Jump to content
Sign in to follow this  
reinamartini

MultiCleaner ile multitaskingde uygulama bırakmama!

Rate this topic

Recommended Posts

hemen yükledim en sinir olduğum şey bu arkaplan tek tek kapatmak, teşekkürler kanki:)

şu an fark ettim sanırım bazı uygulamaların arka planda çalışmasını engelliyor

örnek: cydia ve photoswap

sildim bunu ve ikisidi arka planda çalıştı fakat yüklüyken bu 2 si çalışmıyodu arkada

insallah remove bacgrounder sb,4.1 icin fixlenir.O sekilde herseyi tek tikla siliyorduk...

şu an fark ettim sanırım bazı uygulamaların arka planda çalışmasını engelliyor

örnek: cydia ve photoswap

sildim bunu ve ikisidi arka planda çalıştı fakat yüklüyken bu 2 si çalışmıyodu arkada

ayrıca cydia uygulamalarına,asıl değişle deblere bu işlememekte.daha dogrusu program tarafından korunmakta.

Ben home tusunu yipratmamak icin activatordan soyle ayarladim; ana ekranda iken statusbara basili tutarsam tum programlardan cikiyor. program icinde statusbara basili tutarsam o uygulamadan cikiyor. gercekten super oldu bence sbsettingsdeki removebg dan daha pratik.

Peki asıl MT'de gözükmeyen ama arkada çalışıp zamanla RAM'i azaltan programcıklar, scriptler v.s.'i kapatan bir şeyler yok mu acaba (eskiden SBSettings'in FreeMemory komutu gibi)?

Peki asıl MT'de gözükmeyen ama arkada çalışıp zamanla RAM'i azaltan programcıklar, scriptler v.s.'i kapatan bir şeyler yok mu acaba (eskiden SBSettings'in FreeMemory komutu gibi)?

o komut hala var dostum :)

o komut hala var dostum :)

Ama ios4'te çalışmıyor hocam ne yazik ki :( Hiç bir şey yapmıyor :( Telefonda en çok kullandığım şeydi oysa ki :)

Ama ios4'te çalışmıyor hocam ne yazik ki :( Hiç bir şey yapmıyor :( Telefonda en çok kullandığım şeydi oysa ki :)

bende 3G cihazda çalışıyor :S

bende 3G cihazda çalışıyor :S

Yapmayın yaaa :( Hala bekliyorum iPhone4'te çalışan versiyona güncellense diye bekliyorum :rolleyes:

aslinda multicleaner ile free memory birlesse ne kiyak olurdu cunku free memory en azindan + 20-30 mb bellek bosaltiyor 3gs icin konusuyorum.

Hocam 4.0.1 de kullaniyordum uzunca suredir simdi 4.1 kurdum denemedim ama calisacagini dusunuyorum.

bugün tekrar denemek istedim programı ama

slovoEd ve sesli sözlük te arka planda çalışmıyor direk kapanıyor

:( :( :( oysa çok önemli ve gerekli bi uygulama

her uygulamadan çıktığımda veya background a attığımda kucuk mavi bi pencere cikio app closed yazıo ben bu yazinin cikmasini istemiyorum. bi yolunu bulamadım bilginiz varsa yardımlarınızı bekliyorum. tşk.

Yapmayın yaaa :( Hala bekliyorum iPhone4'te çalışan versiyona güncellense diye bekliyorum :rolleyes:

ben İphone 4 ve İphod Touch 4.1 te kurdum çalışıyor

Önemli Uyarı: Arkadaşlar, malesef bu dediğimiz şekilde ayarlama yapanlara Face Time aramaları gelmiyor ancak arama esnasında telefon tuşuna basarsanız o an için size arama geliyor yoksa hiç kimse size face timeden ulaşamıyor,sizi arayanlar telefon çalıyormuş gibi zil tonu duyarlar fakat sizin telefon çalmıyordur,bunun için ayarlar'dan activator/Daime/birkes bas taki aktif MultiCleaner Quit devre dışı bırakıyoruz, yada başka bir tuşa atıyoruz ama benim face timeyle işim yok diyorsanız aynen devam edebilirsiniz :)

Bu dediğimiz ayarları yaptıysanız Face Time'niz çalmıyorsa başka yerde bir neden aramayın ,nedeni yukarıda

Edited by Hasanarz

ben İphone 4 ve İphod Touch 4.1 te kurdum çalışıyor

Nasıl çalışıyor hocam yaa? SBSettings'te Process'e basıp orada alttaki free memory'ye basınca ne arka plandaki uygulamaları kapatıyor ne de boş RAM'de artış oluyor. Neyi kurdunuz siz? Başka bir programdan mı bahsediyorsunuz? Eğer öyleyse söylerseniz çok sevinirim acaip takılmış durumdayım bunun eksikliğine :D

Nasıl çalışıyor hocam yaa? SBSettings'te Process'e basıp orada alttaki free memory'ye basınca ne arka plandaki uygulamaları kapatıyor ne de boş RAM'de artış oluyor. Neyi kurdunuz siz? Başka bir programdan mı bahsediyorsunuz? Eğer öyleyse söylerseniz çok sevinirim acaip takılmış durumdayım bunun eksikliğine :D

simdi iPhone 4 de denedim free memory calismiyor, 3gs de calisiyor. MultiCleaner hem de 4 de hem 3gs de calisiyor.

arkadaşlar tekrar sorayım bu app da. denilen şekilde ayarladım. ama her home tusuna basip ciktiğimda app closed yazıo mavi kucuk bi pencerede.. bi süre sonra sinir oluo insan o yazıyı kaldırabilme sansizmiz yokmu ???

arkadaşlar tekrar sorayım bu app da. denilen şekilde ayarladım. ama her home tusuna basip ciktiğimda app closed yazıo mavi kucuk bi pencerede.. bi süre sonra sinir oluo insan o yazıyı kaldırabilme sansizmiz yokmu ???

