/4(GSM)/4(CMDA)

1ylcox.gifiPod Touch 1G/2G/3G/4

1ylcox.gifiPad

1ylcox.gifApple TV 2

Download

Dosya Adı : iREB-r4.rar

Dosya Boyutu : 971.42KB

MediaFire | DuckLoad | Multiupload

iREB Sekmesi Resimli Anlatım

1.adım : Öncelikle programımızı rardan çıkartıyoruz.Ve çalıştırıyoruz.

2vknh1y.jpg

2.adım : Resimde gözüktüğü gibi karşımıza cihaz seçenekleri geliyor.Şimdi buradan cihazımızı seçip devam ediyoruz.

2vsoxtx.jpg

3.adım : DFU moda alma yönergelerini takip edeceğiz.Öncelikle bize Home ve Power tuşlarına basmak için süre veriyor.

15mhgkj.jpg

4.adım : Home ve Power tuşlarına 10 sn boyunca birlikte basılı tutuyoruz.

1059kck.jpg

5.adım : Kırmızı mesajda bize parantezdeki süre sonra yapacağımız yazıyor.Bu yazıda Power tuşunu bırakmaya hazırlanın ancak home basılı tutmaya devam edin yazmaktadır.

mbs66a.jpg

6.adım : Geri kalan 30 sn boyunca sadece home tuşuna basılı tutuyoruz.

ncnrdj.jpg

7.adım : Cihaz dfu mode a girince program bir iki işlem yapıp cihazı pwned dfu mode denilen bir mode a geçirecek. Ve ardından size bir mesaj gösterecek bu mesajda yazan durumlar tamamsa cihazınızı custom fw kurabilirsiniz.

Recovery Mode Loop Fixer / SHSH Blobs Grabber Sekmesi Resimli Anlatım

296ga3s.jpg

Bu ekranda cihazınız mesela versiyon düştünüz 1015 hatası alıp recoveryde kaldıysa ilk buton "Set Auto-boot True" ile dzeltebilirsiniz yani "Recovery Loop" dan çıkmak için kullanabilirsiniz Tethered jb olan cihazlarda çalışmaz.

SHSH Blobs Grabber ise Tinyumbrella sitesini açmaktadır.

Edited by Anchen

Tesekkurler dostum,em kisa surede bunlari dosya merkezi arsivine alalim biz,ilerde cok lazim olabilir ;)

Aynen.. Bencede cok lazim olacak.. Tesekkurler anchen..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sağolun yorumlarınız için ama keşke cihaz bulabilip daha belli bir noktadan sonrada anlatabilseydim pek bir işlem yok tamam diyip bırakır ama böyle yarım içime pek sinmedi :D

İReb in bu versiyonu windows XP SP3 çalışmıyomu? benim telefon kaldı kablo resminde..İreb bi türlü açılmıyo

bende DFU moda almama ragmen problem verdi neden olabilir

önce dfu moda alacaksınız,o zaman irebi çalıştırın,sonra işlem yapmasını bekleyin,sonra zaten size restore yapabileceginizi söylüyor.

Bende 3Gs var ve ne yapsam mutlaka 16xx hataları alıyorum. Bu program sadece 2G ve 3G içinmi? Benimki 3.1.2 ve Blackra1n' le Jailbreak yapılmış..

Bende 3Gs var ve ne yapsam mutlaka 16xx hataları alıyorum. Bu program sadece 2G ve 3G içinmi? Benimki 3.1.2 ve Blackra1n' le Jailbreak yapılmış..

Host dosyası düzenlediyseniz ya da umbrella çalıştırıyorsanız bunu iptal edin. Öyle deneyin.

Arkadaşlar bu program ile iphone 4 ve iphone 3gs de shsh kaydım olmadan yurt içi cihazda versionları düşürebildim

iphone 4 : 4.2.1'i 4.1'e düşürdüm

iphone 3gs : 4.1'i 3.1.3'e düşürdüm

host dosyası falan editlemeye de gerek yok tavsiye ederim

ben 3gs 3.1.3 e 4.1 custom hazirladim yuklicem shsh kaydimi 4.1 icin nasil gostermem gerekiyor yukarda arkadas shsh olmadan bu sekilde yukledim demis tyniumbrella calistirmadan 4.1 yuklermi? itunes sorun cikarmazmi 4.2.1 yukle diye?

ben 3gs 3.1.3 e 4.1 custom hazirladim yuklicem shsh kaydimi 4.1 icin nasil gostermem gerekiyor yukarda arkadas shsh olmadan bu sekilde yukledim demis tyniumbrella calistirmadan 4.1 yuklermi? itunes sorun cikarmazmi 4.2.1 yukle diye?

Deneyin ancak hata alırsanız birde tinyumbrella ile yapın . Custom de de shsh gerek diye okumuştum bir yerde ama .

# iReb Release 3 Eklendi.

• 4.2.1 de çalışıyordu ancak genede programa 4.2.1 ibaresi eklendi.
  • iPhone 3G sorunu düzeltildi ve gelişmiş destek eklendi.
  • Verizon iPhone desteği eklendi.

# iReb Release 4 Eklendi.

• Windows Classic tema sorunu düzeltildi.
  • iPod Touch 1G download sorunu düzeltildi.

irebrc4.png

hiç olmazsa ilk resmi şunla değişin..yada rc belirtilsin üstad.

irebrc4.png

hiç olmazsa ilk resmi şunla değişin..yada rc belirtilsin üstad.

Tmm resimleri yenileyeceğim az sonra :D .

hocam bu programla direkt , 4.0.2 'den iPhone 4 Baseband Preservation Mode ile bb koruyarak geçiş yapıp ardından jb + unlock mümkün müdür ? yoksa yine tinyumbrella flnmı gerekli

#Konu Güncellenmiştir.

• Konu başlığındaki "Tüm cihazlar" ifadesi silindi çünkü iPad 2 desteği yoktur.
  • Konu yenilendi. Birkaç resim ve yazı düzeni düzenlendi.

1 ay oldu neredeyse, arıyorum arıyorum arıyorum ama yok. Nedense benim iphonumu bir türlü yapamadım :S Bilgisayardan gayet iyi anlıyorum, Visual Studio dilini orta derecede iyi bilirim. Fakat sorunumu anlamadığım için yapamıyorum :S Sizin gibi sorunlar var fakat sizinkiler oluyor benimkisi neden olmuyor ? iReb ile Recovery moddan çıkmıyor, TinyUmbrella ile Exit Recovery dediğimde de hiç bir şey olmuyor <.< hep aynı hata, " Senin cihazın Recovery Mod'da restore yaparak orjinal haline getir. " Restore ile Custom Restore yapıyorum gene yok. Atladığım bir nokta olması gerek :S

abi iphone 4 var jailbreak falan yapmadan kullanıyorum sen yazmıssın tethered jailbreak olan cihazlarda calısmaz dıye ama ben 4.3.3 e yükseltirken bi verdi hatayi. hata koduda 9 hicbisey düzeltmiyo kablo itunes ekranında ölümüne kaldi telefon nabıcaksak

arlkadaşlar bende şu anda aynı şekilde telefonumu 4.3.3 e güncelliyorum. restore başladı fakat birazcık doldu şimdi ilerlemiyor. dondu gibi bişi ne yapmalıyım. yarım saatdir aynı.

arlkadaşlar bende şu anda aynı şekilde telefonumu 4.3.3 e güncelliyorum. restore başladı fakat birazcık doldu şimdi ilerlemiyor. dondu gibi bişi ne yapmalıyım. yarım saatdir aynı.

Tekrar başlayın... Bu kadar beklememesi gerek...

Saygılar...