Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
semih444

Bootcamp ile Windows 7 Yükleme Sorunu

Rate this topic

Recommended Posts

Selamlar ben mac'e bootcamp ile windows yüklemek istiyorum ama izlencelerden bootcamp yardımcısını açtığım zaman alttaki yani ikinci seceçenek açılmıyor windows 7 yi yükle veya sil seçeneği aktif olarak gözükmüyor sadece bootcamp yazılımı indir aktif oluyor ben nasıl yükleyecem windowsu bide windowsu usb boot ile yüklemeye çalışıyorum ondanmı sorun çıkıyor acaba yani windows dvd'si taksam bi sorun çıkarmı? İyi Günler.

Selamlar ben mac'e bootcamp ile windows yüklemek istiyorum ama izlencelerden bootcamp yardımcısını açtığım zaman alttaki yani ikinci seceçenek açılmıyor windows 7 yi yükle veya sil seçeneği aktif olarak gözükmüyor sadece bootcamp yazılımı indir aktif oluyor ben nasıl yükleyecem windowsu bide windowsu usb boot ile yüklemeye çalışıyorum ondanmı sorun çıkıyor acaba yani windows dvd'si taksam bi sorun çıkarmı? İyi Günler.

Kullandığınız Macintosh hangi model,

Belirtirseniz yardımcı olmamız daha kolay olur.

Boot Caml yardımcısını açtığınızda Destek yazılımı indir seçeneğini kapayın.

USB ile kurulumda sorun çıkmaz ama USB doğru yapılandırılmış ise.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kullandığınız Macintosh hangi model,

Belirtirseniz yardımcı olmamız daha kolay olur.

Boot Caml yardımcısını açtığınızda Destek yazılımı indir seçeneğini kapayın.

USB ile kurulumda sorun çıkmaz ama USB doğru yapılandırılmış ise.

Sent from my iPhone using Tapatalk

İmac 2009 21,5 ama ben bootcamp yardımcısında 2 seçenek aktif değil benim sorunumla iilgili siz biraz daha açarmısınız bu sorunun çözüm yolunu bide şimdi boot ettikten windowsu hdd bölüntüsü seçme adımına gelince ntfs le formatladığım bölüntüye windows yüklenemez diyor gpt stillinde formatlanmış fln diyor ben bidaha biçimlendiriyorum yine olmuyor aynı sorunu veriyor acaba bootcamp yardımcısındanmı bölüntüleyeyim. Ama bide bootcamp yardımcısından bölütülemede yapamıyorum 2.seçenek kapalı. Lütfen yardım edin. Cevaplarınız için çok çok teşekkürler.

Mac OS ta Disk İzlencesini çalıştırın. Windows kuracağınız sürücüyü seçin ve Sil seçeneğinden sürücü ne ile biçimlendirilmiş bakın. MS-DOS (Fat) yada ExFat den birini seçip Sil deyin. Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatın, ALT tuşuna basılı tutarak Boot menüsüne gelin. Win7 yi ne ile yükleyecekseniz DVD/USB onu seçin. Ön yüklemenin ardından Diske Yükleme seçeneğinde sürücüyü NTFS sürücüsüyle tekrar formatlayın. Kurulum yapacakmı bir deneyin.

Mac OS ta Disk İzlencesini çalıştırın. Windows kuracağınız sürücüyü seçin ve Sil seçeneğinden sürücü ne ile biçimlendirilmiş bakın. MS-DOS (Fat) yada ExFat den birini seçip Sil deyin. Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatın, ALT tuşuna basılı tutarak Boot menüsüne gelin. Win7 yi ne ile yükleyecekseniz DVD/USB onu seçin. Ön yüklemenin ardından Diske Yükleme seçeneğinde sürücüyü NTFS sürücüsüyle tekrar formatlayın. Kurulum yapacakmı bir deneyin.

Zaten dediğinizi yaptım ama windows bu diske yüklenemiyor yazıyor gpt biçiminde diyor yüklenemez ne yapmalıyım.

Ben hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım. Google da gtp format biçimini ve çözümünü araştırın mutlaka bir çözümü vardır.

ʞןɐʇɐdɐʇ ƃuısn ǝuoɥdı ɯoɹɟ ʇuǝs

Edit: Tamamdır oldu gpt hatasını halletim ama şimdide bölüntüyü yapıyor yeniden başlattıktan sonra boot ettikten sonra windows dosyaları genişletiyor kısmına gelince hep %0 olarak duryor yerinde sayıyor yani dvd writer'mı bozuk olabilir ama boot ediyor dosyaları genişletemiyor 2-3 kere denedim yine olmadı heralde ben bu işi yapamıyacam :( Son bi şansım kaldı usb stick yapacam gerçi o da olmaz gibime geliyor :(:(

Belki Windows Dvd-Cd sinde sorun olabilir. DVD yazmalarda bazen sorunla karşılaşılıyor. USB ye yükleme imkanınız varsa hem güvenilir ve kurulumu daha hızlı olur.

merhaba ben de boot camp ile windows 7 yada 8 kurmayi deniyorum fakat islor dvd boyutunda buyuk oldugu icin iso yu gostermem gerek yada usb den kurmam lazim fakat boot camp de usb usb ve iso secenegi yok bende ne yapmaliyim ?

simiden tesekkur ederim yardimlariniz icin

Mac OS X üzerinde Windows kurulum USB Disk hazirlayabilirsiniz, Bilgi Kütüphanesi bölümüne göz atınız.