Ne güzel remove backgrounder sb kullaniyorduk.Tek tikla multitasking teki herseyi silyiordu.Ben zaten ne yalan söyliyeyim bunu kullanAmadim:rolleyes:.Sonucta yine herseyi tek tek elle silyiorum..:confused:

Arkadaşlar Bu anlattığım şekilde istediğin uygulamaya gir, çık hiç biri arka planda çalışmaz sadece istediğin zaman istediğin uygulamayı arka planda çalıştırabilirsin.

Gereken Ugulamalar

Cydia'dan bu iki uygulamayı indiriyoruz

1- Backgrounder

2- MultiCleaner

Bu iki uygulamaları yükledikten sonra MultiCleaner deki kısayol atadığımız tuşu devre dışı bırakıyoruz.

ve Telefondan

Ayarlar /Activator /Daima/ Ana Ekran Tuşu Kısmındaki

Birkez Bas

Çift tıkla

Kısa Basılı tut

Karşımızdaki Seçeneklerden istediğimiz kısayol tuşunu atıyoruz

Birkez Bas: Buna tıklayıp ,MultiCleaner Quit seçiyoruz ( Yani Bir Kez home tuşuna Bastığımızda ana menüye dönüyor ve uygulamanın arka planda çalışmadan çıkmasını sağlıyor .

img0288.png

Kısa basılı Tut: buna gelip Backgrounder 'i seçiyoruz (Burada Bunu seçtiğimizde istediğimiz uygulamanın arka planda çalışması için home tuşunu basılı tutuyoruz )

img0289h.png

Çift Tıkla: Buna Basıyoruz : Burada hiç bir şey seçmiyoruz, çünkü 2 sefer bastığımızda Multitashing karşımıza gelsinki önceden çalışmasını istediğimiz uygulamalara burada ulaşabilelim

Feridun istersen bunu ilk mesaja dahil edebilirsin

kullanim tercihi ama bence backgraond varken multicleanere hic gerek kalmiyor

backgraond uygulamasi

native backgraond u devre disi birakilabiliyor

( hic bir program arka planda calismiyor )

eger arkaplanda calismasini istediginiz bir uygulama olursa backgraondu activator dan aktif edin

telfn ve mail her durumda arka planda calisiyor sbsetingsden bakabilirsiniz bunlarin arka planda calismasinida engelleyebilirsiniz backgraonda overrides de bulununan tlf ve maili silerseniz arka planda calismaz

buda farkli bir alternatif

hasan kardesim home tusuna fazla yuklenme coker :))

Arkadasim dedigin gibi yapmaya calisiyorum ama tek uygulama yeterli olmuyo eger yapabiliosan tam anlativer ki yapalm tsk...

İPHone 4 (jb unlock yapılı ) ilk defa kullanıyorum size komik gelebilir ama birşey ogrenmek istiyorum.

Telefonun home tuşuna 2 kere bastıgımda altta menudeki ikonlar çıkıyor

1. bunlar allta çalıyor dediğiniz durummu oluyor ?

Şuan ben bunların birine uzun süre bastıgımda titriyolar ve eksi yani sil işareti çıkıyor.

1.Sil dersem bunlar burdan ve menuden silinecekmi yoksa bu alltta çalışma dediğiniz durummu sona erecek.

Bunların içinde Limer1n de mevcut.

Bu arada cesaret edip bi ikona titrerken dokundum hiçbişi olmadı :) Bu menu ne işe yarıyor ??

Arkadasim dedigin gibi yapmaya calisiyorum ama tek uygulama yeterli olmuyo eger yapabiliosan tam anlativer ki yapalm tsk...

58fa4ae9-77f2-3102.jpg

resmin ust tarafinda backgraond secili olsun

ayarlarda resimdeki gibi olsun ayrica overrides sekmesindeki tlf mail safari ipod bunlarida sil

backgraondu ben statusbardan asagiya cekerek active ediyorum

58fa4ae9-77f2-3102.jpg

resmin ust tarafinda backgraond secili olsun

ayarlarda resimdeki gibi olsun ayrica overrides sekmesindeki tlf mail safari ipod bunlarida sil

backgraondu ben statusbardan asagiya cekerek active ediyorum

sanırım versiyonlarımız farklı bende son versiyon var ve menu boyle değil. ayrıca bendeki tel iphone 4 32gb bilgine... ve dediğin gibi olmuyor keşke olsa.

tşk.

sanırım versiyonlarımız farklı bende son versiyon var ve menu boyle değil. ayrıca bendeki tel iphone 4 32gb bilgine... ve dediğin gibi olmuyor keşke olsa.

tşk.

Biri bu duruma açıklık getirebilir mi?

Ben backgrounder i sldim sadece cleaner kullaniyyorum uzun basma app tamamen kapio kisa basma multitasking e atio. Tam tersi olmadigindan bole kullanmak zorundaiz. Saygilar