Sent from my iPhne using Tapatalk ツ

Usb disk hazırladıktan sonra mac e daemon tools kurup (dvd sürücü çalışmayanlara) sanal dvd rom yaratıp windows iso dosyasını gösterin. Bootcamp otomatik görüp restart atıyor, tabi önce refit de kurun. Reset atarken usb yi takın ve refit menüsü gelir, usb seç ve kuruluma başlar. Daha dün macbook 5,2ye kurdum aynı yöntemle

• Thanks 1

merhaba ben de boot camp ile windows 7 yada 8 kurmayi deniyorum fakat islor dvd boyutunda buyuk oldugu icin iso yu gostermem gerek yada usb den kurmam lazim fakat boot camp de usb usb ve iso secenegi yok bende ne yapmaliyim ?

simiden tesekkur ederim yardimlariniz icin

Elinizdeki ISO Dosyası yanlış olabilir.

Hiçbir işletim sistemi kurulum (iso) dosyası 4.7 gb tan daha büyük olamaz.

Ben hala bootcamp ssd sorununa cozum bulamadim.

Ben hala bootcamp ssd sorununa cozum bulamadim.

Sizdeki SSD Sorunu nedir ?

Sizdeki SSD Sorunu nedir ?

Bootcamp ile win7 yuklendiginde ein7 kisminda acayip kasma oluyor. Oyle boyle degil tamamen kilitleniyor uzun bir sure sonra duzeliyor sonra tekrar ayni. Bende vatana geri goturdum neutron gtx 240 ssd mi. Bakalim ya arizali yada sorun yok diyecekler ama ben degisim talep ettim. Gelince servisten ocz vector 256 gb alacagim.

Bootcamp ile win7 yuklendiginde ein7 kisminda acayip kasma oluyor. Oyle boyle degil tamamen kilitleniyor uzun bir sure sonra duzeliyor sonra tekrar ayni. Bende vatana geri goturdum neutron gtx 240 ssd mi. Bakalim ya arizali yada sorun yok diyecekler ama ben degisim talep ettim. Gelince servisten ocz vector 256 gb alacagim.

Bu şekilde bir sorunun sadece windows7 de olması garip geldi bana. Özellikle SSD ile ilgisi olduğunu sanmıyorum doğrusu.

Nette bazı yazılanlardan yorumlardan anladığım kadarı ile oldukça marka merakı olunduğuna tanık oluyorum. Aslında SSD ile HDD arasındaki hız farkı o kadar fazlaki fiyatı fazla olanı seçmeye hiç mi hiç gerek yok. Bende 2 tane SSD var İNTEL 120 gb ve TRANSCAND 256gb ikisi de aldığımda en düşük fiyatlı üründü, İntel 120gb 220 tl te, Transcend 256gb 380 tl.

İkisininde performansı süper. İkisinide MacBook Pro da Mac OS X Mountion Lion ve Bootcamp windows7 kurarak kullandım ve kesinlikle sorunsuzdu.

Size de bootcamp ile en güncel Driverları indirip windows7 yi kurduktan sonra driverlerin eksiksiz ve sorunsuz kurulduğundan emin olmanızı öneriyorum.

Edited by prolab

Bu şekilde bir sorunun sadece windows7 de olması garip geldi bana. Özellikle SSD ile ilgisi olduğunu sanmıyorum doğrusu.

Nette bazı yazılanlardan yorumlardan anladığım kadarı ile oldukça marka merakı olunduğuna tanık oluyorum. Aslında SSD ile HDD arasındaki hız farkı o kadar fazlaki fiyatı fazla olanı seçmeye hiç mi hiç gerek yok. Bende 2 tane SSD var İNTEL 120 gb ve TRANSCAND 256gb ikisi de aldığımda en düşük fiyatlı üründü, İntel 120gb 220 tl te, Transcend 256gb 380 tl.

İkisininde performansı süper. İkisinide MacBook Pro da Mac OS X Mountion Lion ve Bootcamp windows7 kurarak kullandım ve kesinlikle sorunsuzdu.

Size de bootcamp ile en güncel Driverları indirip windows7 yi kurduktan sonra driverlerin eksiksiz ve sorunsuz kurulduğundan emin olmanızı öneriyorum.

Yardiminiz icin tesekkur ederim. Bu yorumunuzdan sonra degisim olacagi ile ayni fiyata vatanda sandisk ultra plus 256 alacagim. Saolun.

On 26.04.2013 at 00:46, sirkumsali yazdı:

Usb disk hazırladıktan sonra mac e daemon tools kurup (dvd sürücü çalışmayanlara) sanal dvd rom yaratıp windows iso dosyasını gösterin. Bootcamp otomatik görüp restart atıyor, tabi önce refit de kurun. Reset atarken usb yi takın ve refit menüsü gelir, usb seç ve kuruluma başlar. Daha dün macbook 5,2ye kurdum aynı yöntemle

Bir numarasın bilader... Saygılar ve Teşekkürler..